Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti párotok mennyire segít...

A ti párotok mennyire segít bele a baba körüli kiadásokba?

Figyelt kérdés

Illetve ilyenekre figyel(t)-e párotok, hogy pl. amikor várandósok voltatok, akkor néha hozzon egészséges ételt nektek, esetleg milyen gyakran vásárolt be saját maga, miután a pici megszületett stb, ilyenekre lennék kíváncsi.


Ugye a legtöbb kismama, anyuka, ha bejelentett munkahelyen dolgozik, akkor is táppénznek CSED-nek stb csak kb. 50-60 vagy 70 %-át kapja, ami ugye kevés. Ennek tudatában van-e a párotok és besegít-e az anyagiakba?



2015. aug. 17. 09:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi közös kasszán vagyunk, szóval nálunk nem volt ez kérdés.


Vásárolni mindig én szoktam, így én vettem magamnak, amit szerettem volna.

2015. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
MI az, hogy besegít?! Az ő gyerkét hordom és szülöm meg, emellett házasok vagyunk és közös minden. Ez nem kérdés. Az én férjem férfi minden szempontból, erkölcsileg is. Hazaadja a fizetését, amit szépen beosztunk.
2015. aug. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi együtt élünk, nem vagyunk házasok, de ez nálunk az első perctől nem kérdés. Közös kasszán vagyunk, én kezelem a pénzt, amit akarok, bármit megvehetek, főleg ha ételről van szó. Vásárolni általában együtt megyünk, mert ő szokta a táskákat cipelni.
2015. aug. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Közös kasszán voltunk előtte és utána is. Már 6 éves a lurkó.

Minden nap munka után hívott, hogy mit kell hazahozni? Nagy bevásárlásokat együtt intéztük, kinek mennyi készpénze volt, vagy volt-e nála bankkártya. Az ő fizuja inkább rezsire, bérletre, nagy bevásárlásra ment, a kisebbeket és a gyerekruhákat kaját, pelenkát, gyógyszereket intéztem én a gyedből. De előfordult, hogy hazafelé gyógyszertárba ment, megvette a kencéket, pelust, lázcsillapítót, elfogyott a készpénze. Akkor másnap vitte ami a dobozkában volt, azaz a gyedemet, vagy a családit. Ott gyűjtöttem, hogy mindig legyen készpénzünk.


Mai napig ez van nálunk. Kártyájáról vonják a rezsit, lakástakarékot, minden ilyesmit, havi egy bevásárlás. Apróságok, kiszaladok boltba, ovis kaja, ruha nekünk, gyereknek satöbbi... ez meg az én reszortom. Így szoktuk meg.

2015. aug. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Hát nincs ilyen, hogy besegít, mert a baba nem az én babám, hanem a mi babánk. Nem nekem kell mindent megvenni, amibe ő besegít. Ő többet keres alapban is, mint én, úgyhogy tök egyértelmű, hogy ő többet is ad a közös kasszába, a gyerekre is többet költ így.

Nekem meg mindig hozott valami finomságot, akkor is ha nem voltam terhes. Amikor csak együtt jártunk, akkor is sokszor úgy jött fel hozzám, hogy hozta a kedvenc csokimat, vagy sütit, vagy gyümölcsöt.

2015. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

én sem értem a besegít fogalmat...jelenleg ő a fő kereső (mint mindig), mivel GYEDen vagyok, és közös az életünk, a családunk, szóba se jön, hogy a pénzünk ne lenne közös. Őszintén szólva nem is értem azokat, akik úgy élnek együtt éveken keresztül, hogy a pénzen nem hajlandóak osztozni.

Általában a férjem mindennel szeretne elhalmozni, de én elég skót vagyok, nem szeretek költekezni, ezt azt néha veszek magamnak, apróságot, de általában inkább rá megy el a pénz, amit én nem bánok, tudom hogy bármit kérnék, azonnal hozná. Megbeszéltük karácsonyra nem veszünk ajándékot, ehhez képest meglepett egy 50 ezres órával, mert tudta hogy ez régóta vágyam...szóval bármit megadna ha akarnám, amit meg tud a pénzünkből, de mint írtam, én szeretem beosztani ami van.

2015. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, nálatok hogy megy ez?
2015. aug. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk is ő a fő kereső, mindkét gyerekkel a gyes utolsó pillanatáig otthon lehettem, mert ő folyamatosan dolgozott és biztosította az anyagi hátteret. És igen arra is figyelt, hogy ne csak a babának, hanem nekem se legyen hiányom semmiben.
2015. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Kedves utolsó, szerintem is kevés, de van. Ahol dolgoztam, kb. 30 éve házasok voltak, és külön kasszájuk volt. Amennyire én beleláttam, jó házasságnak volt mondható, de a pénzt külön kezelték. Igaz, mindent megbeszéltek, hogy ki mit fizet. Férjnek és feleségnek külön vállalkozása volt, kisvállalkozások. Nagy házat tartottak fenn, mama velük lakott, 2 gyerek (nagyok).
2015. aug. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%
Együtt vagyunk. Házasok vagyunk. Közös minden bevétel és minden kiadás. Minden házimunka és a gyerekek is. Az tesz/veszi az aktuális dolgokat, aki épp előbb odaér.
2015. aug. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!