Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vastag koszmót hogy lehet...

Vastag koszmót hogy lehet eltüntetni?

Figyelt kérdés

Bátyám válás után megkapta két éves kislánya felügyeleti jogát. Fürdéskor láttam hogy vastag koszmó van a fején ami szerintem nem volt kezelve. Hogy tudnám eltüntetni?

Anno én a babámnak olajoztam de sajnos a kislány már nem igazán tűrné sokáig a fején az olajat. Arról nem beszélve hogy sokáig tartana kimosni. Más megoldás nincs?


2015. aug. 18. 20:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Babe koszmó elleni samponnal mosom az enyémnek. Azért az olajjal is próbálkozni kell.
2015. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam már 5 éves, de születése óta kínlódunk a koszmóval. Hol jobb, hol kevésbé, de még nem sikerült teljesen megszabadulni tőle.

Kisebb korában és is Babé samponnal mostam, aztán rá a kissapka, és babakefével átkeféltem, egész jó lett.

Most, hogy nagyobb, egyrészt mindig jó rövid a haja, hogy szellőzzön a fejből, és érje a nap, mert az nagyon sokat segít rajta, másrészt pedig minden hajmosás előtt egy kiszuperált fogkefével beledörzsölök olíva olajat, kb. 10 perci állni hagyom, aztán megmosom, majd nedvesen átkefélem.

Nem állítom, hogy imádja, de szép lassan kopik neki.

2015. aug. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
....fejbőr....
2015. aug. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

de pedig az olaj áztatja fel, kb 20 percig rajtahagyni a folton(mivel húthet, kicsikre tuti sapka kell erre az időre, nagyobbanál nem tudom)ezután lemosni, és omsás közben a puha babasörtés fésűvel kefélni.

én fürdés után kapargattam ami lejött még.

pár nap alatt elmúlt az egész.

2015. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

de pedig az olaj áztatja fel, kb 20 percig rajtahagyni a folton(mivel hűthet, kicsikre tuti sapka kell erre az időre, nagyobbanál nem tudom)ezután lemosni, és omsás közben a puha babasörtés fésűvel kefélni.

én fürdés után kapargattam ami lejött még.

pár nap alatt elmúlt az egész.

2015. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ditta323 ***** válasza:
Egy fórumon olvastam, hogy vannak akik óvatosan körömmel kapargatják közbe. Amúgy olaj is jó.
2015. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi az a koszmó?
2015. aug. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Körömmel inkább ne. Nekem is az olaj hozta le, mondjuk én már akkor észrevettem, mikor egy 3 mm-es kis koszmókezdemény volt a fején. Fontos, h ne legyne utána elhanyagolva.
2015. aug. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor kijött a kislányom fején, nem voltam elég határozott és nem dörzsöltem le rendesen. Védőnő mondta, hogy ne ijedjek meg, kenjem be olajjal, húzzak rá egy sapkát és legyen úgy egy fél óráig utána pedig, kaparjam le a körmömmel. Kipróbáltam a fejemen, hogy milyen erősség az, ami nem fáj és szépen három alkalom alatt lekapartam a fejéről. A koszmó eltűnt és azóta sem jött ki rajta.
2015. aug. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!