Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka GYEDen. Szerintetek mi...

Apuka GYEDen. Szerintetek mi lehet a pozitívuma illetve negatívuma?

Figyelt kérdés

Tehát: két gyerek van, kislányok, az egyik októberben tölti az ötöt (középsős) a másik 1 éves lesz novemberben.

Valakinek tapasztalata, hogy hogyan alakult?



2015. aug. 24. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy ismerős családnál volt így, ott 2 fiú van. Azért apa maradt otthon, mert anya sokkal jobban keresett, apa pedig családcentrikus, emancipált beállítottságú. Nem volt ebből konfliktus, de nyilván emberfüggő a dolog.

Szerintem 1 évet bármilyen apuka is kibír, aztán már akár bölcsibe is mehet a kicsi 2 évesen.

2015. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk férjem van itthon a fiunkkal 7,5 hónapos korától. Most lesz két éves a fiunk, eddig jól bírja. :-) Ha anyagilag bírjuk, akkor nem is lesz bölcsis a fiunk, csak oviba megy, addig itthon lesz a férjem. Nálunk zökkenőmentes volt az átállás, mondjuk mi készültünk rá, így a férjem az elejétől sokat foglalkozott a fiunkkal. Őt nem viselte meg, nem sírt soha utánam, és azt sem mondanám, hogy kimondottan apás, inkább azt mondanám, hogy egyikünkhöz sem kötődik jobban, tehát hozzám sem. Voltak néha konfliktusok köztünk, volt amikor előtört belőlem, de hát egész nap itthon voltál, nem.igaz, hogy nem tudtad megcsinálni kezdetű mondat, de ilyenkor mindig magamba néztem, és rájöttem, hogy nem volt rá ideje, de fordítva is volt, hogy a férjem "vágta a fejemhez", hogy ő egész nap dolgozik, míg én csak nyolc órát, de amit elhagyja egy-egy ilyen mondat a szánkat, rajovunk, hogy hülyék vagyunk és nincs igazunk. Sokkal jobban bele tudjuk élni magunkat a másik helyzetébe, így nincsenek nagy viták, toleránsak vagyunk. A férjem minden férfi ismerősének ajánlja, nagyon élvezi. Én sem bánom, hogy így alakult, mert így is sokat vagyunk együtt, nem érzem, hogy lemaradnék bármiről, és anyagilag jobban járunk. A következő gyerekeknél is így tervezzük. Vannak, akik megvetnek minket, volt aki egyszerűen pedofilnak kiáltotta ki a férjem, de nem foglalkozunk mások véleményével. Nekünk így maximálisan megfelelő a helyzet, és csak ez a lényeg. Az fontos, hogy mindenki jól érezze magát ebben a helyzetben, tehát senkire ne legyen rákényszerítve. Nálunk jól jött ki a lépés, hogy a férjem itthon akart maradni, én meg szívesen mentem vissza dolgozni.
2015. aug. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy belekérdezek, de hogy jött le ebből bárkinek a pedofília?

(egy cseppet megdöbbentem)

2015. aug. 24. 20:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerős szerint azért akar a férjem itthon lenni a fiunkkal, mert így szabad a terep, hiszen egész nap együtt vannak, ki tudja, hogy mi történik, míg én dolgozom. Az a szerencsénk, hogy seki nem veszi komolyan, mi meg kerüljük, mert félek, hogy beverném az arcát, ha még egyszer előadná a kis eszmefuttatását.
2015. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!