Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya betud adni gyerektartá...

Hellosztok kérdése:

Az anya betud adni gyerektartásra ha nincs a nevemen a gyerek?

Figyelt kérdés
Sziasztok nekem egy nagyon roszul vègződő kapcsolatombol van egy gyerekem az anya 7.5 Honapos terhesen el hagyott csak ugy azzal az indokkal hogy èn èjszakába dolgozok meg hogy nem birja elviselni fateromat meg ilyen hasonlo alap hülyesègeket mondott indok kènt! Na m1 nem ez a lènyeg ha nem az hogy èn bárhogy mondta mindig apasitani akartam a gyereket nem engedte mindig mondta nem kezdjek uj èletet stb... feletjtsem el a gyereket is... na m1 èn ezt nem tettem ès volt egy pont amikor meg beszèltünk mindent hogy láthatom a gyereket stb... stb... na m1 lènyeg hogy meg születet a kicsi a korházba bementem láttam... majd menni akartam amikor haza engedtek ahogy meg beszèltünk mindent... Na de ő el kezdett kötekedni hogy nem vehetem az ölembe stb... stb... ezèrt hogy ne legyen vita ne adjak űtő kezet neki èn nem is mentem vártam egy kicsit majd jelentkezett hogy láthatom a kicsit de csak ha ő által meg szabott időre oda èrek meg stb... stb.. na nem tudtam oda érni mivel masik faluba lakik mint èn ès ő vele meg volt egyezve hogy 19-20 ig láthatom a gyereket erre nekem irja 17-40 kor hogy 18-30 ra menjek át mert ő 19-30 kor viszi haza fűrdetni mivel hogy én nem akartam konfliktusba keveredni igy ugy beszéltük meg hogy az utcán leszünk a kicsivel... mert el akarom kerülni a családját a konfliktusok véget... na m1 a lényeg hogy 18 kor láttam az üzenetet ez az hát hirtelen el indultam biciklivel hogy át èrek oda! 18-40 re de mivel nagy volt a por igy tolnom kellet a biciklit és sehogy nem értem volna át igy irtam neki hogy ne várjon mert sehogy nem érek mert mondta ő 19-30 kor minden féleképpen viszi haza a gyereket ha át èrek ha nem! Féluton visza fordultam azota nem is beszéltünk hagytam hagy forja ki magát nos tegnap kaptam tőle egy üzenetet hogy intèzkedet bead gyerektartásra... ezzel nincs is bajom mert akkor igy normalisan lathatom a kicsit stb... stb... csak kivancsi lennèk mert azt hallotam mivel ő nem adta a nevemre a gyereket igy nem tud beadni gyerektartásra! Most akkor mi lehet? Betudott adni vagy sem? Mert ha nem én itézem csak hogy tudjam most hogy betud e igy adni? Nem irtam alá semilyen papirt hogy a gyerek a nevemen legyen de a korházba viszont kèrdezték tőle hogy hivják az apját le is irták de nekem ott se kellet semmit aláirni semmi... csak azért irtam le részletesebben hogy ne kapjak olyan komenteket ami nem fedi a valoságot.... nem ismerjük egymást ne itélkezünk amig nem tudunk bővebb informaciot! Amikor haza engedtek elsőnek még az ott náluk akartam menni... de sok olyan dologot hallotam ami miatt inkabb kerülöm a családját hogy ne legyen konfliktus mivel az a biroságon nem válik előnyre... amikor kinn akartam latni a kicsit az akkor már 3 hetes volt... ezt is azért irtam hogy ne hidjètek hogy pár napos csecsemőt az utcara hozzatam voln ki! Kérdésre kérnék választ... köszönöm!

2015. aug. 28. 00:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Na, ha nem tettél apasàgi elismerőt akkor 1. vagy képzelt szenélyt jegyeznek be apànak 2. vagy anyuka elmondta hogybte vagy az apa ( ez esetben behìv a gyámügy és meghallgatnak, itt leszblehetőséged elusmerni az apasàgot vagy akàr megtagadni) Gyerektartàsra mit ad be és ki ellen? Addig amìg a gyerek csalàdi jogàllàsàt tisztàzzàk nincs kin követelni. De ha kell a gyerek és tàmogatnàd,akkor slattyogj be a gyàmügyre tedd meg az apasàgit ajànlj fel gyerektartàst és kérd a làthatàst amikor neked jò az időpont, az anyukàt kötelezni fogjàk ennek a betartàsàra, ha nem tartja be még pénzbirsàggal is súlythatò,te meg kihìvhayod rà a rendőrt.
2015. aug. 28. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Aha akkor ő a gyàmügyhözz ment és onan kifojolag fognak behivni... értem köszönöm a válaszod
2015. aug. 28. 01:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a gyámügyre ment, lehet hogy bíróságra adta be. Akkor ott mindenről döntenek, ha te elismered hogy a tiéd a gyerek, akkor a láthatásról, felugyeletről, gyerektartásról (minderől) meglesz a határozat.
2015. aug. 28. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ nagyon hálás vagyok... sokat segitetetek
2015. aug. 28. 11:09
 5/8 anonim ***** válasza:

nem, a bíróságon nem döntenek ránézésre, hogy akkor te vagy az apa. ha bíróságra kerül az ügy akkor dns teszt lesz, ami igencsak drága buli és ki kell fizetni...

szerintem is előzd meg, menj a gyámhivatalba.


egyébként minden külön ügy a bíróságon, a gyerekelhelyezés, az apaság megállapítása, ráadásul hosszú idő

2015. aug. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a bìròsàgra adta be az kiderül,mert 30 napon belül értesìteniük kell a tàrgyalàs kitűzött időpontjàról. De szerintem elsőkörben a gyàmügy intézkedik, mert bìrósàgra csak úgy adhat be apasàgit ellened ha te a gyàmügyi vizsgàlat folyamàn tagadtad a tényt. Ilyenkor van apasàgibteszt stb. Legalàbbis úgy tudom. Az tuti hogy gyerektartàst addig nem tudnak foganatosìtani amìg " nincs meg" az apa.
2015. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ha jó ügyvéd adja be a kérelmet, akkor egy kőrben tárgyalják az ügyet. (apasági, és gyerektartás- láthatás)


Mindig a "vesztes" fél fizet.

Tehát ha a volt barátnőd nem nevezett meg apának, de te szeretnéd hogy ismerjen a gyermeked akkor te indítod.

A gyámhivatal kirendel a gyermek mellé egy gondnokot, ő képviseli a gyermek jogait.

2015. aug. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
k0‹2sz0‹2n0‹2m mindenkinek a segits¨¨get.../ v¨˘laszt v¨¨g¨šl kider¨šlt hogy nem adott be voltam a birosagon ott azt mondt¨˘k egyenl0“2re m¨¨g prob¨˘ljak meg vele komunik¨˘lni... hi¨˘ba mondtam hogy nem lehet azt mondta hogy prob¨˘ljam meg minden f¨¨lek¨¨ppen ha kell ¨˘ljak a kapu el0“2tt eg¨¨sznap azzal nem szegek t0‹2rv¨¨nyt.... na enyit az igazs¨˘gos biros¨˘grol... kaptam egy olyan tan¨˘csot hogy menjek ha nem siker¨šl a gy¨˘m¨šgy hezz... nos meg tettem mentem ott meg is lep0“2dtek hogy a biros¨˘gon ilyen h¨šlyes¨¨get mondtak hisz ez hozz¨˘lyuk tartozik mivel hogy apas¨˘gi teszt minden l¨˘that¨˘s kell... nos meg l¨˘tjuk mire jutunk azota l¨˘ttam a kicsir0“2l ujabb fotot... nos ahogy l¨˘tom meg m¨˘sok is l¨˘tt¨˘k a fotot meg mutattam az ex bar¨˘tj¨˘t meg a kicsit az uj fotoj¨˘t h¨˘t mit ne mondjak ugyan az szerintem 0“2 lesz az apa nem ¨¨n... mindem f¨Ślek¨Śppen kell most m¨˘r a teszt... m¨Śg a folyamat hoszadalmas lesz... de az¨¨rt m¨¨g egyszer nagyon k0‹2sz0‹2n0‹2m a v¨˘laszotokat...
2015. szept. 4. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!