Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy ünnepeljük meg az első...

Hogy ünnepeljük meg az első házassági évfordulót, ha van egy 1 éves kisfiunk, aki még éjszaka szopizik?

Figyelt kérdés

Október elején lesz a férjemmel az első házassági évfordulónk és van egy 1 éves kisfiunk. Szeretnénk megünnepelni az évfordulót, pl. egy vacsival, vagy egy hotellel. De mivel az első gyerekünk, nem tudjuk hogy tudnánk megoldani, hogy a picire pl. a nagyi vigyázzon?

A vacsival az a problémánk, hogy a kisfiunk pancsi után szopik, mindig ez hozza az álmot a szemébe. Valamint éjszaka is kétszer kel, napközben pedig már nem szopik, csak egyszer. Az egy év alatt, még nem hagytuk sohasem másra, hogy kettesben lehessünk, így ez lenne az első alkalom.

Ti hogyan csináltátok? Hogy éreztétek magatokat első alkalommal a pici nélkül?



2015. aug. 28. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

"A vacsival az a problémánk, hogy a kisfiunk pancsi után szopik, mindig ez hozza az álmot a szemébe"

Akkor miért nem mentek korábban vacsorázni? Fürdetésre hazaértek, vagy tolódik a fürdetés 1 órával. Ha első alkalomról van szó, hogy másra hagyjátok, én nem tenném túl hosszú időre, főleg nem éjjel, úgy hogy szoptatod és fel is kel.

2015. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Elmennék egy kora délutáni vacsorára, amíg a nagyi vigyáz a gyerekre. Addig is próbálnám szoktatni hogy mással van. Előbb csak pár percre, majd fél órára hagynám a nagyival kettesben. Mivel eddig sosem volt mással nem most hagynám otthon egész éjszakára, egy házassági évforduló miatt. Romantikus vacsi lehet hamarabb is, szeretkezni meg otthon is lehet, nem csak hotelben és a gyerek sem sérül.
2015. aug. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
A mién 4 hónapos, de mi szoktuk a nagyira hagyni néha. Elmegyünk egy hatos moziba, aztán haza, szoptatás, pancsolás, lefektetés, aztán vissza vacsizni. Szoktam otthagyni egy üveg lefejt tejet is a biztonság kedvéért, azt megisszák cumisüvegből, ha úgy van.
2015. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Fejsz le tejet és megkapja cumisüvegből.

2 hetes volt a kisfiam, aki még szopizott, mikor epeköveim lettek, görcsöltem, mint a fene, hetekig jártam orvoshoz, sajnos ez sokszor több órát jelentett, volt, hogy egyik pillanatban még jól vagyok, aztán rohantunk az ügyeletre. Kénytelenek voltunk ilyenkor a nagyszülőre hagyni, volt lefejt tejem, megkapta cumisüvegből. Sőt, amikor 2 és fél hónapos lett, akkor még műtöttek is, 4 napot kórházban voltam, oda meg nem vihettem be szopizni, hozzáteszem, hogy sajnos addigra már a diéta miatt a tejem java része elment, így már pótolni kellett, aztán el is apadt.

Szóval nem gondolnám, hogy ne mehetnétek el egyszer egy este nyugodtan és ne lehetne rábízni a nagymamára, a tejet meg megkapná cumisüvegből.

2015. aug. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

"azt megisszák cumisüvegből, ha úgy van."


A nagymama is? :)

2015. aug. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Nem arról van szó, hogy nem lehet elmenni egy egy éves mellől egy estére, vagy akár éjszakára, hanem hogy nem rögtön ezzel kellene indítani, ha még soha nem volt kettesben az anyján-apján kívül mással.
2015. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem értem mit kell bonyolítani ezen. Menjetek el vacsizni, addig nagyi vigyáz rá, az 2 óra kb. Utána nyugodtan lehet szopiztatni meg altatni meg mindent csinálni vele.
2015. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Sosem mertem megkérdezni, lehet :D Mindig azt mondja, hogy megitták. Én meg nem firtatom :D
2015. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
Vagy elmentek délután, és fektetésre hazaértek, vagy mentek fektetés után néhány órára. Ha még sosem vigyázott rá a nagymama, valószínűtlen, hogy hirtelenjében egy napig tudna rá vigyázni és cumisüvegből megoldani az etetését, de néhány óra simán megoldható.
2015. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
En elmennek a ferjemmel a helyedben. 1 eves mar eleg idos ahhoz, h esetleg a nagyi vigyazzon ra. Tejet meg fejhetsz le, de egy 1 eves babanak mar lehet tehentejet is adni.
2015. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!