Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csalnátok a gyerek korával...

Csalnátok a gyerek korával pár száz forint miatt?

Figyelt kérdés

Erdei vonatozni voltunk a hétvégén. Előttem a sorban egy nő állt két gyerekkel, mellettük a nagymellényű férje. A nő mondta, hogy kér két jegyet, illetve van egy 8 meg egy 4 éves gyerek. Erre a férj megszólalt, hogy minek a jegy, mert a kicsi még csak a jövő hónapban lesz három. A nő néhány másodperc után rámondta, hogy "ja, tényleg, még csak 3 lesz a gyerek". (3 év felett kell fizetni).

Szerintem ez tök gáz. Ki hiszi el, hogy egy anya nem tudja, hány éves a gyereke? Ha már csalni akarnak, egyeztethettek volna korábban. Nekem tök égő lenne ezt eljátszani pár száz forint miatt.



2015. aug. 30. 21:32
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
26%

Én is csalnék, hiszen szegények vagyunk, ellenben itt élünk épp a Lillafüredi kisvasút mellett, minden nap látja, hallja a gyerek, persze, hogy szeretne utazni vele.

Kb. 4 éves koráig simán elhihető, hogy csak egy jól fejlett alig 3 éves.

Sajnos a jegy nagyon drága pláne oda-vissza, így mi rászorulunk.

2015. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
66%
nekem nem lenne bőr a képemen, ha valamire nincs pénzem, nem veszem igénybe azt a szolgáltatást, legyen akármiről is szó. A becsületem többet ér mint az a pár száz forint.
2015. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
73%
Én nem. A boltba sem megyek le lopni.
2015. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
65%
szerintem a jegyeladók sem szőrösszívűek, szerintem tudják, hogy csalnak és hagyják a csóró szülőknek, nem véletlenül.
2015. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
29%
2-es itt gyerekről van szó. a gyermeked nem venné igénybe azt a szolgáltatást..a gyermeked nem kapná meg..a büszkeséged miatt
2015. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
79%
de igen, megkapja, kifizetjük azt a pénzt amibe az ő jegye kerül. Nem vagyunk rászorulva a trükközésekre. Én azokra gondoltam, akik hasonló helyzetben vannak mint mi, akiket igazából nem visel meg az a pénz, de mégsem fizetik ki, inkább hazudnak. Bár, ha annyira nem lenne pénzem, akkor ingyenes programokra vinném. Az elsőéknél ugye az a necces, hogy ők ott laknak és látja a gyerek. De például az enyém azt se tudná hogy van ilyen, ha nem vinnénk el.
2015. aug. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
46%

Bevallom, én egyszer csaltam a győri állatkertben. Fiam akkor 3 éves volt, vagyis augusztusban mentünk az állatkertbe és áprilisban töltötte a 3. évét. Lányom 2 éves volt. 3 év felett kellett venni jegyet. Fiamat is letagadtam, ez van.

Idén már mikor mentünk fürdőbe, természetesen vettem mind a 2 gyereknek belépőt, most már a fiam elmúlt 5 éves, a lányom elmúlt 4 éves, de a lányom elég pici, ha akartam volna letagadhattam volna, hogy most lesz 3 éves 1 hónap múlva, de nem tettem. De az állatkerben igen és nem zavar, más is csinálja, sőt mások sokkal nagyobb dolgokban csalnak.

2015. aug. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
78%
Engem csak az érdekelne, hogy akik szemrebbenés nélkül csalnak, azok ugye akkor sincsenek felháborodva, ha valaki az ő kárukra csal?
2015. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%

Én nem szoktam, nem merek, mi van ha kérnek papírt és lebukok, nagyon égőnek tartanám. De egyszer a jegykiadó vett rá, 3 éves kortól kellett fizetni, és azt mondta a majdnem 5 éves fiamra, hogy nem néz ki még 4-nek, úgyhogy rá ne fizessünk. Amúgy van 2 idősebb tesó is, szóval fizettünk éppen eleget így is. De ezenkívül nem volt "csalás"


Amúgy a fent leírt sztoriban, ha már anyuka azt mondta 4 éves akkor azután már biztos nem szóltam volna hogy csak 3 lesz... akkor kapásból miért nem beszéltek össze...

2015. aug. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Utolsó, pont ezt mondtam én is. Ha már csalnak, akkor beszéljék meg, mert ez így nagyon gáz. Mi lett volna, ha a gyerek visszaszól, hogy "de apa, én már 4 éves vagyok"? Na, az lett volna a ciki.
2015. aug. 30. 22:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!