Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány forint zsebpénzt adnátok...

Hány forint zsebpénzt adnátok egy 10éves lánynak és egy 14éves fiunak hetente? Egy átlagos anyagi helyzettel rendelkező család vagyunk.

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 22:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Nem adnék, nem adok. Ha kell valamire, kérnek, megbeszéljük, és ha olyan, akkor megkapják.
2012. aug. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Semennyit. Megbeszeles targya ha kell valamire.
2012. aug. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem viszont jó dolog a zsebpénz. Nem mintha a gyerek nem kapna meg mindent, amire szüksége van, hanem azért, mert megtanulja beosztani a pénzét. Nem tudom, h mennyit adnék, még nincs gyerekünk, de mi biztos - hacsak leszünk olyan helyzetben, h megtehetjük - h fogunk adni neki.
2012. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam zsebpénzt adni, havonta kap tőlem a 12 éves lányom néhány ezer forintot ha úgy van. Ha pedig valami kell neki ami nagyobb összegbe van persze nem méreg drága holmi akkor persze megveszem neki de cserébe neki is le kell tenni valamit az asztalra, jobb jegyek, házimunkába való segítés és még sorolhatnám.
2012. aug. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
én soha nem kaptam. mégsem szórom el a pénzem, ha kapok. pl szülinap. én kevesebb pénzt kapok ilyenkor összesen, mint más egy havi zsebpénznek. karácsonyra pl. kaptam egy tusfürdő csomagot, meg 2 ezer ft-ot. ennyi volt az össz. ajándék a szüleimtől. túléltem :)
2012. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 14 éves korombban nyitottak junior számlát.

Talán 2 vagy 5 ezer forintot kaptam akkor havonta. De persze a kártyánál volt limit, csak kevés pénzt tudtam egy nap felvenni.

Nem is költöttem igazából, csak gyűlt, és ha vmi nagyobb dolgot szerettem volna, akkor abból vettem meg.

Azon kívül a szüleimmel mindig megbeszéltük mire kell pénz, és adtak, ha úgy látták.

2012. aug. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem 200-300 Ft persze nem minden nap de szerintem belefér. Én annak idején kaptam és sokszor félretettem vagy egy csokit vettem a suli automatában. Engem szerintem ez tanított meg takarékoskodni és beosztani a pénzt. 16 évesen nyitottunk junior számlát és ha összespóroltam 5000 Ft-ot akkor Anyu berakta a számlámra. A jogsim felét ebből fizetem ki.
2012. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

"Nem adnék, nem adok. Ha kell valamire, kérnek, megbeszéljük, és ha olyan, akkor megkapják."


Nálunk gyerekkoromban ez a rendszer volt és nagyon utáltam. Szerettem volna spórolni, de ha az embernek ott a pénze, akkor nem megy kuncsorogni a szüleihez pár forintokat. Nem is tanultam meg végül beosztani a pénzt, az első fizetéseim szépen kifolytak a kezem közül.


Úgyhogy én a saját gyerekeimnél bevezettem, nagyon boldogok, amikor spórolnak valamire és meg tudják venni.

A nagyobb 10 éves, heti 400 Ft-ot kap, de ebből nem kell pl. tízórait vennie (azt kap tőlem), ezzel ő gazdálkodhat szabadon.

2012. aug. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 chrishu ***** válasza:
51%

Lehet lepontozni hiszen én csak "egy tudatlan tizenéves" vagyok


Én nem adnék nekik zsebpénzt max 500 vagy 1000 Forintot. Én soha nem kaptam viszont ünnepekkor vagy ha segítek valamiben mindig kapok, ha pedig szeretnék valamit akkor anyum is ad bele pénzt ha hasznos(könyv) vagy ha leköt egy kis időre(CD, magazin) de ha nem hasznos(díszkard, bárd, pajzs) akkor meg se engedi, hogy a saját pénzemből vegyem meg

2012. aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Zebpénz nincs, munkáért kapnak pénz. Itthon segítenek takarítani, vagy a kertben segítenek, ilyenek. 100 Ft. Arra gyüjtenek amit szeretnének.

5-ös ért is jár a suliban 50 Ft!

2012. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!