Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lemondanátok a saját elképzelé...

Lemondanátok a saját elképzelésetekről, a kertről a férjetek kényelméért?

Figyelt kérdés
2 szobás, 72 nm-es bérházban lakunk albérletben, jó környéken, kedves szomszédokkal. a ház fizikális állapota is jó. nincs azonban udvarunk, sőt mivel földszinti lakás még egy erkélyünk se. problémás a teregetés, és a "bezártság". Nem mindegy, hogy a kertben játszunk vagy a játszótéren. Jön a 2. baba a télen. Mire megszületik el szeretnék költözni. Nézegettünk kertes házat, lenne rá pénzünk is, most azonban hogy éles a dolog és írni kéne a szerződést a férjem viszakozik. Azt mondja, hogy nem akar menni, mert egész nap fizikai munkát végez, elfárad, és örül, hogy itthon csak annyi dolga van, hogy leüljön. Anyósom özvegy, nála is ő tartja rendben az udvart, a sógornőm elvált, nála is ő nyír füvet, ő vég fát stb. Azt mondja a férjem, hogy nem bír több terhet és ha kertészkedni akarok, akkor menjek anyósomhoz, biztos ad egy csík földet a kertből. Valóban szeretnék saját zöldséget, gyümit adni a gyerekeknek, de nem ilyen áron. Jól összevesztünk, mert mondtam neki, hogy akkor talán a családjának kéne embert fogadni erre a célra, és nem őt terhelni ezzel. Én kivenném a részem a kerti munkából,a ház körüli feladatokból bár nyilván ő is kellene hozzá. Sajnálom, mert tényleg kimerül, de ezt igazságtalannak érzem velünk szemben.
2015. szept. 2. 10:34
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Igen, jól érzed, ez igazságtalan. Másnak megcsinálja, ezért nektek már nemtudná. Persze egyrészt megértem a férjed, mert gondolom így is fárasztó neki. Talán végig kellene gondolnia, hogy ki a fontosabb, ti vagy pedig az anyja. Nehéz helyzet.
2015. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

miért nem néztek olyan kertes házat ahol kicsi a kert?

nem feltétlen kell 1200-5000nm telek

simán megoldható minden egy kb 200-300nm zöldterületen is

2015. szept. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem mondanék le róla.

A család az első és a férjednek a legszűkebb értelemben vett családja már te és a gyerekei vagytok.

A szülők, sógornő stb. csak utánatok következik, ezt a férjednek is be kellene látnia, ha nem akar később elvált apuka lenni.

2015. szept. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk igaz első baba jön de szintén ez a probléma. Én kertet szeretnék.. Sajnos nagyon kevés házat találtunk ahol kis kert lenne. Nekünk nagyra nincs szükségünk csak a macera van vele..

Ne hagyd magad!! :)

2015. szept. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Tessék nyösztetni a férjedet,mert nincs igaza. Az okés hogy az anyjánál besegít... de a sógornőnek nem törne ám el a keze ha nyírná a füvet! Én 3 gyerek mellett nyírom a benzines nagy fűnyíróval a füvet,nem kicsi a porta,veteményes kert is van,állatok,nem kevés,férjem oda van dolgozik.Szinte minden az én feladatom,még se haltam még bele. Tessék megmondani a párodnak,hogy a tesójának csak tényleg olyanokban segítsen,amit végkép nem bír.Elkapatta őket,viszont a Te álmaidba bele tojik...hát én nem engedném ezt.
2015. szept. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hú, úgy tűnik elég egyértelmű a helyzet. bár ezt én is érzem, azért jó a megerősítés.
2015. szept. 2. 11:32
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
A fűnyírást és hasonlókat nem csak a férfi csinálhatja meg egy kertben, és most elsősorban anyósra és sógornőre gondolok. Nem engednék a helyedben, próbálnám észérvekkel meggyőzni.
2015. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

A gyerekeknek egyértelműen jobb a kertes ház. Szembesítsd a férjedet a tényekkel, ő most más jólétéért dolgozik (gondolom ingyen), és a saját gyerekeitől veszi el a szebb, jobb környezet lehetőségét.


Egyébként rengetegen vannak, akik vállalnak fűnyírást, favágást, meg egyéb kerti munkákat, és annyira nem is drágán. Javasold a rokonságnak, hogy ezentúl keressenek valakit, ha a pénz akadály, akkor legfeljebb egy kicsivel támogathatjátok őket, ha megengedhetitek magatoknak.

2015. szept. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A favágás tényleg férfimeló, de a férjeden kívül más is el tudja végezni. A fűnyírás pedig lehet női meló is - a maminális, meg a sógörnőnél is, persze egészségtől függően. De nálad is. Te is le tudod nyírni a füvet,nemcsak a párod.

Ugyanis ha családiba mentek, neked is több lesz a dolgod, és ez a kertben kapirgáláson kívül még sokmindent jelent. Betonozni kell, fát behordani kell, felsöpörni, a bevitt kosz miatt többet takarítani, emellett ott vannak a sima házimelók, a főzés - és a nagy meló, a pindurok.

Beszélni kell a rokon hölgyekkel, és pároddal is, h mostantól másképp lesznek a dolgok, otthon kell dolgoznia. Tényleg felesleges a nagy udvar, és azt te is rendben tudod tartani. A párodnak is jár a pihenés.

2015. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én sem mondanék le róla. bár nekem nem is kell, most veszünk házat, a férjem is örömmel vág bele. én is szeretnék saját kertet, bár nem tudom hogy fog menni, utoljára kb 15éve gazoltam :) de bízok benne. lesz kettő kutyánk, meg nagy udvar a gyerekeknek, egyenlőre egy fiúnk van de még szeretnénk 1-2gyereket. lesz nekem egy kisebb-nagyobb konyhakertem és még marad egy hatalmas rész amivel nem tudom mit csinálunk, lehet gyümölcsfákkal beültetjük. én már nagyon várom a jövő tavaszt akkor fogok neki állni ezeknek.

tehát nyugodtan mondd meg a férjednek, hogy neki ti vagytok az elsődleges családja, ami nem azt jelenti hogy anyukájával ne foglalkozzon, de ti vagytok ott vele. érvelj, küzdj az álmaidért, hidd el megéri :)

2015. szept. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!