Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak az anyagiakat tekintve,...

Csak az anyagiakat tekintve, mihez ragaszkodtál, amikor gyermeket vállaltál? Saját ház, megtakarítás, biztos jövedelem, bedolgozott évek, satbil munkahely, ami visszavár, valami más egyéb? mi mennyire volt fontos?

Figyelt kérdés
Milyen körülményeid voltak, amikor érkezett a baba, a babák. Első baba után anyagilag lehetett előre lépni, vagy esélytelen volt?Változott azóta a nézőpontod, vagy most is ezt látod fontosnak? Több, mondjuk 3-4 gyermekhez milyen feltételek szükségesek szerinted?
2015. aug. 26. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekünk az volt a fontos, hogy legyen hol laknunk (nem saját a ház), megtakarításunk, és a férjemnek stabil munkahelye. Én 3. éve vagyok kereskedelmi csicskás, nem feltétlen tervezem a visszatérést, inkább kitanulok még egy szakmát, míg otthon leszek, és új helyeket pályázok majd meg.
2015. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor az elso babankat vallaltuk lenyegeben semmink sem volt, bar igaz, hogy nem volt tervezett.A ferjemnek volt autoja, biztos munkahelye es egy kis megtakaritas.

A masodik babank 8,5 evvel kesobb szuletett, most 8 honapos.Ido kozben mindketten feljebb kapaszkodtunk a munkahelyunkon a rangletran, a ferjem felsovezeto, en kozepvezeto vagyok, ertelemszeruen a bevetelunk is nott.

2 autonk es sajat lakasunk van.

Ami szamomra fontos az a stabil jovedelem es az auto.Ezt nyilvan a lakohely is befolyasolja, de szamomra az auto elengedhetetlen a kenyelmes hetkoznapokhoz, nem a sajat haz/lakas.

2015. aug. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi most várjuk az elsőt. Ami nekünk fontos volt, hogy legyen 1-1,5 év munkatapasztalatom legalább. Fix munkahely a munkám jellegéből adódóan nem volt fontos. Az albérletünk szerződéses, és 3 hónap a felmondási idő mindkét irányba, így ez nekünk teljesen rendben van, de nem tenném ettől függővé akkor sem, ha más lenne a helyzet. Megtakarítás szempontjából 6 havi költségeinket fedező az, amit minimumnak tartok, illetve, hogy a férjemnek biztos munkája van.


A legfontosabb egyébként, hogy etetni, ruházni tudjam, és tudjak tetőt tenni a feje fölé, mindezt, saját (illetve férjemmel közös) erőből. Azért az sem utolsó szempont mondjuk, hogy a csaádunkra számíthatunk, ha bármi van, így az is ott van C tervnek.


3-4 gyerekhez szerintem jó, ha 10-12 éves kor után már van lehetőség külön szobára, bár a húgommal mi is egy kis panelben nőttünk fel, közös szobában. Ennél még sokkal fontosabb, hogy a szülőknek legyen energiájuk foglalkozni ennyi gyerekkel. Bár te most az anyagiakat kérdezted.


3-4 gyerek mellett szerintem nagyon fontos, hogy mindkét szülőnek legyen egy olyan szakmája, amiből akár önállóan is el tudja látni a gyerekeket, ha a másik bármi miatt kiesne a munkaerő-piacról.

2015. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mikor megismerkedtem a párommal, volt saját lakásom, saját kocsim (ezt ugyan még törlesztettem akkor, de családon belül), illetve vidéki viszonylatban, beosztottként nagyon jónak mondható fizetésem egy olyan helyen, ahol már néhány éve munkaviszonyban álltam. Részemről tudtam, hogy a terhesség alatt minden babacuccot meg tudok akár egyedül is venni, illetve a max. ellátást kapom, ha szülési szabadságra és gyed-re megyek. Párom szintén rendelkezett akkor már saját kocsival, biztos és normálisan fizető munkahellyel, illetve családi vállalkozásban is tevékenykedik a mai napig, emellett van a tulajdonában néhány föld és erdő, amihez végszükség esetén lehet nyúlni.
2015. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Saját ház, gyereknek külön szobával, 6 havi teljes jövedelemnek megfelelő hozzáférhető megtakarítás, gyedhez elegendő munkaviszony. 3-4 gyerekhez ennek többszöröse, tehát minden gyereknek külön szoba, gyerekek számával szorzó 6 havi teljes jövedelem megtakarítás. Nyilván ez nem mindenkinek alap, enélkül is lehet, de nekem ez kell.
2015. aug. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lencsibaba0121 ***** válasza:
Nekem a következők voltak fontosak, a sorrend nem mérvadó: saját ház, saját autó, biztos munkahel ahová visszavárnak, némi megtakarítás, házasok legyünk mielőtt terhes leszek. Fontos volt, hogy mind a ketten jó egészségügyi állapotban legyünk, megfelelő orvos legyen, aki a terhességet végig kíséri. Most két éves a kicsim, minden tökéletes (a napbosszúségokat leszámítva). Bár sokminden nem úgy lett, mint szerettük volna, de sokat segített, hogy megfelelő alappal indultunk neki és ha minden kötél szakad is, fedél van a fejünk fölött és van munkahelyünk, így van bevételünk is!
2015. aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi tudatosan egy gyermeket terveztünk,fiatalon szerettünk volna szülők lenni.

Részemről a legfontosabbak anyagi téren: nekem legyen saját hitelmentes házam és normális munkám (a saját ház azért fontos nekem,mert nagyon sokszor bántottak más házában már régebben,a munka pedig össze is jött,tizenéves korom óta dolgozom folyamatosan).

A párom részéről csak anyag téren: valahol stabil helyen lakni és legalább 1 autó.

Hát,így saját házzal (vidéken) és 2 saját autóval(használt,az egyik 30 éves,a másik 11),2 stabil munkahellyel vágtunk bele.

Most,hogy megvan a baba,sok anyagi előre lépést nem látok,ez is kérdésed volt.Ahhoz,hogy bölcsibe/oviba hordjuk,a páromnak munkahelyet kell váltani,az enyém nagyon rossz időbeosztású,de én nem válthatok most.

Annyi,hogy a régi életszínvonalunkat tartjuk (nyaralások belföldön,ha valami tönkre megy,azonnal tudunk újat venni stb) de milliós megtakarításunk nincs és nem is lesz.

2015. aug. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Saját ház, de ha nem lett volna, beérjük egy 2-3 szobás lakással is. Megtakarítás nem volt, de biztos munkahely, végzettség igen, idő igen, GYED-et kapjak legalább. Fontos volt 1 autó.

Amikor az első született, mindez megvolt. Sajnos 2 éves volt, amikor vissza kellett mennem dolgozni, hogy maradjon a szint. Tesó érkezéséhez pedig kellett még gyűjteni, hogy tudjunk bővíteni a házon. És kellett nekem is egy autó, amikor a nagy oviba ment. Nem változott a nézőpontom, ez így volt jó.

3-4 gyerekhez nekünk az kellene, hogy én ne dolgozzak, tehát legyen annyi bevételünk, hogy mindenre elég legyen.

2015. aug. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a társ. Férjhez mentem, és várjuk a babát, bár albérletben élünk, saját házra egyelőre esély sincs, és csak pár tízezer forintos a megtakarításunk.
2015. aug. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem ragaszkodtunk görcsösen dolgokhoz. Volt megtakarításunk,ez tény,de kocsi ,és saját ház nem. Ezek mind a gyerek születése után lettek. 3 gyerekhez a feltételek egyénileg változnak.Van akinek milliók kellenek,van akinek ennek töredéke is elég. Nekünk 3 gyerek van, anyaságin vagyok velük de e mellett dolgozok is pluszban, a férjem is dolgozik ( biztos munkahely a világon nincs! ) szóval jelen pillanatban szépen elvagyunk. Jelen pillanatban 700 E ft. megtakarításunk van,de ebből szokott fogyni..aztán vissza spóroljuk. Most jó lenne egy 7 személyes kocsi,erre próbálunk még gyűjteni,hitelt semmi féle képen nem akarunk felvenni.
2015. aug. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!