Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában tényleg ezek a...

Mostanában tényleg ezek a leggyakoribb nevek?

Figyelt kérdés

Hanna,Anna,Jázmin,Luca,Emma,Nóra,Lili,Zsófia,Viktória,Dóra,

Boglárka,Réka,Petra,Laura,Lilla,Fanni,Léna,Sára,Eszter,

Vivien,Noémi,Rebeka,Dorina,Panna,Liza,Mira,Alíz,Alexandra.

Bence,Dávid,Dániel,Máté,Levente,Ádám,

Sokan ilyen neveket adnak a gyereknek?

Akkor ezekből már nem érdemes választani mert túl gyakori nevek,hanem inkább más nem túl gyakori nevet?


2015. szept. 2. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, fiúkból felénk tényleg sok van ezekből, na meg a Noelből, Ábelből, Zalánból. A fiúnevekből én egyiket sem adnám, de nem is tetszenek, lányból Nóra, Dóra,Eszter, Vivien, Liza, Alexandra nálunk nem elterjedt.
2015. szept. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A kisfiam neve a felsoroltak között van. Nem divatból választottuk, hanem azért mert nekünk ez tetszett.

Az legyen a neve, ami nektek megfelelő és passzol a vezetéknévhez. A többi nem számít.

2015. szept. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi is a szerint választottunk nevet,ami passzol a vezetéknévhez és mind a kettőnknek tetszik. Két nevet kaptak a kislányaim a Petra Laura,Kitti Zsaklin,Hanna Maja. :)
2015. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én nem néztem a gyakoriságot.A mi lányunk neve is benne van az első 100-ban,ehhez képest nem ismerek senkit ezzel a névvel.Itt a százas lista.

[link]

2015. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Fiam Dávid, ha lány lett volna Laura lett volna. :) Tudtam, hogy gyakori nevek, de nekünk tetszettek. Most kezdte az ovit, nincs a csoportban másik Dávid.


Viszont Zsombor 2 is van, az is nagyon gyakori mostanában.

2015. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Itt rengeteg a Bence, Noel, Benett, Emma, Dóra.
2015. szept. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4 gyerekemből 3 neve szerepel a listán és a 4. nevünk is elég gyakori. Azért adtunk olyan nevet, amilyet, mert ez tetszett, és nálunk nem volt szempont az, hogy hány gyereket ismerünk még ezzel a névvel.


Emlékszem, az általános iskolai osztályomban rajtam kívül még 2 lány volt azzal a névvel, mint én, gimiben meg 1. Az egyetemen 4-ünket hívták ugyanúgy a baráti társaságból. Soha senkinek nem jelentett ez gondot, max hozott pár vicces helyzetet.


Úgy gondolom, hogy nem attól lesz egyedi személyiség valaki, hogy a neve mennyire különleges, ritka. Nem ezen múlik, az meg, hogy van pár druszájuk...én nem bánom, ez is csak alátámasztja, hogy szép nevet választottam.

2015. szept. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Éppen most nyálaztam végig a száz leggyakoribb lány- illetve fiúnevet és bizony az én kisfiam is ott van köztük! :) Holott az ismerőseim között 2 idősebb fiú van,akit így hívnak és tényleg nem ismerek régebbi kollégát,barátot stb. aki ilyen névvel rendelkezik.Őszintén,nagyon nehéz nevet választani,mert rengeteg meghökkentő,kimondhatatlan,furcsa név létezik,a maradék pedig mind foglalt :) Nyilván ezért számít gyakorinak!Én nem foglalkoznék ezzel,egyszerűen azt választanám,ami tetszik.
2015. szept. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

nálunk ezek a leggyakoribbak: Hanna, Anna, Jázmin, Zselyke, Lili, Lara

Ádám,Zalán,Dávid, Benett Kristóf

2015. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Amikor a fiam nevét eldöntöttük, még nem volt bent az első 90-ben, ma meg az első 20-ban van. Bár az oviban nincs belőle több, felénk most sem gyakori. De gyakran olvasom itt, hogy sok van belőle. Erre nem lehet készülni, nem gondoltuk, hogy ennyire népszerű lesz

A lányomnál az első 40-ben volt, de minket ez nem érdekel, és nem is tudtuk. Nem is ismerünk a korosztályában még egyet a környéken sem, az évfolyamon biztos nincs az iskolában. :) Ez egy átlagos eloszlást mutat sz összes születés arányában. Keleten az egyik megy jobban, nyugaton a másik, Pest megyében egy harmadik.

Olyat nem választanék, amiből a környezetemben sok van most sem.

2015. szept. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!