Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában tűnt fel nekem,...

Rezi Dencia kérdése:

Mostanában tűnt fel nekem, hogy a főző műsorok és a természet filmek nagy része korhatáros. A véres már-már horror filmek meg lemennek korhatár nélkül. Ti egyetértetek ezzel a gyakorlattal?

Figyelt kérdés

2015. szept. 5. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én nem tudom miről beszélsz (írsz)! Nem találkoztam ezzel a gyakorlattal.
2015. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
41%
A TV műsorok. Valóban nevetséges, mikor a rántotta elkészítését csak 12 éven felüliek nézhetik hivatalosan. A vérszívást meg bárki. Vajon melyik milyen hatással van a gyerekre?
2015. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Írjatok már egy példát! Melyik főzőműsor korhatáros, és melyik horrort lehet korhatár nélkül nézni?
2015. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A TV műsorokra gondoltam én is természetesen. Csodálkozom, ha valakinek nem tűnt fel. Tudod, azok a kis karikák ott a képernyő alsó sarkában.
2015. szept. 5. 10:48
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

amikor kicsi voltam,nekem az tűnt fel,hogy a reggeli mesék mind korhatárosak voltak...pl született kémek 12-es.. amikor szerintem semmi durva nem volt benne..de egyszerű mesék Marsupiulami is 12-es korhatáros...vicc..akkor mégis ki nézze a mesét? ha nem gyerekek?

és emiatt nem vettem komolyan ezeket a karikákat..aztán egyszer belefutottam egy durva és félelmetes filmbe,ami szintén csak 12-es karikás volt.


na meg komolyan az ilyen családi filmeken mint a Lassie, azokra is minek? így elveszti a jelentőségét mert mindenki le se xarja azt a kis jelet..

amiben tényleg van emberölés vagy szex, abban tényleg tegyék ki akár 18-at is .. de ami kis ártatlan arra nem értem minek..

19l

2015. szept. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy Tv műsorokra gondolsz, és igen humoros vagy, de nem láttam még 18 éven felülieknek ajánlott főzőműsort. Ezért kértem, hogy írj egy példát!
2015. szept. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó, hol írta a kérdező hogy 18-as karika? A főzőműsorok altalaban 12-es karika.

Amúgy lehet azért van, mert a fozomusorok, mesék napközben szoktak menni és ha valami olyan lenne benne, akkor megbüntethetik a csatornát, amiért nem rakta ki a korhatárt. A horrorfilmek meg késő este szoktak lenni. A korhatár szempontjából a műsoridő is számít, nemcsak a karika.

2015. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, moziba akartunk menni és nem volt 6-os alatt semmi, a legbénább legcukibb mese is korhatáros volt. Viszont a véres-ölős dolgot nem tapasztaltam, szerintem azok jól vannak besorolva.
2015. szept. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én már futottam bele délelőtt 12-es korhatárral az Alien vs. Predator-ba, előző este még 18-as karikával futott. Vagy más durvább krimibe/horrorba, amit előző éjszaka leadtak és délelőtt vagy kora délután ismételték.

Régebben a Helyszínelők 16-os karikával mentek este, kora délután 12-es.

Most megnéztem direkt a tv műsort, pl. holnap a Halálra jelölve c. film 16-os karikás este, hétfőn ismétlik, kora délután, de már 12-es jelöléssel.

Érdekes... bár így teljesen felesleges a korhatár besorolás. Hiába tiltod este, hogy nem nézheti meg, ha másnap hazaér a suliból a gyerek, simán megnézi.

2015. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ami nem kimondottan gyerekműsor, az általában mind 12-es karikás, ez egy egyszerű útmutató, jelzés a szülőnek, hogy ezeket a műsorokat elsősorban felnőtteknek készítik, de ettől függetlenül nem baj, ha gyerek is látja (ugyanis a 12-es karika csak azt jelenti, hogy az ez alatti gyerekeknek nagykorúval együtt ajánlják a megtekintést, és nem azt, hogy egyáltalán nem nézhetik).

Horrorfilmet viszont még sosem láttam ilyen besorolással, mindig csak 18-assal, ami viszont már már egyértelműen csak a nagykorúak számára ajánlja az adott műsort.

Egyébként meg komoly tartalmi megkötések vannak a különböző korhatárbesorolásokhoz, valahol az interneten biztos meg is lehet találni, hogy mi alapján kerülnek ki a különböző karikák. Ha valahol ezt nem követik, ott az adott csatorna hibásan sorolja be a műsort, amiért egyébként sokszor szabnak is ki büntetést rájuk, de nyilván nem mindig történik ez meg. Ha problémásnak találod a besorolást egy műsornál, nyugodtan jelezheted az illetékes szerv felé.

2015. szept. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!