Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom azt szeretné ha...

Anyósom azt szeretné ha kiköltöznénk hozzá Németországba. Ott milyen ellátásokra lennénk jogosultak?

Figyelt kérdés

Jelenleg tgyáson vagyok a 4 hónapos babámmal,párom dolgozik. Anyós 2 éve kint él Németországban,jelenleg munkanélkülin van és iskolába jár h tanulja a nyelvet. Nem kapnak munkát azok akik nem beszélik a nyelvet.


Sem én sem párom a nem beszéli a nyelvet,így nekünk is iskolába kéne menni. A babónak meg bölcsibe. Mennyibe kerül kint a bölcsi?

MIlyen ellátást kaphatunk kint a baba után? Itthon ha kiköltözünk le kell mondanom mindent,és a munkahelyen is fel kell mondanom. Családi pótlék akkor is jár ha nincs egyikünknek se melóhelye? És gyes féle?


2015. szept. 7. 12:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
84%
ne menjetek ki. egy csecsemővel,nulla nyelvtudással,túl sok értelmet sem nézek ki belőletek...jó nektek itthon.
2015. szept. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
94%

Eszembe nem jutna így kimenni.

Itthoni egzisztenciát feladni, és kimenni a családdal anyós segélyére...

2 éve él kint, és nem beszéli a nyelvet???

Talán ha már a hajléktalanság szélén lennék, és nem lenne mit enni adni a gyereknek, akkor vállalkoznék rá. Egyéb esetben nem.

2015. szept. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot,de azért remélem vki a kérdéseimre is tud válaszolni majd.
2015. szept. 7. 12:14
 4/41 A kérdező kommentje:

A nagy egzisztencia gyárban én minőségellenőr voltam 3 müszakban,párom pedig karbantartó. Szóval nagyon nagy dolgot nem adnánk fel.


Anyós beszél németül már,de mivel a közvetítő cég akin keresztül dolgozott egy gyárban felmondott a neki mivel nem folyékony a nyelv tudása, a munkanélküli ugy itélte meg h nem elég a nyelvtudása kevés ahoz h munkát találjon,így be iskolázták.

2015. szept. 7. 12:18
 5/41 anonim ***** válasza:
92%

Laikusként szerint mennyi támogatást adnak két nem dolgozó embernek, akinek az adott országban előtte semmiféle jogviszonya nem volt?

És miből fogtok ott megélni, ha ott biztos munkahelyetek sincs, ahová mennétek, és nyelvet sem beszéltek?


Szerintem gondoljátok még ezt át. Nem mondom, hogy ne menjetek, de tanulj itthon nyelvet, és ha már tudsz valamennyit, meg van némi konkrétum, akkor mondj fel, és induljatok el.

2015. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Oké, hogy nem volt (vagyis nincs) itthon egzisztenciátok, de miért kapnátok bármit is egy idegen országban csak azért mert van egy gyereketek? Egyikőtök sem dolgozik ott, nem is beszélitek a nyelvet. Nem hülyék a németek, hogy a semmire idegeneket támogassanak.
2015. szept. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtt nő vagy, van egy gyermeked. Felelős vagy (kéne lenned) érte.


Elmennél a pároddal és a babáddal egy idegen országba nyelvet tanulni, és azt nézed, hogy milyen pénzt tudsz leakasztani róluk? Az ilyen piócák miatt fogják szigorítani a bevándorlást.

2015. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

anyósom szeretné ha minnél elöbb mennék. Fél h késöbb nem lesz lehetőség,mert lezárják a határt a menekültek miatt.


remélem azért vki tud érdemben is válaszolni majd a zámitok nagykérdéseimre.


nem számitok nagy ellátásra,de jó lenne tudni h mágis mi az amit kaphatok.

2015. szept. 7. 12:26
 9/41 anonim ***** válasza:
72%

Álljatok be a menekültekhez a sorba.

Nagyjából ugyanannyit értek a németeknek. Ja, csak ti nem az életeteket mentitek azzal, hogy oda mentek.


Az egzisztenciát arra írtam, hogy van hol élnetek, van mindkettőtöknek munkahelye.

És ha ennyire nem beszéled a nyelvet, hogy igényelnél bármit is? Tolmáccsal? Miért nem kérdezi meg anyós ott kint, ha ennyire akarja, hogy kimenjetek?

2015. szept. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, én nem hülyézlek le, de isten lássa lelkem, sok értelmet sem tudok belétek nézni ez alapján a kérdés alapján. Szerinted, gondolj már bele, mit kellene, hogy kapjál ott? Senkije nem vagy a német államnak, még akkor sem ha olyan csököttek vagytok, hogy kimennétek ilyen alapon a semmire várni a csudára.
2015. szept. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!