Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Táppénzen lévő várandósok!...

Táppénzen lévő várandósok! Hogy telik egy hétköznapotok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 8. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Unalmasan és lassan.
2015. szept. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Reggel olyan 8 fele felkelek. Reggeli, összekapom magam. Elmegyek boltba, délelőtt főzőcske. Közben amíg van időm netezek, olvasok, zenét hallgatok. Aztán ebéd után 20 perc pihi, aztán jöhet a házimunka - ha van. Mosogatás, mosás, takarítás. Ha nincs, akkor barátnőzni szoktam vagy kutyát sétáltatni, esetleg eszek egy fagyit, és nézegetem a bababoltok kirakatait. Aztán 3kor hazaér a férjem, eszik, kávézik, 1 órát pihizik. Addig én gyakorlom a németet - ami rendszerint délelőtt elmarad, mert nincs kedvem (német felső nyv-ra készülök, míg itthon vagyok). Aztán együtt indulunk edzésre 5órára. Neki kondizás, nekem jobb híján kismama jóga :) 7- fél8 fele hazaérünk, fürdés, vacsi. esténként, mikor jó az idő, ki szoktunk ülni a teraszra beszélgetni, tervezni a jövőt, esetleg elmegyünk kicsit kocsikázni, felfedezni a környéket (fél éve költözünk ide)


26 hetes km., első baba

2015. szept. 8. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fuuu nekem is unalmasan és lassan. Én harmadik hete vagyok itthon és már most kezdem úgy érezni ,hogy megőrülök.Pedig nagyon vártam már ,hogy itthon maradhassak mert az elmúlt időbe nagyon sokat dolgoztam és már elegem volt belőle.Gondoltam lesz mivel elfoglalni magamat ha végre táppénzre kerülök és végülis így is van. Reggel kutya sétáltatás, utána pakolászok takarítok, szobaátalakítást tervezgetem intézem. de valahogy így is sok időm van egyedül mire a párom hazaér.
2015. szept. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát,én tavaly szültem,de leírom:

Épp akkor fejeztem be a házat tulajdonképpen és közben iskolába jártam.

Reggel amikor felébredtem,felkeltem,reggeli után ha kellett boltba mentem,ha nem,akkor fogtam neki az itthoni dolgoknak.

A boltba járást heti 1-2 alkalommal megoldottam autóval,nagyobb tételt mindenből,hogy ne kelljen annyiszor menni.

Általában gletteltem,festettem (diszperzit) és mintákat festettem a falra(matrica helyett).Amikor ez kész volt,berendeztük a házat.

Délutánonként pedig fél 3 körül elindultam iskolába 4re(1 óra busszal),este fél 8 körül értem haza.Baba mellett fejeztem be a még munka mellett elkezdett 3.szakmámat-hogy legyen hová vissza mennem.

Én azért voltam táppénzen sajnos,mert olyan a munkaköröm,hogy terhesen nem lehetett végezni;illetve napi 14 órát dolgoztam+hazajövetel.Másik munkakört "nem tudtak" felajánlani,így elküldtek táppénzre.Dolgoztam volna tovább szívesen egy normál munkarendben,de nem akarták...

Orvoshoz havi 1x mentem,plusz a kötelező vérvételek.

2015. szept. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!