Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinaltatok, volna a...

Mit csinaltatok, volna a helyemben? Folyt. Lent

Figyelt kérdés
Van a lanyom osztalyaba egy masik kislany 3.ik osztalyba jarnak,tavaly is egesz evben utlegelte a kislanyomat,fojtogatta,stb..szoltam a tanarjanak,igazgatonak,a kislany nak is semmi haszna nem volt folytatta tovabb,plusz a lanyomnak,a baratnojet,is fojtogatta,na most tegnap a fiamat is elkapta,aki elso osztalyos,ot is utlegelte kergette,a fiam elesett,megijjedt,bepisilt...na mikor ezt el mondtak a gyerekeim,a suliba mikor mentem ertuk nagyon felhuztam,magam es megmondogattam a magamet a kislany nak ,erre o azt hazudta,a szuleinek,hogy en halalosan megfenyegettem,hogy kitorom a nyakat meg stb (hol ott,egy szo se igaz belole) esfeljentettek a szulei a rendorsegen,ma az igazgato behivatott a suliba na ott en is el mondtam am a magamet,hogy mi a helyzet,hogy nem ugy van am ahogy azt a kismajom,beallitsa! Mit tennetek,a helyemben? Komolyan kivagyok mar ...
2015. szept. 11. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mivel többször jelezted az iskolában hogy mi a helyzet, nem hiszem hogy bajod lehetne belőle. de miért nem a gyerek szüleinek szóltál? Náluk jobban senki nem tudott volna a lányra hatni.
2015. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Soha nem lattam meg a szuleit! Mindig a testverevel,jar az iskolaba,de ma allitolag ott voltak bent a suliba,mondtam az igazgatonak is hogy szeretnenk a szuleivel,beszelni de azt mondta az igazgato nem jo ot let mivel a szulei nagyon nagyon idegesek
2015. szept. 11. 18:20
 3/13 anonim ***** válasza:
A feljelentes tulzas, de te sem jartal el helyesen mikor egy 9 eves gyerekre ismeretlenul rarontottal.
2015. szept. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát ez hiba volt. Gyerekkel sosem beszélünk így, mindig kell egy másik felnőtt, lehetoleg pedagógus, vagy a másik gyerek szülője. Engem pl ezzel teljesen kihoznal a sodrombol, mert az én gyerekemmel így senki nem beszélhet - meg akkor sem, ha egyébként jogos. Azért van a szülő, hogy ő nevelje a gyereket. Egy állítás egy tagadás van, a világon semmit nem tudsz tenni
2015. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4: Na és ha nem neveli a szülő a gyerekét?

A lányom ovijában is volt ilyen, két gyerek terrorizálta az egész csoportot. Egyiknek az apukája ott röhögcsélt a szülőin, hogy hehe, de hát fiú...

Mi ezt nem találtuk viccesnek, mert közben huszonvalahány gyereknek meg megkeserítették a napjait az óvónők meg állandóan rettegtek, hogy komoly sérülés történik.

2015. szept. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor sem támadjuk le a gyereket a szulo/pedagógus jelenléte nélkül.
2015. szept. 12. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem "beállítsa", hanem "beállítja". (Figyelj a helyesírásra, mert rossz színben tüntet fel!)


Itt két hiba történt, amit másképpen kellett volna intézni.

1. Ha a többedik alkalommal történt és te jelentetted az igazgatónak, akkor ragaszkodni kellett volna jegyzőkönyvhöz a bejelentésedről! Legyen írásban nyoma, hogy jelezted a problémát!


2. Soha nem az idegen gyerkkel számolunk el szülőként! Mindig a kiskorú szüleivel kell ezt megtenni. A fojtogatás és az egyéb fizikai, verbális bántalmazás komoly dolog! Ha az iskola nem cselekszik, akkor neked kellett volna a gyermekvédelemhez fordulni! De soha nem a bántalmazó gyerekkel elszámolni! Nagyon sokszor maga a bántalmazó gyermek is családon belüli erőszak áldozata! Tehát gyermekvédelem!!!!

2015. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Tudom,tudom teljesen igazad van utolso ,de hat ott abban,a helyzetben,egyszeruen elborult az agyam,mivel kar ez a nagyon sokadik alkalom,volt es most a kicsi fiamat,vette celtablava...es hat nem utolso sorban ezek muszlimok,es haaat nem kell firtatnom milyen nepek,ezek.... (kulfoldon)elunk! Meg beszeltem az igazgatoval,hogy barmikor problema folytatodik,hoza fogok menni panaszra,de most pl penteken mikorvettem fel a gyerekeket,a sulibol ennek,a kis dognek,mar nem tudom mas keppen hivni,ott voltak abeoltozott ,csuhas,rokonai akik igen,igen,jol megfigyeltek engem😕😕 meg szerencse,hogy a ferjem is ott volt,es o egybol szolt az igazgatonak,hogy figyeltek engem,es hogy nem szeretne ha ez folytatodna...de hat ezektol barmi kitellik...
2015. szept. 13. 00:27
 9/13 anonim ***** válasza:

A muszlimoknál egy szabály nagyon érvényes! Más gyerekét nem bánthatod felnőttként! Mindenképpen a felnőttel kell tárgyalni, az igazgatót bevonva első lépésként. Akár úgy, hogy ti szülők összeültök az igazgatónál.

Ha nincsen változás, akkor mint írtam gyermekvédelem, de az igazgató is köteles lépni, ha a terror folytatódik!

Ne dögözd le a gyereket, mert ő is áldozat! A bántalmazó gyermekek java része maga is bántalmazott, ami a muszlim kultúrában nem ritkán előfordul.

Viszont a gyerkeüket kerüld el messziről. Ne oktasd, ne beszélj vele! Uralkodj magadon!

2015. szept. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
utolsó, hogy kerültek nálad képbe a muszlimok? merthogy a kérdésben egy szó sem esett róluk.
2015. szept. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!