Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sótégla? Használ valaki iyet?...

Sótégla? Használ valaki iyet? Elég pár darab az ægy körül vagy csak sószobányi méretben van értelme ?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 05:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem pár darab maximum dísznek jó, a sószoba viszont erős túlzás.

Sófal jöhetne szóba, bár az is egy vagyon. Úgy néz ki, mint a szauna rácsozata, az van kitöltve sótömbökkel. Több cég is van, aki ilyenek tervezésével, kivitelezésével foglalkozik, keress rá a neten. Figyelembe veszik a szoba méretét, egyéb sajátosságait.

Nálunk az oviban minden csoportszobában van sófal. Sószoba kialakítására nem volt hely. A különbség annyi, hogy a sószobában napi 20 percre kellene bevinni a gyerekeket, itt meg egész oviidőben elvannak.


Mivel nagyon drága a sófal telepítése, alternatív megoldásként javaslom, olvass utána a sópipának. 5000 forint körüli összegért már hozzá lehet jutni, és nagyon sok jót hallottam róla azoktól, akik használják. Én is készülök venni.

Nem írtad ugyan, hogy pontosan mire keresel megoldást, de van még egy nagyon jó kis eszköz az orrüreg környékének gondozására. Olyan, mint egy pici kerámia locsolókanna (felül nyitott, kicsi csőre van). Oldalra fordított fejjel, nyitott szájjal az egyik orrlyukba kell csorgatni, folyamatosan kifolyik a másik orrlyukon, és viszi a taknyot is, és a végén nagy fújással kifújni a maradék sós vizet. Ez nem csak dugulásra jó, hanem allergiára is. Ovis gyerekeim simán használják.

Találtam is rá egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=4TRngM6NE6g

2015. szept. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!