Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek hogy tetszik ez a...

Nektek hogy tetszik ez a kisfiú név választás?

Figyelt kérdés

....Vencel Bulcsú


Jelentésük

Vencel: koszorú+ dicsőség

Bulcsú : vért adó+ vért keverő (vérszerződésben)


Nem tartjátok kicsit morbidnak? Vagy ezzel nem érdemes foglalkozni?


2015. szept. 12. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét név tetszik.
2015. szept. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Külön-külön tetszenek, de nekem nem illik össze a két név. De ez az én véleményem, és ne foglalkozz vele ha Neked tetszik :).
2015. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A Vencel tetszik, a Bulcsú nagyon nem...
2015. szept. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálunk nem foglalkozott senki sem a név jelentésével. Ha a vezetéknévhez passzol, akkor oké.

Személy szerint nekem nem tetszik egyik sem, és szerintem nem is illenek össze, de nem ismerem a vezetéknevet.

Sok boldogságot! :)

2015. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Vencel nem tetszik, de a Bulcsú nagyon! Az én fiam is az lesz :)
2015. szept. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is a Bulcsú tetszik :) befutó nevek közt van nálam... remélem egyszer lesz is akinek adhatom! ;)


A Vencel nem tetszik annyira.


A jelentésükkel nem foglalkozom annyira.

2015. szept. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

De, szerintem érdemes a név jelentésével is foglalkozni, ugyanakkor sokat számít a név hangzása, és az érzés, amit bennetek kelt.

Nem morbid, szépet választottatok.


Nálunk pl. az egyik kisfiúnknak Ervin a neve, szerintem nagyon szép a hangzása, ezzel szemben a jelentése kicsit meghökkentő: "hadsereg barátja, ill. vadkan erejű jóbarát" :D

2015. szept. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szóba jött nálunk is az Ervin, illetve még a Boldizsár is.


És ezekkel hogy hangzik a Vencel?

Pl Vencel Boldizsár

2015. szept. 13. 07:21
 9/11 anonim ***** válasza:
A Vencel Boldizsár szerintem szebb hangzású, mint a Vencel Bulcsú, bár az is tetszik :) szerintem a jelentésével nem érdemes foglalkozni, hiszen csak nagyon kevesen tudják egy név jelentését.
2015. szept. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Amiatt aggódom,hogy nehogy kihatással legyen az életére az h mi a neve jelentése.

Pl ez olyan mint mikor férjez mész,felveszed a férjed nevét ezzel együtt a sorsát is....

2015. szept. 13. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!