Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvédelmi támogatást...

Gyermekvédelmi támogatást igényeltük, megkaptuk, mikor kerül postázásra vagy kézbesítésre?

Figyelt kérdés
szeptember 5-én kaptuk meg a határozatot,hogy aug 31-én járt ezért augra is kapjuk. De a kérdés hogy mikor postázzák? Rendes postásunk van,mindig felhozza a dolgokat de most nem hozott semmit. Ez az ami évi 2szer jár 5800 ft Erzsébet utalvány. Holnap felhivom önkormányzatot,biztos ami biztos
2015. szept. 13. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt már rég kipostaztak szerintem.
2015. szept. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem akkor kapod, amikor megállapították a jogosultságot. Most csak az jár, hogy ingyen kapja a gyerkőc az étkezést az oviban/suliban.

Az Erzsébet utalványt meg a legtöbb helyen augusztusban és novemberben/decemberben küldik ki.

Ha nektek már augusztusra is jár, akkor tényleg telefonálj oda, és kérdezd meg, de azért ennek kicsit hosszabb az átfutási ideje, nem egy hét. Szóval lehet, hogy már folyamatban van a dolog, csak még nem kaptátok meg.

2015. szept. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerinrem a határozatban van, mert kell lennie fellebbezési időnek ( talán 15 nap?), annak lejártával lesz jogerős. Utána.
2015. szept. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ez év augusztus 1-től fennáll a jogosultság, akkor kaptátok volna meg az utalványt augusztusra is.

Így erről lemaradtatok, majd csak az ősz végit kapjátok, de az ingyenes étkezés már most is jár.

2015. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az étkezéseleve jár,mert 89400 ft alatt van a havi jövedelem. De ez akkor jár ha 37050 alatt van az egy főre eső. De a postaládában nem volt semmi. Vagyis a szokásos csekkeken kivül .Azért érdekes mert irják a határozatban hogy jár augra és novemberre is.
2015. szept. 13. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha azt írják jár augusztusra is, akkor fogsz kapni.

De ennek hosszabb az átfutási határideje.

Meg kell rendelni és még ki is postázni.

Ez nem megy olyan gyorsan,mintha utalással kapnál valamilyen ellátást.

Türelem. Ha hó végéig nem kapod, merthogy a legtöbb hivatalos dolognak 30 nap az átfutása, akkor érdeklődj.

2015. szept. 14. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Baranka ***** válasza:
Nálunk akik kapják a gyerekvédelmit akkor nekünk kell menni érte és nem a postás hozza. Illetve azok kapják nálunk az augusztusi gyerekvédelmit ha Július 31-el van érvényes határozata. (Utána kezdik kipostázni az átvétel időpontját)
2015. szept. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
NA! Pénteken akartam felhivni őket, de orvosi alkalmasságin voltam,igy nem tudtam hivni. Erre hazaéres a postaládában van a levél hogy 30án és 23án lehet átvenni őket az önkormányzatban.
2015. szept. 20. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!