Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet autista, autisztikus...

Lehet autista, autisztikus tünetekkel rendelkező kisfiú?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömnek van egy kisfia, aki most töltötte be nemrég a 2. életévét. Beszéd és mozgásfejlődése is késett, 18 hónaposan kezdett el járni. Beszédnél még csecsemő hangokat ad ki, a sírása is olyan, mintha csecsemő lenne még. Az utasításokat nem érti ( gyere ide, ülj le ), kérdésekre nem reagál. Lehetséges, hogy autista? Előre is köszönöm.

#autizmus #beszédfejlődés #mosgásfejlődés
2015. szept. 14. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Csipázom az önjelölt diagnosztákat, akik így névtelenül, távolról lehúznak egy félig-meddig ismert gyereket, akit nem is ismernek igazán. Nagyszülőnek vagy "barátnő"-nek tetszik lenni?


Ennyiből, amit leírtál, belefér minden a normál határokba.

2015. szept. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
se nagymama se barátnő nem vagyok. egy nagymama amúgy se hiszem hogy itt írna..mellesleg egyik barátnőm vigyázz erre a kisfiúra, akinek az anyukája ismeri az én anyukámat..nem szokásom a hazudozás..leírnám ha barátnőmről lenne szó vagy bárki másról.
2015. szept. 14. 18:14
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy hazudtál bármiben is.


Maradjunk annyiban, ennyiből a gyerek lehet teljesen egészséges. Az autizmust pedig hat éves kor előtt még az ezzel foglalkozó szakértők sem szokták diagnosztizálni.

2015. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
tudom, hogy ilyen kisgyermekre nem szokták ezt kimodani,azért is írtam hogy autisztikus tünetekkel rendelkező kisfiú. de köszönöm a válaszodat. :)
2015. szept. 14. 18:24
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Még belefér a normál tartományba, bár az hogy nem érti az utasításokat, nekem nem egészen egyértelmű. Ha valóban így van, annak is sok oka lehet, a hallási problémától akár értelmi fogyatékosságig. De nem biztos ám, hogy erről van szó, talán érti, csak nem foglalkozik az utasítással. Még kicsi. Én sem értek egyet az online diagnosztikával pláne nem így. Szerintem szakemberhez kell vinni, ha bármi eltérést észlelnek a fejlődésében. De van védőnő és gyermekorvos, ha gond van, biztosan észlelik ők is.
2015. szept. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az, de az is lehet, hogy nem. :) Az öcsém 3 éves kora után kezdett el beszélni, én annak idején 14 hónaposan álltam fel... Mára egészséges felnőttek vagyunk. Foglalkoztam annak idején olyan kisfiúval, aki autisztikus tünetekkel rendelkezett, és amiket leírtál, nála is megvoltak, de csak ennyi még nem jelent semmit. :)
2015. szept. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező. Az autizmus egy összetett mindent átható fejlődési zavar. Ennek a diagnosztizálása komoly, szakértőt igénylő folyamat. Sokszor több lépcsős is. Amit leírtál, az lehet nyelvi zavar is, hallási probléma is, értelmi elmaradás is. Lehet autizmus tünete is.

Az autizmushoz ezen kívül még kell a szociális interakciók minőségi zavara és a rugalmatlan viselkedészserveződés is.

Mindenképpen komplex kivizsgálás kell a kisfiúnak. A legjobb, ha a Korai Fejlesztőt keresik fel a szülők.


Autizmust a mai tesztekkel már 3 évesen fel lehet bőven állítani. Legkorábban másfél éves kortól. HA érintett és nem más okozza a problémát. (Pl súlyos beszédészlelési zavar)

2015. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, igen, lehet hogy "simán" hallási, értelmi probléma áll fenn.
2015. szept. 17. 16:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Melyik kedves hozzászóló pontozott le?
2015. szept. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a kisfiuval azota? Lehet tudni?
2022. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!