Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagy tesó, hogy viselte,...

Nagy tesó, hogy viselte, amikor kórházban voltatok a pici születésekor? Sírt a látogatás végén?

Figyelt kérdés

Két hét múlva lesz császárom. A fiam 4 éves, de mostanában nagyon anyás. Megmondom őszintén még csak egyszer mondtam neki valamelyik nap,hogy anya kórházban lesz, ha megszületik a kistesó. Akkor nem igazán foglalkozott vele.

Félek,hogy amikor jönnek látogatni,hogy fognak hazamenni. Elvileg 4 éjszakát leszek bent.


2015. szept. 19. 18:33
 1/10 anonim ***** válasza:

Felénk kisgyerek (12 év alatt) nem mehet be a kórházba látogatni - és ez szerintem így a jó. Teljesen fölösleges berángatni a kórházba és csak felzaklatni, hogy az anyja még ott marad és nem mehet haza.


Sokkal okosabb, ha a gyerek nem megy be látogatni (nagyszülö, szomszéd, stb. vigyáz addig), amig az apa ott van), azt a pár napit sokkal jobban elviselni ilyen módon.

2015. szept. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sem jöhetnek be ilyen kicsi gyerekek, erre kérdezzetek rá.


Mi azt mondtuk a lányunknak, hogy addig aludhat apával a helyemen. Ez így jó "ajánlat" volt számára.

2015. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ hány éves a gyerek, az én lányom 7 múlt és már alig várja, hogy bejöhessen hozzám majd,ha megszültem.Miért is fosztanám meg ettől az örömtől, ha van rá lehetőség (mert nekünk lesz), nekem is hiányozni fog ő nagyon, ki sem bírnám, hogy ne lássam most ebben a helyzetben majd.Amúgy szokott nyaralni 1 hétig, de ez most más lesz.
2015. szept. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nálunk sem mehet be 14 év alatti a kórházba látogatóként. Legalább is a gyermekágyas osztályon ez a szabály, a többi osztályét nem tudom. És egy négyévest nem is vinnék be látogatóba, mert annak tényleg sírás lesz a vége. Ha van hozzá megfelelő eszközöd (okostelefon, kamerás netbook, tablet), akkor inkább beszélj vele Skype-on, azon keresztül mutasd meg neki a kistesót, és így téged is láthat, akár naponta többször is. Egyeztess majd a pároddal, hogy mikor tudnak odaülni a gyerekkel a géphez, és akkor "meglátogathat" ebben a formában.

Nekem nyolcéves fiam van, őt sem fogják beengedni hozzám látogatóba, amikor megszületik a testvére, pedig ő már tutira nem sírna, hiszen már tudja, érti, hogy mi az a három vagy négy nap, na meg voltunk már külön ennél hosszabb időre is. De ő is csak így, virtuálisan tud majd meglátogatni, ezt meg is beszéltük már előre, és ezt elfogadta, megértette.

2015. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 és fél éves volt a lányunk amikor a húga született, ő is anyás volt nagyon, addig 1 teljes napot nem volt nélkülem,izgultam rajta én is most mi lesz, de könnyedén vette . Én rosszabbul viseltem.4 napot voltam benn, kétszer hozták be hozzám, 5 perc után már menni is akart a dolgaira, semmi baj nem volt. Napi egyszer megkérdezte hol vagyok, mikor jövök és ennyi.

Hidd el nekünk rosszabb, neki ott lesz apa, mama, papa, egyéb rokonok, észre sem veszi szinte, csak mi gondoljuk túl.

Szép szülést kívánok és nyugi!

2015. szept. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

3,5 éves volt a fiam és megértette,hogy én most maradok. Mondjuk megkérdezte vagy 6szor,hogy miért kell maradnom,de sírás nem volt.

Elmondtuk neki már jó korán,hogy ha megszületik a tesó, kórházban leszünk. Volt ideje felkészülni.

2015. szept. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 éves és 3 hónapos volt,amikor megszületett a hugi.Már hónapokkal előtte elkezdtük mondogatni,hogy tesója lesz,a pockomban van,és amikor megszületik a kórházban kell lennem/maradnom.Ő is anyás,ezért evidens volt,hogy mindent részletesen elmondunk Neki.Szerencsére ahol én szültem-Bp.Szt. István khz-bejöhetnek kicsik,gyerekek,felnőttek is.Őt is behozta a Férjem,és semmi gond nem volt.Örült,hogy lát engem, és a picit is.A fiamnak jót tett,hogy bejöhetett.Így látta-megértette,tudatosult-,hogy nem vesztem/tűntem el,csak megszületett a húga.Az Apjához is közelebb került,hiszem ketteseben
2015. szept. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,elküldtem.Szóval kettesben voltak otthon.Én 3 éjszakát töltöttem bent,és ez nagyon jól összerázta a fiúkat.Különben szó nélkül indult haza,sok puszi,ölelés után.Az is igaz,hogy a Férjem igen jó Apuka,és ért a gyerekek nyelvén(ha meg nem elfogadja az én instrukcióimat).
2015. szept. 20. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nálunk is beengedik a tesót látogatni, főleg,hogy úgy néz ki VIP szobában leszek.

Akkor ezek szerint nem minden gyerek "hal" bele! :)

Most már mondogatta neki az apja,hogy anya pár napig kórházban lesz, ha születik a kistesó, de majd ha bejöttek látogatni, utána elmennek játszóházba.

Valahogy csak túléljük!

2015. szept. 20. 07:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!A gyerekek nagyon rugalmasak.
2015. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!