Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki mikor? Mikor érdemes?

Ki mikor? Mikor érdemes?

Figyelt kérdés

Ki mikor kezdett el vásárolni a Picinek? Mikor éri meg elkezdeni?:)

16hetes kismama


2015. szept. 19. 21:35
1 2 3
 1/23 Bella169 ***** válasza:

Kb a 12. hét után.

A 20. hét végére megvolt minden szükséges, sőt a ruhák kimosva, kivasalva, méret szerint válogatva voltak bent a szekrényben.

A 30. hétre befejeztem a babsarok kifestését is (ez kb 4 hetet vett igénybe, elég sok aprólékos figurát festettem fel)

A 30. hét végén pedig összepakoltam a kórházi csomagot is, hogy az is menetkész legyen.

Én nem szeretek semmit az utolsó pillanatra hagyni. megnyugtató volt, hogy korán megvolt minden, de erről eltérőek a vélemények. Valaki babonából csak a legvégén vásárol mert őt az nyugtatja meg. Te érzed, hogy neked hogy lenne lelkileg megkielégítő.

2015. szept. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék semmit se a végére hagyni, szeretek mindent hamar elkesziteni!

Köszönöm szépen válaszod! :)

2015. szept. 19. 21:41
 3/23 anonim ***** válasza:
kb akkor amikor en is 16 hetes voltam, elkezdtem nezelodni. kis ruhakat nem erdemes ujakat venni, mert annyira hamar kinovik, az enyem 56-ost szinte nem is hordott. turiban vettem sokat. kimostam, kivasaltam es szepek. vannak facebookon csoportok ahol sok babas dolgot arulnak, onnan is vasaroltam, cserelgetni is lehet. illetve jofogason. csak ne ess tulzasba :D en sem tudtam visszafogni magam, mar homokozoja is volt terhesen :DDD amugy en mindig vettem valami kis darabot minden honapba onnantol, es igy eltelt az ido es meg lett minden mire kellett. magadnak is kell venni par dolgot a korhazi napokra, es majd kesobbre is :) a terhesseg vege fele mar nem lesz kedved, se erod jarkalni annyit.
2015. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

A 30. hét után kezdtem. Nem is baj, mert ha hamarabb hozzáfogtam volna, még több teljesen haszontalan szart vettem volna. Így is sikerült jócskán.


Nagyon ráérsz még.

2015. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
errol beszeltem :DDD
2015. szept. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Szeritnem, mint első babás én is sok fölösleges dologot fogok venni:)
2015. szept. 19. 21:45
 7/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
2015. szept. 19. 21:45
 8/23 anonim ***** válasza:
A fejëre, olyan kis kendőcskét vagy mit mindenkéll vegyél, nagyon aranyos! :)
2015. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
U, köszönöm ez tényleg jó ötlet! :)
2015. szept. 19. 22:06
 10/23 anonim ***** válasza:

17 hetes vagyok, még nem vettünk semmit :)

Mondjuk az is benne van a pakliban, hogy nekünk a jövő héten lesz az esküvőnk (a babát már másfél éve akartuk, csak nem jött, közben elkezdtük szervezni az esküvőnket, erre a baba is úgy döntött, hogy most jön, szóval nem direkt kismamás esküvőt akartunk, csak így jött ki a lépés), és egyelőre azt sem tudom, hol áll a fejem, annyi szervezni való, ügyintézés, ide-oda futkosás van, és volt az elmúlt időszakban. Mindezt egy kisiskolás gyerek mellett, akiért munka után el kell rohanni. Szóval a babának még nem volt se időm, se energiám semmit sem venni. Majd az esküvő után állunk neki vásárolgatni.

Annyit viszont már megtettünk, hogy kinéztük, milyen babakocsit szeretnénk, vagy legalább is van néhány, ami tetszik, aztán majd az dönt, hogy melyikhez jutunk hozzá, illetve melyiknek jobb az ára, bár amúgy hasonló árkategória mindegyik. Kiságyat is választottunk már a neten (Ikea), csak még el kéne érte menni valamikor (elég messze lakunk Budapesttől, de ha megy arra valaki, akkor megkérjük, hogy hozza el). Na meg próbálok megbarátkozni a gondolattal, hogy egy csomó dolog irreálisan drága lett ahhoz képest, amikor a fiam volt pici, komolyan, a cumik például durván drágák lettek, ezek régen tuti nem kerültek ennyibe, pedig ugyanazokat lehet kapni most is, mint akkor. Szóval ha pl. Tesco-ban, vagy hasonló helyen járok, akkor megnézem a babaholmikat, ha éppen nem rohanok, de még az ilyen apróságok közül nem választottunk, hogy miből milyet vegyünk.

Igaz, nálunk második baba, legalább is nekem, a férjemnek az első, a fiamat ovisként ismerte meg, szóval totál tapasztalatlan még a babákkal és a babacuccokkal kapcsolatban is, de szerencsére nem az a típus, akire minden felesleges vackot rá lehetne sózni, én meg szerencsére emlékszem rá, hogy mi az, ami csak a port fogja, és mi az, ami tényleg jól jön.

Mondjuk úgy vagyok vele, hogy februárig még egy rakás időnk van arra, hogy megtaláljam a tökéletes, és egyben megfizethető mellszívót, vagy hogy eldöntsük, milyen színű babakádat akarunk, vagy hogy elkezdjünk body-kat meg rugikat vásárolni. Nem akarom persze nagyon a végére hagyni, sőt, jobban szeretek apránként vásárolni, de majd októberben elkezdjük, szerintem akkor még nem leszünk lekésve semmiről.

2015. szept. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!