Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan neve lett a gyerekete...

Ha olyan neve lett a gyereketeknek, amiben nem voltatok 100%-osan biztosak, hogy tetszik, később megszerettétek? (Mármint a nevet : ) )

Figyelt kérdés

Mi van, ha nem találunk olyat, ami mindkettőnknek annyira tetszik, hogy nincsenek kétségeink, hogy jót választottunk? Megszokja az ember, vagy meg is tudja az adott nevet szeretni, ha már a gyerekének a neve?


Gondban vagyunk a fiúnevekkel, mindegyik, amit eddig nem szavaztunk le az az 5-ből 3, max. 4 pontos kategória a mennyire tetszik-skálán:)


Akiknek végül "muszájból" lett a gyereknek az a neve, ami (tehát azért, mert valamit adni kellett), nálatok hogy alakult ez?



2015. szept. 21. 09:08
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Illetve van még egy olyan verzió, hogy a férjemnek van egy név, ami nagyon tetszik (ami azért nagy szám, mert kb. egy névért sem lelkesedett, meg magát a névadás témát sem szereti annyira:)), de nekem egyszerűen olyan érzésem van, hogy nem ez a gyerek neve, hiába az is egy normális név, nem tudom neki elképzelni, és egyéb kifogásaim is vannak a névvel (becézése, meg ahogy az országban, ahol élünk, a kiejtése borzalmas, nem akarom az oviban, meg az iskolában hallgatni majd).


Ugyanakkor én egy olyan nevet sem találtam, ami annyira tetszene nekem, mint amennyire ez a név neki, és rosszul érzem magam amiatt, hogy leszavaztam ezt a nevet. Szóval egy ilyen dielmmám is van (tudom, hatalmas problémák:)). Ti lenyelnétek a békát, és adnátok a férjeteknek nagyon tetsző nevet?

2015. szept. 21. 09:14
 2/19 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tudom elképzelni, hogy muszájból legyen neve.

Olyat választottunk, ami mindkettőnknek tetszik.

Sose adnék olyan nevet, ami nekem sem tetszik. Meg a páromra sem erőltetném rá, hogy olyat válasszon.

2015. szept. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%
Az azért több mint hihetetlen, hogy több száz név közül egy olyan sincs, ami mindkettőtöknek tetszik...
2015. szept. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Két kritériumunk van:

- alig, vagy szinte egyáltalán ne térjen el a magyar írásmód a külföldi változattól

- tetszen mindkettőnknek


Van három név is, ami beleesik a fentebbi kategóriába, de egyik sem az igazi (ahogy írtam fentebb, 5-ből 3-4 pontos mindkettőnknél). Szóval valamilyen neve lesz a gyereknek, de egy sincs még, amire mindketten azt mondanánk, hogy na ez nagyon tetszik.

2015. szept. 21. 09:49
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Tovább kell keresni, addig amég nem találtok olyat ami mindkettőtöknek tetszik.
2015. szept. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten olvassátok végig az összes nevet. Írjátok ki, ami tetszik. Aztán hasonlítsátok össze a két listát.
2015. szept. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ádám - Adam, Patrik - Patrick, Márk - Mark, Dániel - Daniel.. Ez csak néhány példa, sok van ami megfelelhet a kritériumaitoknak :) Keressetek tovább :)
2015. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Ja, egy kritériumot még lehagytam: ne legyen túl gyakori, de túl különleges sem. A háromból van egy név, ami mindkettőnknél emiatt 4 pontos, mert a vezetéknévvel együtt meg aztán főleg gyakori lenne.


Hát az már világos, hogy valamiből engednünk kell majd:/

2015. szept. 21. 09:54
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, még egyelőre nem adjuk fel:) A végigolvasás a részemről már megvolt (egy párszor...).
2015. szept. 21. 09:55
 10/19 anonim ***** válasza:
Én a pici nevével voltam bajban. A nagynál nem volt gond, mert kb. kisgyerek korom óta ez volt a kedvenc nevem, így egyértelmű volt, hogy az első lányom ezt kapja. Szóval itt elég meggyőző voltam, a férjem pedig beleegyezett. Így a másodikat rugalmasan kezeltem, ő írt listát és ami arról nekem a legjobban bejött (hozzáteszem különösen egyik sem tetszett, nekem is max. 4 pontos volt), az lett a neve a második neve meg ami nekem a második kedvencem volt. Valahogy így is alakult, a nagylány nagyon anyás, míg a pici abszolút apja lánya, egyből hozzá fut, ha valami baj van.
2015. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!