Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha olyan neve lett a gyerekete...

Ha olyan neve lett a gyereketeknek, amiben nem voltatok 100%-osan biztosak, hogy tetszik, később megszerettétek? (Mármint a nevet : ) )

Figyelt kérdés

Mi van, ha nem találunk olyat, ami mindkettőnknek annyira tetszik, hogy nincsenek kétségeink, hogy jót választottunk? Megszokja az ember, vagy meg is tudja az adott nevet szeretni, ha már a gyerekének a neve?


Gondban vagyunk a fiúnevekkel, mindegyik, amit eddig nem szavaztunk le az az 5-ből 3, max. 4 pontos kategória a mennyire tetszik-skálán:)


Akiknek végül "muszájból" lett a gyereknek az a neve, ami (tehát azért, mert valamit adni kellett), nálatok hogy alakult ez?



2015. szept. 21. 09:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. És hogy állsz most hozzá a kisebbik nevéhez? Könnyen megszoktad?
2015. szept. 21. 10:01
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk most hasonló a helyzet.

A kislányunk neve egy olyan név lesz, ami a férjemnek nagyon tetszik, nekem pedig a nem a kedvenc, de nem is húzom rá a szám kategória. Amolyan én mást adtam volna, ha egyedül kell választanom, de látom a férjemen,hogy ő mennyire szeretné, így ez lesz.

2015. szept. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló lesz a helyzet, ha majd esetleg fiunk lesz...lánynévből van rengeteg ami nagyon tetszik mindkettőnknek, de fiú egyszerűen egy sem....Illetve nekem van 2, amit adnék, de az egyik a Férjem neve, így az kizárva első keresztnévnek, a másik pedig a Férjemnek nem tetszik....Úgyhogy már csak ezért is nagyon remélem, hogy lányunk lesz, mert szegénynek különben nem lesz neve....:D
2015. szept. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 málna_ ***** válasza:

Nálunk ugyanezek a kritériumok voltak, meg is találtuk nagyon hamar a számunkra tökéletes fiúnevet (Olivér).

Aztán újra terhes lettem, szintén fiúval... Nagyon nehéz, 20x olvastam át a neveket, de egyiknél se éreztem, hogy na ezaz.. Az Olivérnél olyan egyértelmű volt.


A férjemnek volt egy favoritja, végül rábólintottam, de akkor még nem éreztem 100%-osnak... azóta viszont ahogy már beszélünk róla, teljesen megszoktam :)

2015. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
53%
Húha! Minthe én írtam volna ki a kérdést :) Mi is nagy bajban vagyunka fiúnevekkel. Egyrészt, ha hihetetlen, ha nem, tényleg nincs olyan, ami nagyon tetszene. Illetve, mi Erdélyben élünk, és nálunk is fontos szempont, hogy a románok is le tudják írni és ki tudják majd ejteni a nevét helyesen, nem szeretném, ha mindig magyaráznia kéne, hogy hogy kell írni a nevét... Persze, vannak ennek megfelelő nevek, pl a Daniel, Dávid- teljesen internacionális, viszont nem tetsznek annyira, mert túl gyakoriak. Talán az Olivér és az Ármin, Milán ami egy fokkal jobban tetszik a többinél, és ki lehet őket ejteni, le lehet őket írni minden nyelvben, de ezeket se érzem az igazinak. Ti milyen nevekre gondoltatok? Biztos már, hogy fiú? Nálunk még nem lehet tudni, úgyhogy, amíg nem biztos, addig nem is stresszelem ezen magam :)
2015. szept. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mikor anno beszélgettünk a jövendő gyerekeink nevéről közösen találtunk két gyönyörű lánynevet. Egy bibi volt: neki az egyik tetszett jobban, nekem a másik. Végül lányunk is született, és a férjem nyert, mert az én kedvencem gyakoribb mostanában, és egy ismerős kislányt el is neveztek így, mikor terhes voltam. Még egy gyereket szeretnénk, az egyértelmű, hogy ha ő is lány, az én kedvenc nevemet kapja, akkor is, ha megint sok lesz belőle :D

Hogy megszerettem-e... Meg:) már akkor is a nevén szólítottuk, mikor a pocakban volt, mire megszületett, el se tudtam képzelni, hogy ne ez legyen a neve :)

Fiú nevekkel viszont nekünk is az van, hogy nem tetszik kb. egyik sem, amelyik mégis, abban nincs egyezés. Nem is volt egyezményes fiú nevünk, mikor a szülés előtt kérdezték, bediktáltam a nekem tetszőt, és reméltem, hogy tényleg lány lesz :D szerencsére elég biztos volt a neme. Ha a következő fiú lesz, nem tudom, hogy oldjuk meg, vagy 100x néztük végig az összes utónevet, és nem találtunk.

2015. szept. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
55%

A ferjem választotta a kislányunk nevét. Nekem nem tetszett különösebben, de a férjemnek ez volt a régi vágya.

Nem a név teszi az embert, hanem az ember(gyerek) tölti meg tartalommal a nevet.

A gyerekneveken nem agyaltunk sokat, ha nem ad lehetőséget a csúfolódásra, akkor név, név.

Nem tartom a névválasztást kardinális kérdésnek.

2015. szept. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Jövő héten derül ki remélhetőleg (most 18 hetes vagyok), de tartalék fiúnév akkor is fog kelleni, ha lány (a lánynevünk megvan már, nagy egyetértésben).


Az Áron, Ádám, és a Kristóf nevek között vacillálunk. Az Ádám tetszik mindkettőnknek, de nagyon gyakori. A férjem kedvence a Marcell, az enyém pedig a Félix lett volna (na, mégiscsak volt egy név, amit meg ő szavazott le:)). Az Áron gyakoriság szempontjából jobb, és nekem tetszik is, de férjemnek kevésbé. A Kristóf írásmód miatt itt tökéletes lenne, az itteni kiejtése pedig nagyon tetszik nekem, de férjemnek kevésbé, ez inkább csak amolyan tartaléknév. Ahogy egyelőre a másik kettő is.

2015. szept. 21. 12:55
 19/19 anonim ***** válasza:

Én már kamaszkoromban eldöntöttem, hogy mi lesz a gyermekeim neve, kisfiú és kislánynév is volt a tarsolyomban.

Elsőszülöttünk kisfiú lett, férjem nagyon keményen megvétózta a nevemet, hallani sem akart róla. Engedtem neki annyiban, hogy nem az Ő kedvenc nevét adtuk, hanem kerestünk egy 3. nevet. Furcsa volt, eleinte az volt az érzésem, hogy sokkal jobb lett volna az én nevem neki. Születése után pár héttel ez az érzés előmúlt, ma már imádom a nevét, el sem tudnám képzelni más névvel, bár a rokonságból sokan mondják, hogy amit én akartam neki adni, az totál ráillett volna. Másodszülöttünknél ezt a "hibát" nem követtem el, foggal-körömmel ragaszkodtam a nevemhez. Férjem eleinte neheztelt, de ma már belátja, hogy ez a név a tökéletes a kislányunknak. 3. gyermekünk neve úgy alakult, hogy én is és az apja is adott neki 1-1 nevet. Máshogy nem ment.

2015. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!