Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek?

Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
A párom 25,én 19 éve vagyok. Eddig is beszéltünk sokszor a gyerek témáról,de valahogy mindig ott lyukadtunk ki,hogy várunk. Nem rég mikor hazajött kijelentette,hogy már pedig igen is gyereket akar. Olvasgattunk,beszélgettünk az anyagiakról és azt mondta továbbra is,hogy ő bevállalná. Igazából az én részemről sincs akadálya a dolognak,tisztában vagyok azzal mit jelent egy gyerekért felelőségget vállalni. Több évig voltam babiszitter,úgy,hogy éjjel-nappal én voltam velük. Saját házunk van,ahol velünk él párom húga. Nektek mi a véleményetek? Ti vállalnátok így?
2015. szept. 22. 15:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
63%

Biztosan nem vállalnám be.

Egyrészt 19 évesen, nincs rendes főiskolai végzettséged. Másrészt ha a pasid elhagy, költözhetsz ki a lakásból, ennyire ne legyél biztos benne hogy eggyütt maradtok. Ez egyszerű realitás, mindenre készülni kell.

Nekem kicsit durrbele bumm ez a dolog, ne kapkodjátok el.

Azt mondod, hogy három éve együtt vagytok... Te kiélted magad úgy igazán?

Egy rövid példaként egyik ismerősöm ugyan ebben a helyzetben volt, hogy 18 évesen lebabázott, majd 23-24 évesen jött rá, hogy nem élt semmit. Azóta a nagyszülőknél tölti a gyerek a hétvégéket mert anyuka folyamtosan bulizik, pasizik stb.

Ezt inkább gondoljátok át 100*.

2015. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
40%
20 éves voltam mikor terhes lettem. (Még csak elméletben beszéltünk gyerekről,mikor kopogtatott). Másfél éve voltunk együtt akkor a férjemmel. Én is tudtam,hogy mi együtt maradunk. Azóta van saját házunk és nem rég született meg a harmadik babánk. :) soha egy percig nem bántam meg. Még jobban szeretjük egymást, mint a gyerekek előtt. Itt úgysem fog meggyőzni senki,hogy vállaljátok vagy sem. Ezt ti érzitek :) az viszont biztos,hogy sokan 30 felett sem alkalmasak gyerekvállalásra. Ahogy az sem kizáró ok, hogy valaki a húszas évei elején vágjon bele.
2015. szept. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan cuki, mint amikor a sógornőm anno azt hitte,hogy hát a baba nem kerül sokba,mert a turiban is lehet ruhát venni, meg kapni a rokonoktól stb. Aztán, amikor nekünk lett gyerekünk rájött,hogy a babaruha a legkevesebb, ami kell egy gyerekhez.

Nálad kb. ez hasonló. Az,hogy te éjszakáztál már gyerekkel, elég messze van még a gyerekvállalástól.


Stabil kapcsolat! Szerinted 10-20 éves kapcsolatok 2-3 gyerekkel nem mennek körbe? Szerintem csak nézz szét egy kicsit és legyél naiv.

2015. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
82%
19 évesen mi legyen, ha nem naiv?
2015. szept. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!