Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pár hetes csecsemő képes...

Pár hetes csecsemő képes hisztizni, vagy ha ő sír, az mindig bajt takar?

Figyelt kérdés
Illetve ilyen pici babát el lehet-e már kényeztetni, pl. túl gyakori karon ringatással?

2015. szept. 27. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem hisztizik és nem lehet elkényeztetni. Közelségre, szeretetre vágyik. (éhes, szomjas, pisis, kakis, büfiznie, pukiznia kell, fázik, melege van, álmos, fáj a hasa, stb.)
2015. szept. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

nem hisztizik, 10-12 hónapos korára jut el oda az agyi érettsége, hogy képes legyen manipulálni. most azt se tudja mi fán terem. sírással tud kommunikálni, így ha valami nem jó akkor sír. pár hét múlva majd meg lehet különböztetni a sírásokat :)


elkényeztetni se lehet, maximum rossz szokást kialakítani illetve rászoktatni :) és elég könnyű, mert a picik szeretik a megszokott dolgokat, az ad biztonságot ha ugyanúgy történnek a dolgok :)

de mivel 9 hónapig ringatták, butaság lenne ettől megfosztani :)

2015. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Erről eltérnek a vélemények. Szerintem mindig van oka, ha sír egy gyerek. Azt szokás hisztinek nevezni, ha azért sír, mert az akarata érvényesítése valamilyen akadályba ütközik. Hogy ez baj-e, az más kérdés.
2015. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
ez a "baj" szó tágan értelmezendő, nemcsak testi, de lelki (idegrendszeri) igényei is vannak és való igaz, hogy sokszor a(z anyai) test melege, illata, a megnyugtató rezgések (hang, mozgás), érintések, simogatások hiányzanak. Ezeket biztosítani kell az egészséges fejlődéshez, hogy ne legyen szorongó, félénk, frusztrált már páréves korára.
2015. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem képes hisztizni, ha sír, az azt jelenti, hogy valami nem jó neki (éhes, álmos, valami zavarja, testközelségre vágyik). Nem lehet elkényeztetni ilyen korán, a testi érintés egyébként sem ez a kategória sem most, sem később.


A miérteket előttem leírták.

2015. szept. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az egy éves kor körül jelentkező hiszti sem igazán az a hiszti, amire a szó hallatán gondolunk.

Ott pusztán arról van szó, hogy ő 100%ig biztos abban, hogy az áhított dolog létfontosságú a számára, és nem érti, hogy miért nem adod meg neki. De lehet ez bármi: nálunk az első hiszti egy döglött madár miatt tört ki.

De egy baba ilyen komlex gondolatokra még nem képes.

Szóval ringathatod bűntudat nélkül. :D

2015. szept. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Csak mert mondták nekem, hogy elkényeztettem, mert büfiztetés során én járkálni szoktam vele, közben ringatom, mások mondták, hogy miért nem ülök le, mert pillanatok alatt olyan nagy lesz a baba súlya, hogy majd húzni fogja le a karom, majd meglátom.
2015. szept. 27. 22:17
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell foglalkozni senkivel. Szokj hozzá, hogy mindenki azt hiszi, hogy okosabb, csak mert neked van egy gyereked. És tanuld meg leszarni a véleményüket. Egyúttal olvass sokat és alakíts ki mindenről saját véleményt.
2015. szept. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

mindig mindenki okoskodni fog, ezt meg kell tanulni elengedni a füled mellett, illetve: ki kell tudni szelektálni az értelmes tanácsot. Pl azért abban is van igazság, hogy hamar nagy súlyú lesz a baba és könnyen derékfájóssá válhatsz, ha örökké ölben cipeled. Az is igaz, hogy hosszú távon hasznosabb, ha eleve arra szoktatod rá, ahogyan később csinálni akarod, mert minél nagyobb, annál nehezebb változtatni a szokásokon.

A tiéd még pici, neked is rá kell jönni mi működik a te gyerekednél. A fiamból például csak akkor jött ki a büfi, ha stabilan magamhoz tartottam és szabályosan huppantam vele egyet (felugrottam), mert másképp egyszerűen nem tudott büfizni. A lányommal sétáltam két percet és kibüfizett - szóval gyerekfüggő is.

De alapvetően ilyen korú babát nem lehet elkényeztetni, nem elég érett hozzá az idegrendszere. 8-10 hó körül már manipulálnak, akkor már észnél kell lenni :)

tehát a kérdésedre a válasz: igen, ha sír, akkor valami diszkonfortérzete van, fiziológiai avagy érzelmi. Egyszer nálunk egy lábujjra csavarodott hajszál okozott oltári bőgést, 5 hetes volt a kisebbem, és legalább két óra volt, mire megtaláltam, h mi zavarja....

ráadásul az ilyen korú babák memóriája még nagyon rövid. sokszor előfordul, hogy elkezd sírni, belelovalja magát és pár perc múlva nem is tudja mi volt az eredeti baj, csak sír tovább mert a "most sírunk"-állapotban van éppen, ezért sokszor hatásos, ha megpróbáljuk kizökkenteni őket. ergo elterelni a figyelmét egy erős ingerrel, pl villanyt fel-le kapcsolgatni, kint zúgó autókat megnézni, robogó vonat, zenét bekapcsolni, óvatosan meghintáztatni őt vagy hasonlók.

2015. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én órákat ringattam,ölelgettem,cipeltem őket-3 gyerekünk van,a legkisebb 3 éves-és kicsit sincsenek elkéneztetve.Ellenben érzelmileg stabil,boldog gyerekeke.Én pont lecartam(a mai napig is),hogy ki mit mond.Az én és a gyerekem igényeit csak én(a férjem)ismerem.Olyan gyorsan elszaladnak ezek az évek,ki kell használni,meg kell becsülni,és lehetőség szerint érzelmileg megalapozni a kicsi jövőjét....
2015. szept. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!