Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hetesen, és hogy jelentet...

Hány hetesen, és hogy jelentetted be a munkáltatódnak hogy babát vársz?

Figyelt kérdés
Írásban is közölted, vagy csak szóban? Mit mondtál?
2015. szept. 28. 06:02
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem vagy köteles közölni velük.Úgyis meglátják rajtad, ha nől a pocakod.Ez mindenkinek a magánügye és még akkor se kell elmondanod, ha a főnök rákérdez, hogy babát vársz-e?Ne szúrj ki magaddal, ha nem muszály.A 9 hónap alatt sok minden történhet.Az orvos meg megkérdezi, hogy milyen munkakörben dolgozol és ha emelgetsz vagy egészséget károsító helyen dolgozol, akkor úgyis kiír veszélyeztetett terhesnek.
2015. szept. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
12 hetesen, mert könnyített munkárá kellett váltanom. Előbb szóban, aztán írásban is. Annyit mondtam, hogy végre sikerült
2015. szept. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%

3 éve voltam munkaügyi előadáson, akkor azt mondták, minél hamarabb írásban, mert akkor vagy védett. Régen ez nem így volt, sokakban a régi szabály él. Hogy ezt esetleg visszamódosítottak volna az elmúlt időszakban, nem tudom.

Nálunk kolléganő szóban 6 hetesen, mert az elején voltak gondok, és orvoshoz mászkált. A munkáltató nagyon örült, ugyanakkor sajnálta is, mert nagyon jó munkaerő, nehéz lesz pótolni.

2015. szept. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolsó válaszoló! már nem kell írásban bejelenteni a terhességet, nemrég változott a jogszabály!

én az első babát, 9 évvel ezelőtt az igazolt szívhang megállapítása után jelentettem be(9-10dik hét).csak szóban.

2015. szept. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

7 hetesen szóban,de a kezemben volt írásban is.

ALáírta a közvetlen főnököm de mondta magától, hogy nem kell,mert már változtattak rajta. Ez idén márciusban volt.

2015. szept. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Fél órája jelentettem be, írásban is. 5 hetes vagyok, muszaj volt mert mérgező anyagokkal dolgozom.
2015. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szóban jelentettem be 12 hetesen, és vittem az orvosi igazolást, amin rajta volt, hogy várhatóan mikor születik, és mikortól mehetek el szülés előtt a munkából.


Tavaly óta tényleg nem kell írásban bejelenteni.

2015. szept. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Lemaradt: Megkérdeztem, mennyire elégedettek velem, és hogy tervezik a jövő évet (szerződéses jellegű munkám van, amit hosszabbítgatnak, a szakmámban sok esetben így szokás). Mikor visszakérdeztek, hogy én hogy tervezem a jövő évet, elmondtam, hogy mennyi hosszabbítást szeretnék, várhatóan mennyi időt tervezek távoltölteni, mert babát várok, és addigis hogyan tudnánk előre letudni a fontos dolgokat, amik jövőre esedékesek, amikor nem leszek itt.


Örültek, de még nem tudom egyelőre, hogy mit döntenek.

2015. szept. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szóban, olyan 10-11 hetesen kb. Elmondtam a főnökömnek, hogy végre sikerült, tudta, hogy próbálkozunk már egy ideje. Írásban nem kell bejelenteni, maga a terhesség ténye tesz védetté, nem az, hogy tud-e róla a főnök, vagy sem.
2015. szept. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Betöltöttem a 12. hetet, megvolt az UH, majd bementem a főnökömhöz és elmondtam neki, ezt követően pedig a közvetlen kollégáimnak is. Nem nyilatkoztam írásban, ugyanis folytattam a munkámat ugyanúgy, mint korábban, viszont már akkor jeleztem, hogy meddig tervezek maradni és onnantól folyamatosan egyeztettünk, hogy kiknek adom majd át a munkámat.
2015. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!