Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy 15 éves tininek a...

Ha egy 15 éves tininek a szülei Angliában élnek, de a gyerekük Magyarországra akar költözni a nagyszüleihez, akkor a gyámügynek lesz bármi köze a dologhoz?

Figyelt kérdés

Bocsánat, ha rossz témába raktam a kérdést!

Szóval, 15 éves vagyok, júniusban költöztünk ki Angliába, de én már a kiköltözés előtt sem repdestem az örömtől, de beletörődtem. Azóta rettentően honvágyam van, hiányoznak a barátaim, a nagyszüleim, a falu ahol éltünk, az iskolám és nagyon rosszul érzem itt magam. A nyelvel annyira nincsen bajom, azt mondják, hogy jó az angolom és 3-4 hónap múlva már semmi bajom nem lesz, de ez nem segít azon, hogy haza akarok menni. Ezt elmondtam anyának, meg azt is, hogy haza szeretnék költözni a papáékhoz, de anya egyből elutasította, mert nem akar rólam ''lemondani'', és persze ezt megértem és én is nehezen válnék el tőle, de itt az egész életem szenvedés. Azt is felhozta, hogy a bevándorlók miatt sem enged haza, mert fél meg, hogy ha a nagyszüleimhez költözök, akkor a gyámügy is bekapcsolódik a dologba. Nem kérdeztem meg, hogy ez alatt mit ért, mert már így is rengeteget veszekedtünk ez miatt, szóval leírnátok, kérlek, hogy hogyan is működik ez a gyámügyes dolog?

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. szept. 28. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Mivel kiskorú vagy, elméletileg a szüleidnek kell gondoskodni rólad, nekik kell nevelniuk. Ok engedelyezhetik, hogy a nagyszüleiddel elj. Ideiglenes gyám, vagy családba fogadás. Ezzel viszont az a gond, hogy attól a pillanattól a szüleid felügyeleti joga megszunik és helyette nagyszülők rendelkezhetnek feletted. Tehát ha pl másik iskolába akarnál menni, vagy vissza a szuleidhez, a nagyszuloknek kellene engedni. Én nem javasolnám ezt semmiképp. Nem élsz meg olyan régóta külföldön, idő kell hozzá, hogy belerazodj. Ne add fel még
2015. szept. 29. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd megszokod es tetszeni fog!

Jobban jarsz ha maradsz hidd el!

2015. szept. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld ^^

Megértem, hogy még nagyon kevés ideje vagyok itt, meg azt is, hogy miért lenne nekem itt jobb, de valahogyan nem tudom elképzelni, hogy egy idő után már ne vágyjak haza, ne hiányozzanak a barátaim. Viszont, ha az, hogy hazamenjek azzal jár, hogy a gyámügynek is bele kell keverednie a dologba, akkor semmiképp nem akarok a szüleimmel kicseszni, megnehezíteni a dolgukat. (Ha értitek mire gondolok)

2015. szept. 29. 19:09
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Adj magadnak egy evet legalább. Szerzel majd új barátokat és megszokott, hogy a régiekkel Skypeon tartod a kapcsolatot. Még gondolom azért nyaranta csak haza utaztok valamennyi időre.
2015. szept. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!