Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell a munkáltatómnak a...

Miért kell a munkáltatómnak a 91 napos adójárulékhoz az orvosi igazolás?

Figyelt kérdés
Benne van a tájékoztatóban feketén fehéren hogy a munkáltatónak nem kell odaadni, nekik nem kell vele csinálni semmit, akkor meg minek?? Az én adóm, az én felelősségem, nem? Nem ők csinálják az adóbevallásom se. Azért vagyok dühös, mert szabadságon vagyok és felhívtak, hogy nem jól csinálták meg a bérjegyzékem, mert nem adtam oda az orvosi igazolást és hogy menjek be azonnal, vagy küldjem be anyukámat az igazolással, ha nem érek rá, ami persze nálam van nem anyunál... Nem mentem be természetesen.
2015. okt. 3. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Ezt mi nem tudhatjuk, hogy miért kell a te munkáltatódnak az orvosi igazolás.

Másoltasd le, és add oda nekik a másolatot.

A te érdeked is, mert lehet máskülönben nem számolják el, és majd kérheted vissza jövőre.

2015. okt. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt lehet, hogy kifizetőhely (hány főt foglalkoztat a cég?), másrészt nekik is iktatniuk kell mindent, ha kapnak egy auditot a NAV-tól.
2015. okt. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem cég, hanem kis magánvállalkozók, de a tájékoztatóban ott van hogy a munkáltatónak nem kell csatolnia. Az apeh oldaláról töltöttem le. Gondolom nem viccből írták oda. Már a hónap elején odaadtam nekik a papírt és most találták ki, hogy nekik kell amikor nem vagyok otthon se. Kicsit azért dühít.
2015. okt. 3. 16:22
 4/15 A kérdező kommentje:
3 főt foglalkoztatnak
2015. okt. 3. 16:22
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ők adják a fizetésed nem? Csak tudniuk kell, hogy milyen adókedvezményre vagy jogosult, hogy tudják, mennyi a fizetésed, amit utalnak.
2015. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

,, Az orvosi igazolást a nyilatkozathoz nem

kell csatolni, de 5 évig meg kell azt őrizni."

2015. okt. 3. 16:30
 7/15 A kérdező kommentje:
Odaadtam, ott a tájékoztató, hogy havi 10000-et igényelhetek, a 9 hónapot is beleértve, amikor is meg kell kapnom a 10000-et de ez mindenkire igaz, aki betöltötte abban a hónapban a foggantatástól számított 91. napot. Az általam kitöltött, aláírt lapban és a hozzácsatolt tájékoztatóban minden benne van.
2015. okt. 3. 16:34
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja és nem utalnak pénzt, hanem a kezembe adják.
2015. okt. 3. 16:35
 9/15 anonim ***** válasza:

Akkor valamit ügyeskednek a könyveléssel és azért kell a papír, hogy bevédjék magukat.

Annak utánanéztél már, hogy egyáltalán be vagy-e jelentve? Fizetnek-e utánad minden járulékot?

2015. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
csak en nem ertem a kerdest? a kollegad aki konyvel honnan kellene tudnia hogy betoltotted a 91. napot ha nem az orvosi igazolasbol? oke hogy megtarthatod de neki azt le kell masolni iktatni es lefuzni a szemelyi kartonodba mert ha kap egy munkaugyi ellenorzest neki be kell mutatni
2015. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!