Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy gyerek (főleg fiú)...

Ha egy gyerek (főleg fiú) felnőtt lesz, többet már nem lesz aranyos, mint gyerekként? Megváltozik (természetesen) a külseje és a viselkedése is meg minden.

Figyelt kérdés

2015. márc. 23. 20:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányok pedig nővé érnek, nem maradnak cuki kislányok. Nem értem a kérdés lényegét. Attól, hogy valaki felnő, még lehet kedves, alapvetően aranyos természetű.
2015. márc. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy már egyáltalán nincs meg a gyerekemmel ugyanez a kapcsolat, persze itt lakik még mindig, meg minden, de már 21 éves, megváltozott pár év alatt teljesen. Túl komoly lett meg minden, a külseje is már teljesen felnőtt. Persze ez természetes, de már nem tudok úgy tekinteni rá, mint régen, a gyerekemre. Persze nem úgy értem, hogy nem szeretem, de ez akkor is teljesen más, mint régen. Már nem kisgyerek rég. Más ismerősömnek, akinek lánya van, ugyanennyi idős, az mindig nagyon aranyosan viselkedik, kis cuki, állandóan fecseg, körbeugrándozza az anyját, lelkesedik, ilyen aranyos szavakat mond, hogy léccike, cukika stb, j ameg teljesen meghatott, mikor az anyja mondta, hogy kisbabát tervez és aranyos kis babaruhákról meg kisbabákról cseveg, áradoik. De ezt egy fiútól nem is lehet elvárni, az enyém olyan szótlan lett, se az apjával, se velem nem beszél, csak a könyvei felett ül.
2015. márc. 23. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de az általad említett lánnyal van valami komoly baj, meg veled, ha a fiadtól is ezt szeretnéd...
2015. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem egészen normális, hogy az ismerősöd lánya így gügyög, ne irigyeld. A te fiad ilyen, fogadd el. Vannak beszédesebb, ölelgetős fiúk és másmilyenek is.
2015. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

21 évesen már megvan a saját élete, és ezt el kell fogadni. Meg azt is, hogy már nem "aranyos kisgyerek" hanem egy ifjú felnőtt. Nekem nagymamám szokott nosztalgiázni, hogy milyen aranyosak voltunk gyerekként, de részemről pont ez a meglepő, hogy mostanában már felnőttként beszéltünk egymással, komoly dolgokról és hogy lassan 90 évesen mennyire tiszta fejben.


Az életben meg kifejezetten nehéz az olyanokkal akik túlzottan a szüleikhez ragaszkodnak, volt szerencsém ilyen lányhoz, hát elég nehéz...Ráadásul férfiként még nehezebb egy fokkal, mert felnőttként már azért megszólnak, hogy miért hívod fel a szüleid naponta.


Meg egyszerűen normális ember önállósodik, és egyre kevésbé lesz a szülei "kedvence".

2015. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen mentem férjhez 1996-ban:) Nem a cukiskodás volt az életem, felnőttem.
2015. márc. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elég érdekes lenne ha egy 21 éves fiú is ilyen szavakat használna h cukika meg léccike. :D

Egyébként a lányok még huszon ennyihány évesen is teljesen másképp fejezik ki a szülei felé érzett dolgokat, mint a fiúk. De ez így természetes sztem.

2015. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Leccike meg cukika? Es kisbabat tervez? Es te is ilyen gyereket szeretnel? Csak nekem nem vilagos?


Kb annyi erelme van a kerdesnek, mintha anyukad irta volna ki, hogy te mar miert nem vagy olyan edibedi cuki kislanyka, mint 3-4 evesen.


Babaruhakrol akarsz vele beszelgetni te is? A fiuk nem ilyenek. Hagyd felnoni. Ne legyen mar anyuci pici fia 21 evesen.



Amugy: az en kapcsolatom sokal jobb a szuleimmel, miota elkoltoztem es nekem is lett gyerekem.

2015. márc. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"akinek lánya van, ugyanennyi idős, az mindig nagyon aranyosan viselkedik, kis cuki, állandóan fecseg, körbeugrándozza az anyját, lelkesedik, ilyen aranyos szavakat mond, hogy léccike, cukika stb,"


Bocs, de számomra ez nem aranyos, hanem infantilis. Nem vagyunk egyformák, de én nem lennék tőle odáig, ha a felnőtt gyerekem így viselkedne. Minden gyerek felnő és nem fog már otthon gügyögni neked. Nem is lenne normális.

2015. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki ha a fiam folyton a könyvei felett gubbasztana, legalább tanul!
2018. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!