Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség 12-16 hetéig tart...

Terhesség 12-16 hetéig tartò rendszeres balett színpadi tánc belefér?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg egy Szìnművèszeti Akadèmiàn tanulok, itt van balett ès szìnpadi tànc is az èneken ès az egyebeken kìvül. Viszont szeretnènk majd babàt 2016ban,ès èrdekelne,pròbàlkozhatunk-e màr februàrtòl,ha jùniusban van a suliban a vizsga,tehàt ha februàr-màrcius tàjàn összejön a baba mèg 2-3hònapot biztosan tàncolnèk. Belefèr? Nem gond a babànak? Tapasztaltabb anyukàkat kèrdezek akik èrtenek is hozzà! Köszönöm előre is!
2015. okt. 4. 00:58
 1/8 Bella169 ***** válasza:

Ez sokmindentől függ amit nem lehet elöre tudni. Alap esetben nem gond szerintem.

De vedd figyelembe hogy sokminden előfordulhat.

Nekem pl a 2. és 3. hónapban úgy fájt a farcsontom, hogy menni nehéz volt sokszor nemhogy táncolni. (Vékony alkatú vagyok)

Aztán ott van, hogy mi van ha veszélyeztetett terhes leszel. Akkor megint nem lehet.

Gondold át azt is, hogy lelkileg hogy érintene egy esetleges korai vetélés atánc miatt ( mondjuk egy emelésnél erősebben megnyomják a hasad.

Szerintem vàrj egy pár hónapot. Mondjuk úgy májusig. Az első hónap nagy valószínüséggel sikertelen lesz igy mire esetleg teherbe esel,túl vagy a vizsgán. Addig meg készülj rà. Szedj terhesvitamint. Menj el rákszürésre. Kérj egy hormon vérvizsgàlatot ... stb.

2015. okt. 4. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, amit az első,hogy nem lehet előre tudni. Nem a mozgással van gond, mert lehet, csak nem biztos,hogy bírsz is. Én futottam terhesség előtt. Gondoltam, hogy átváltok majd kocogásra, gyors gyaloglásra, ha terhes leszek. Csak én sem számoltam a forgófájdalommal, ami a fenekemtől kezdődött és a lábamba sugárzott ki. A fiamnál is volt anno, de vele bőven a második trimeszterben kezdődött, nem gondoltam,hogy most a 10. hét körül elkezdődik. Próbálkoztam a kocogással, de észrevettem,hogy aznap,ha kocogtam, estére baromira fáj. Így abba kellett hagynom.

Én ezt mondom,ha neked ezen a suli múlik, akkor várj a babával.

2015. okt. 4. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én meg a vérezgetéssel nem számoltam ami miatt pihenni kellett. Na meg a hányingerrel (lehet nem lesz de lehet hogy igen) se lenne kellemes.. Csak pár hónapról van szó, szerintem biztosabb várni.
2015. okt. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek!

Én is sportoltam terhesség előtt és nem számítottam rá hogy hónapokig szigorú fekvésre leszek ítélve, kórházban is kellett lennem rövid ideig. Sajnos nem lehet előre tudni az ilyesmit.

2015. okt. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ugrás vetélést okozhat, a hormonok miatt szedulhetsz, lehet hogy már az elején sokat hizol. ...

Bár az is igaz, hogy láttam egyszer egy videót egy terhesen is táncoló balerinarol.

2015. okt. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Erre gondoltam

2015. okt. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Asszem még nem írták, hogy számolni kell egy esetleges alacsony vérnyomással, és az egyensúlyérzék megborulásával is. De amiket felsoroltak a többiek, szerintem önmagában elég egy is belőle, hogy későbbre halasszátok. Az meg egyáltalán nem biztos, hogy elsőre nem jön össze, azzal ne számolj szerintem.
2015. okt. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat,igen pàr dologra nem gondoltam,vàrunk inkàbb!
2015. okt. 5. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!