Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány hetesen voltatok először...

Hány hetesen voltatok először sétálni a babával?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 hetes és szeretnék kicsit kimenni vele. Tudom nincs nagy meleg, de nem órákra fondoltam. A védőnő szerint várjak még egy kicsit, de szerintem a picurnak is kellene a levegő. Vagy rosszul gondolom? Első baba és teljesen tanácstalan vagyok. Ti mikor mentetek először ku a levegőre és mennyi ideig?

2015. okt. 5. 08:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Már rég kivihetted volna.
2015. okt. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A levegőre már 1 hetesen is kivitünk (nyár volt), de az első hosszabb séta 3 hetes korában volt. Akkor magamra kötöttem és 8 km-t sétáltunk az erdőben a kutyákkal és a babával.
2015. okt. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kiviheted nyugodtan. Még télen is ki lehet vinni 2 hét után, mos is kiviheted.
2015. okt. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az elgépelésért elnézést, a telefon sokszor nem azt akarja, amit én :(
2015. okt. 5. 09:03
 5/15 anonim ***** válasza:
16%
nekem azt mondta 6. hétig napi 10-15 perc...de hallottam olyat is hogy valakinek meg azt mondták már az első hét után minimum fél óra...én nagy nyár közepén is kivártam a 6 hetet az első fél órás sétával (hasfájós volt nem is nagyon tudtam volna előbb kivinni az utcára üvöltés nélkül). a kertben napi 10-15 perceket levegőzött.
2015. okt. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
1 hetes korától naponta sétálunk
2015. okt. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nyáron szültem de már pár naposan kivittem a kertbe, persze árnyékba, betakarva. Télen talán várnék vele 1-2 hetet, de nyugodtan kiviheted most már. A friss levegő csak jót tesz neki.
2015. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2 hetes korában már egy órát sétáltam vele. Szép, meleg őszi nap volt, és vinni kellett az orvoshoz.
2015. okt. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Most 3 hetes a fiam, 1 hetes kora óta levisszük. Először csak egy gyors körre aztán mindig kicsit többre. Tegnap már 4 órát voltunk kinnt, imádta, alszik mint a tej. Szerintem a lényeg a fokozatosság illetve a réteges öltöztetés. Mi most hosszujjú body-plüss rugi-pamut vastag bundazsák-dupla kocsitakaró plusz a kocsira való szélfogóba visszük ki. Úgy veszem észre ez így jó neki. A tarkója meleg de nem izzad.
2015. okt. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Eleve, amikor hazahoztuk a kórházból 5 naposan, már sétáltunk, mert 500 m-re lakunk a kórháztól. :)

Egyébként nekem a gyerekorvos ezt tanácsolta:

ahogy hazaértünk, már nyissam ki teljesen az ablakot a szobában először 20 percre, következő nap 3/4 órára, harmadik napon pedig menjünk ki sétálni fél óra-órára. Aztán minden nap menjünk egy órára legalább, akármilyen idő van, kell a levegőzés. Télen majd a mínuszban is kell vinni, az immunrendszer a friss levegőn erősödik.


Ja, és ha tehetitek, erdőben is sétáljatok gyakran.

2015. okt. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!