Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Drága ajándékokat kaptunk a...

Drága ajándékokat kaptunk a gyerekeknek, ilyenkor mit illik?

Figyelt kérdés
Van egy távoli barátnőm, akivel csak jelképes dolgokat szoktunk adni egymásnak. Van két gyermekem, és a születésnapjaikra drága ajándékot kaptunk (kb. 20ezer forint értékben). Tudom, hogy a barátnőm nem veti fel a pénz, meg is döbbentem a dolgon. Mi is vettünk nekik, de csak 1200.- ért, ahogy korábban is. Nagyon kellemetlenül érzem magam, úgy érzem, hogy még vásárolnom kell nekik cserébe. Férjem szerint ne költsünk többet, mint szoktunk, mert mi sem kértük, ráadásul épp költözés előtt állunk, és bár nem vagyunk szegények, azért nekünk sem mindegy. Mi a helyes, udvarias döntés ilyen helyzetben? Váratlanul ért, és most nem tudom, hogyan reagáljak.
2015. okt. 10. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan értékben adjatok ajándékot, ahogy a pénztárcátok megengedi.
2015. okt. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1 hónap múlva találkozunk, akkor ajándékozunk. Ti néznétek még valamit az 1200-es ajándék mellé?
2015. okt. 10. 12:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapta valakitől és neki nem kellett, igy nem is nézte az árát.
2015. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én sem adnék eröm felül .
2015. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát a 20ezres ajándék tényleg túlzás, ha nem tehettek meg, ne költsetek annyit, viszont azért az 1200-as ajándék mellé még vennék valamit, mert az meg elég szegényes. (Nem beszólni akartam ezzel, mert írtad, hogy korábban ennyiért ajándékoztatok, szóval érthető, hogy most is úgy készültetek.) De azért ezek után szerintem egy 3-4ezerig elmehetnétek Ti is.
2015. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Az a szomorú, hogy látszólag nekünk a húszezer sem erőn felüli, mert jól állunk és ezt ő is tudja. Csak mivel lakást akarunk venni, minden vasat számolunk mi is, nem akarunk sok hitelbe belemenni, és mi magunktól is most megvonunk dolgokat, visszafogjuk magunkat nagyon. Ezért ez most úgy nézne ki, mintha rajta spórolnánk, vagy nem tudom. Kényelmetlen helyzet. De például a férjem is megértem, aki a hobbijáról mond le már jó ideje és ez havi 15 ezer forint (azért éves szinten ez sem mindegy), és most meg a barátnőmnek adjunk ennél többért ajándékot, amikor soha nem szoktunk. Mégis irtó kínos lenne ezek után csak jelképeset adni, mondván, hogy bocs, de spórolunk. Olyan idétlen egy helyzet ez. :-/
2015. okt. 10. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szokásos összegben adnék. Lehet amit adtak ők is kapták valahonnan és tulajdonképpen spóroltak mert így nem is vettek semmit.

Ha most visszaadsz egy ugyanakkora ajándékot akkor maradni fog ez a színvonal és hosszú távon elég drága játék lesz. Ha tényleg a barátnőd, akkor nem fogja számolgatni te vajon mennyiért vettél. Illetve ha barátok vagytok, gondolom tud róla, h költöztök, biztos elmeséled hogy mennyire meglepő váratlan kiadások jártak vele.

2015. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!