Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-2 éves gyereknek tényleg...

1-2 éves gyereknek tényleg szükséges szülinapi ajándék? Ti vesztek/vettetek? Ha igen/nem, miért?

Figyelt kérdés

2015. okt. 12. 22:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze!A meglepetés,bontogatás,"ünnep" örömét,izgalmát egy pici is érzi.3 gyerekünk van,mind a háromnnál így volt/van.
2015. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%
Az inkább felhajtás meg ünneplés a szülőknek olyan kicsi korban.
2015. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
háromnnál=háromnál.Megyek aludni,úgy látszik fáradok.
2015. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%

Elsőre mi nem, a család igen.

2.-nál már azért megérti, mi történik. Akkor kapott tőlünk is.

2015. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre is kapott valami apróságot, de akkor még inkább csak a szülők öröme az ünneplés, másodiknál már nagyon örül az ajándéknak.
2015. okt. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

én amikor pár hósan elénekeltem neki a happy birthsday-t szágyenlősen elmosolyodott )


igaz van elsőnek érzik az ünnep összes mozzanatát

és játéknak meg mindig örülnek amúgy is

2015. okt. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*ő szégyenlősen
2015. okt. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első születésnapot nem igazán tartottunk. Kapott egy cupcake tortát és szabadon összekenhette magát. Ez volt az ajándék. Sőt, karácsonyra sem, mert akkor fél éves volt.


Most karácsonyra már kap. Nagyszülők kérdezték, hogy szerintünk mit. Mondtam, hogy egyrészt NAGYON csicsás csomagolópapírt használjanak, másrészt legalább egy ajándék legyen egy nagy dobozban. Mert tudom, hogy a doboz lesz a legnagyobb buli neki.

Viszont akár az én gyerekkoromból visszamaradt játékokat is becsomagolhatják. Értékes dolgot még nem érdemes venni neki, hiszen nem tudja felmérni/értékelni, hogy valami értékes.


Szerintem a kicsomagolás része lesz a lényeg és ennyi idősen a mennyiségre mennek, nem a minőségre. Így könnyen felbontható,látványos csomagolású, SOK apróság. Ez lehet egyébként egy faág vagy gumilabda is, lényeg, hogy bontogathasson.

2015. okt. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Első szülinap megünneplése is fontos a babáknak! Ahogy már írták, érzi a felhajtást, a hangulatot, sőt, a szülők emelkedett kisugárzását.

Az ajándék is fontos! Két okból. Egyéves gyereknek is vannak játékigényei, miért nem ezen a napon kapná meg.

Egy dologra senki nem gondol, a gyerek további életére, későbbi lelkiállapotára. Nálunk a gyerekek kifejezetten lényeges emléktárgynak tartják a régebbi szülinapi ajándékaikat! Igen, az egy éves szülinapra kapott játékhoz ragaszkodnak szinte a legjobban!

Lásd. alvós figura! Legalább annyira ragaszkodnak hozzá, mint a saját anyjukhoz. Többször hallottam, olvastam közösségi oldalon, hogy a szülök aggódva keresik a kicsik alvós játékát, amit elhagyott (vagy másodpéldányát).

Mi a második gyereknél már rutinból kettőt vettünk. Egyiket tartaléknak. :-)

2015. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Nem értem, miért lettem lepontozva.

Játékot, ajándékot sokat kap a fiam. A kedvenc alvós plüssét meg "csak úgy" vettem neki. Szóval nem értem ezt a pont szülinapra adjunk neki, amikor még fel sem fogja.

Megtartottuk, vannak képek, torta is volt, de miért ekkora nagy dolog, hogy pont aznap nem kapott ajándékot tőlünk? Máskor kapott.

2015. okt. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!