Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testvérféltékenység. Nektek...

Testvérféltékenység. Nektek is alig jut időtök a kistesóra?

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves, kisfiam 4 hónapos. Kislányom olyan szinten igényli a figyelmet, hogy alig van időm a kisfiamra.

Brutál dackorszakunk van ami valami kegyetlen féltékenységgel párosul. Szinte nincs olyan nap, hogy ne üsse meg a testvérét. De volt már szemkinyomással próbálkozás, rúgás, tárgyakkal dobálás minden. Alapból egy tüneményes kislány, csak egyszer bekattan valami és akkor féltékeny.

Mondott már olyat is, hogy ne foglalkozz vele/ne szoptasd/inkább velem foglalkozz stb.

Tudom csak dühében mondja, de akkor is rossz hallani.


Már mindent kipróbáltunk, (volt hogy már rácsaptam a kezére/megpofoztam, de semmit sem használt). Most ott tartunk, hogy bezárom egy szobába és elmagyarázom neki miért zárom be. Utána MINDIG elmondom neki mennyire szeretem, ha hisztizik akkor is szeretem, a kistesójára vigyázni kell, meg hamarosan megnő és akkor majd játszik vele stb.


És ha ez még nem lenne elég, kislányom állandóan kérdez. Naponta több százszor a mi az? miért? miért nem? Nincs olyan dolog amit ne kérdezzen meg. De még azt is hogy miért ülök, miért nézek, miért iszom... állandóan. Eszméletlen fárasztó...folyamatos nyafogás.


Olyan mintha a kislányom egész napos műsort rendezne, csakhogy vele foglalkozzak. Ha itthon van az apja még durvább.

Járunk egy csomót játszótérre, mérsékelten mesét nézhet, egész nap játszom vele de igyekszem egyedüli játékre is tanítani, az apja kivesz szabikat apa-lánya programra, amikor tudok igyekszem én is csak kettesben vele lenni.


De ez azért mégis durva. Szegény kisöcsire alig jut időm. Szuper nyugodt baba, napi 6-8 órákat alszik, de most már lassan indulna és a nővére teljesen elnyomja. Amint lerakom a földre tornázni egyből mászik oda a nővére, bújik hozzá, ölelgeti, forgatja aztán kezd begurulni és üt. Egy nyugodt szoptatásom nincs, egy nyugodt babázásom, szegény kisfiam már megtanult gyereküvöltözésben aludni...szóval nem sok nyugalom van.


Lassacskán javul a helyzet, de azért messze vagyunk még a jótól...

nálatok hogy alakult?



2015. okt. 19. 18:03
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja azt kihagytam, hogy heti fél délutánt jár oviba, többre nincs lehetőségünk küldeni. Emellett amennyit csak lehet visszük gyerektársaságba.
2015. okt. 19. 18:05
 2/21 anonim ***** válasza:
30%

megütöd? hát gratulálok, nem ő akart testvért hanem ti akartatok másik gyereket, ne rajta vezesd le a tehetetlenségedet. Nem vagyok abszolút rácsapásellenes, de olyan dolog miatt büntetni amiről ő nem tehet, több mint csúnya.

Hogy alakult? Mindenbe bevontuk a nagyobbat, ha kellett ezerszer elmagyaráztuk türelmesen hogy nem szabad bántani a kicsit, mert ő még törékeny, és nagyon fáj neki. Amikor valaki megütötte a játszótéren elmondtuk hogy a kicsi is ugyan ezt érzi, ha ő bántja. Egyébként meg ez a mit miért ez életkori sajátosság, teljesen normális. Semmi kirívóan rosszat nem csinál a lányod. Eddig csak ő volt, most akaratán kívül osztoznia kell a szereteteteken, hát persze hogy kikészíti, ráadásul még nem tudja az érzelmeit koordinálni, mert ahhoz kicsi.

2015. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
28%

Megvered?Durva...


Foglalkozz vele vagy add bölcsődébe!

2015. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
47%
Hol írja a kérdző,hogy megveri???? Tudtok olvasni??? Értelmezni?
2015. okt. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

, "volt hogy már rácsaptam a kezére/megpofoztam, de semmit sem használt"

utolsó most már megvan honnan vettük? és tudsz értelmezni?

2015. okt. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%

A kézrecsapás és a pofon nem verés!

Én is csaptam a szájára,mert meg akart harapni!

Lepontozát köszönöm! Ennyi öröme legyen a lepontozónak!!!!


Debogy a kérdésre is válaszoljak....dackororszakbam van ilyenkor ez a viselkedés teljesen normális!

2015. okt. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
utolsó, de igen verés. Minden verés amit szándékosan adunk azért, hogy a másiknak fájdalmat okozzunk. Márpedig aki az erőfölényét fitogtatja a gyerekével szemben,főleg ha a gyerek még nem is fogja fel miért bántotta őt anya vagy apa..hát elég aljas dolog. Én is csaptam a szájára... 10 évesen mikor hazudott. De addig nem, míg nem fogta fel a tette súlyát, a fiatal korából adódóan.
2015. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%

Köztem és az öcsém között 23 hónap van.

Én is brutál féltékeny voltam, megviselt nagyon a testvérem születése, az első emlékem az, amikor jönnek látogatóba a rokonok a tesómhoz és velem senki sem foglalkozik, én csak sírok egyedül egy mandarin társaságában.

Én is ütöttem az öcsémet, akaratoskodtam.

Anya egyszer megütött, erre is tisztán emlékszem. Aztán leültetett, bocsánatot kért és elmagyarázta, hogy az öcsémnek is így fáj, ha én bántom, és ugye nem akarom, hogy fájjon neki, mert a tesóm NAGYON szeret engem és ha rossz leszek, akkor ő is rossz lesz, mert ezt látja tőlem, az okos, nagy nővérétől.

Nálunk ez hatott, azóta is minta testvérek vagyunk, pedig már 18 év eltelt.


Talán te is megpróbálhatnád éreztetni vele, hogy a Ő, a nagylány példakép lesz majd a tesónka és hogy neki vigyázni kell rá, mert nagyobb és erősebb, és csak ő képes erre.

:)

2015. okt. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%

A pofon nem veres?! Szóval akit mondjuk pofoz a férje, azt szerelemből teszi?


Vegul is mindent meg lehet magyarázni!

2015. okt. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
44%

7-es: remélem ha a főnököd a kezedre csap vagy szájon vág akkor mosolyogsz egy jót, hisz az nem verés.

Könnyebb vagdalkozni mint nevelni. Én se értem minek vállal többet aki az elsőt is csak ütni tudja....

2015. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!