Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Agresszív, nehezen kezelhető...

Agresszív, nehezen kezelhető gyerektől ez biztató reakció az újszülött féltestvérére, vagy pedig inkább aggodalomra adhat okot?

Figyelt kérdés

A férjem lánya hat éves, többször is voltak agresszív dühkitörései, amik irányultak már az édesanyja ellen, ellenem, az apja ellen és az ovistársát is volt már, hogy megfenyegette és megtámadta.


Ilyen előzmények után én nagyon féltem tőle a néhány hetes babánkat.

A kislány a baba születése óta most van nálunk először hétvégén, előzőleg pár percre látta webkamerán és ugyanennyit személyesen. Akkor nem különösebben érdekelte őt a baba.


És most, hogy hosszabb időre jött hozzánk, most sem mutat iránta különösebb érdeklődést, kb észre sem veszi, rá sem néz.


Mit gondoltok, ez a reakció, hogy teljesen figyelmen kívül hagyja a tesóját, biztató? Vagy épp ellenkezőleg? Én annak örültem volna, ha tetszik neki a baba, megsimogatja, megnézi, stb, az megnyugtatna egy kicsit.

De most, hogy tudomást se vesz róla, megint nagyon parázok, hogy ha épp nem tetszik majd neki, hogy a babával is foglalkozunk, akkor megpróbálja majd bántani.


Ti mit gondoltok erről, illetve mi a tapasztalatotok?



2015. máj. 9. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kerjétek ki egy pszichológus véleményét. Hasonló helyzetben levő ismerőseim már a terhesség alatt is konzultáltak pszichológussal, aki sokat segített nekik abban, hogy hogyan kezeljék a külónbóző helyzeteket.
2015. máj. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt előzővel egyetértek.

Másrészt szerintem fogalma sincs, mit kellene csinálnia, mit vártok tőle. De azt gondolom, érzi a feszültséget.

Én a helyedben megkérdezném tőle, meg akarja-e simogatni, ölbe venni, stb. Talán azt mondta neki az anyukája, hogy ne nyúljon hozzá, vagy ilyesmi. Még nem volt ilyen helyzetben, ezért én biztosan beszélnék vele erről, de nem erőltetnék semmit. Csak ha van kedve, akkor babáztatnám, de tudjon róla, hogy nem tilos.

2015. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!