Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok egy olyan...

Mit gondoltok egy olyan anyáról, aki megengedi a 16 éves lányának, hogy minden este együtt aludjon a barátjával? Csak szerintem felelőtlen?

Figyelt kérdés
2015. okt. 20. 23:24
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
72%
Semmit. Mindenkinek a magánügye, hogyan neveli a gyerekét.
2015. okt. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 _Harry Potter_ ***** válasza:
42%

Nem. Aki felelőtlenségnek tartja, az megrögzötten védeni akarja a lánya szüzességét. Értem én a szülő szempontjából a dolgot, csak hát, ha valaki annyira ki akarja próbálni a nemi életet, azt nem lehet abban megakadályozni. Megfogja találni a kiskaput, mondjuk suli után felmegy a sráchoz, vagy rosszabb esetben hazudik valamit.


Az anya tehát jól keveri a lapokat, ez egy biztos módja annak, hogy a lány őszinte legyen vele, ne pedig titkolózzon. A tiltásból jó dolog sosem származik.

2015. okt. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
47%

Erős túlzás, hogy gyerekként felnőttet akar játszani.

Jó, hogy nem összeköltöznek.

2015. okt. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 _Harry Potter_ ***** válasza:
42%
16 éves lány már nem gyerek. Látszik, hogy te is régen voltál annyi idős.
2015. okt. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
20%
A minden este lehet túlzás...
2015. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
87%

Azt, hogy ennyire nem lehet ítéletet mondani. Anno egy barátnőm 16 évesen jött össze az első barátjával, az anyuka még azon a hétvégén megengedte a lányának, hogy a srácnál aludjon, mikor nemhogy ő, de egy ismerős sem találkozott vele. Ezt még 16 éves fejjel is nagy felelőtlenségnek tartottuk, hisz kvázi akár sorozatgyilkos is lehetett volna a srác.

De ismerek olyan párokat is, akik 12-13 évesen jöttek össze, igazi gyerekszerelem, ami kitartott 8 évig is, de két olyan párt is ismerek, akik azóta házasok gyerekekkel.

És legyünk realisztikusak, egy 1-3 éves komoly kapcsolatban kívánni fogják egymást a felek, és nem lehet velük a szülő a nap 24 órájában, meg úgy tulajdonképpen mit kívánhat leginkább a szülő, ha nem azt, hogy boldog, szerető párkapcsolatban éljék meg a nemiséget a gyerekei? Plusz mindezt felelősségteljesen, ami már nem biztos, hogy teljesülni fog, ha mindenáron korlátozni akarja őket anyu és apu és mondjuk nem ad pénzt, akkor pedig nincs fogamzásgátlás sem, meg ki tudja honnan, mert én már láttam ruhaeladó Facebook csoportban is tabletta hirdetéseket, annak meg isten tudja mi lesz a vége...

Amúgy mellesleg megjegyzem, hogy már sokszor 12-13 évesek is élnek nemi életet manapság, hát akkor már inkább 16, nem igaz?

2015. okt. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
47%

Miért lenne felelőtlen?

Ez csak pár adat és semmi fontos.

Vannak olyan emberek akik 13 évesen értebbek mint sok 26 éves agyhalott.

Ha minden este szerelmével szeretne lenni, miért ne engedné?

Mit tudnék gondolni róla? Semmit se tudok róla csak annyit, van egy lánya

Nincsenek összefüggések és agymosott vagy.

2015. okt. 21. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
42%

"Vannak olyan emberek akik 13 évesen értebbek mint sok 26 éves agyhalott. "


Nincsennek ilyenek.


Anuyka meg szimplan belexarik a gyereknevelesbe, gondolom ebben a szellemben allt hozza szuletesetol fogva, igy gyakorlatilag mar tokmindegy mit csinal.

2015. okt. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
69%

#4: "16 éves lány már nem gyerek"


Hát akkor mi?

Gondolom, 16 vagy és felnőttnek képzeled magad.


A szülei felelősek érte, nem azt csinál, amihez kedve van, jogilag sem.


Akkor lesz felnőtt, ha önálló, magát ellátni képes ember lesz.

2015. okt. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
8-9 válaszoló, igazatok van! El vagyok képedve a többi válaszolótól... Mostmár értem, miért tart ott a fiatalság, ahol..... Ennyi erővel akár ihatnának, meg drogozhatnának is,hiszen inkább 16 évesen, mint 12..... Pfff..... Most komolyan! Ti ennyire hidegvérrel tudnátok kezelni, hogy minden este a lányotok szobájában hédereljen egy csávó!? Ha bejelentené majd,hogy terhes, mit szólnátok? Inkább 16 évesen mi, mint 30 évesen.......
2015. okt. 21. 09:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!