Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ha rokonotok, vagy...

Anyukák, ha rokonotok, vagy valaki, akit nagyon szerettek felkérne petesejt donornak? Folytatás lent.

Figyelt kérdés

...és még bele is egyeznétek, sikerülne az egész eljárás, az illető teherbe esne. Tudnátok úgy gondolni a kisbabára, mint egy "idegenre", csak egy "sejt a testetekből", vagy nem tudnátok elvonatkoztatni attól, hogy ő a ti babátok is?


Direkt anyukákat kérdeznék és ne foglalkozzatok a jelenlegi jogi szabályozással. Tudom, hogy ki adhat kinek és milyen körülmények között, engem kizárólag az érzelmi oldala érdekel. Nekem az egyik legjobb barátnőm szorulna rá, én nem adhatok neki, nem vagyok rokona. De elgondolkodtam, mi lenne ha...tudnék-e aranyos kisbabaként gondolni rá, holott nekem is vannak már gyerekeim.


2015. okt. 22. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnék idegenként tekinteni rá,ezért nem is adnék soha ismerősnek,rokonnak.
2015. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem én el tudnék vonatkoztatni... nem bennem fejlődött ki, nem én hordtam ki, nem én szültem meg... hiába az én sejtemből van, szerintem nem kötődnék automatikusan.
2015. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem el tudnék, elvégre a menstruációmra se úgy gondolok mint egy vetélésre... de akárkinek nem adnék természetesen.
2015. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is úgy érzem, hogy el tudnék vonatkoztatni. Hiszen én "csak" egy sejtet adnék. Nyilván nem a férjem spermiumával termékenyítenék meg, ezért nem lenne olyan, mintha a mi gyermekünk lenne. Nem is bennem fejlődne. Mert az igazi kötődést szerintem az adja meg.

És ha ráadásul nagyon szeretem is az illetőt, akkor biztosan rendszeres kapcsolatban vagyunk/leszünk, tehát biztosan figyelemmel kísérhetem majd a gyerek fejődését.

Ha még nem lenne gyerekem, akkor tuti máshogy éreznék és akkor inkább érezném azt, hogy ő neki inkább az én gyerekemnek kellett volna lennie.

2015. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a kötődést az a bizonyos 9 hónap és a szülés, meg egyebek adják. Ez egy rossz hasonlat lesz, tudom, de pl. azzal sem foglalkozunk, hogy véradás után ki kapja a vérünket. Én szerintem el tudnék vonatkoztatni, és örülnék, hogy segíthetek. De ha később látnék a baba és köztem hasonlóságot, az biztosan fura érzés lenne. Hogy pozitív vagy negatív értelemben, azt nem tudom. De adnék, pláne, ha közeli barát vagy rokon :)
2015. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Eddig én is így gondoltam, de most hogy testközelben vagyok, sok dolog felmerült bennem. Ha tartom az illető családdal és a babával a kapcsolatot, felfedezem az esetleges hasonlóságot a gyerekeim közt és közte, nehéz sejtként gondolni rá. Vagy ha valami baja van, vagy beteg, vagy valami nem sikerül neki, akkor is rámjönne a segíteni akarás, arról nem is beszélve, hogy ha nem értenék valamivel egyet, ahogy nevelik. Nehéz lenne megállni, hogy ne avatkozzak bele, ez valahogy olyan ösztönös dolog. Nálam. Félnék, hogy megromlana a kapcsolatom a szeretett személlyel egy alapvetően jó szándékú cselekedet miatt.

Szóval én csak arra lennék alkalmas, hogy ismeretlennek adjak. :)

2015. okt. 22. 19:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Látom mindenki máshogy van vele, én személy szerint nem tudnék elvonatkoztatni attól, hogy belőlem van. Főleg akkor ha még hasonlítana is rám. Hiába, hogy nem én hordom ki meg szülöm meg, akkor is belőlem keletkezett. Emiatt nem is adnék senkinek sejtet, nem irigységből, hanem hogy ne legyen utána kellemetlen érzésem hogy más neveli.
2015. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akàrmilyen rokonnak nem adnék de pl testvérnek vagy nagyon közeli hozzátartozonak akivel jo kapcsolatot apolok annak igen. Nem zavarna hogy "belolem" van a genetika amugyis eleg kiszamithatatlan, elofrdulhat a sajat gyerekem is pl jobban hasonlit tesomra, mint ram.
2015. okt. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem az a gond, hogy hasonlít. :) Arról jutna eszembe, hogy nem csak sejt, hanem félig az én gyerekem, ez adna érzelmi töltést hozzá, ez váltaná ki az anyai ösztönt. Persze ez csak feltételezés, lehet, hogy nem váltana ki semmit.
2015. okt. 22. 21:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, el tudnék vonatkoztatni ha a lányomról lenne szó! Másnak nem adnék!
2015. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!