Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit kaphat az édesapa tartásel...

Mit kaphat az édesapa tartáselmulasztás miatt ebben a helyzetben? Sajnos kissé hosszú

Figyelt kérdés

10 éves a gyerkőc, de mivel elhelyezési pernél nem volt munkája, így megegyeztünk, hogy 2008.januártól fizessen. A bíró havi 12000.-ot ítélt meg. Eddig egy forintot sem fizetett, a kislányt nem keresi már 6-7 éve. Most volt tárgyalás, de sajnos elnapoltak, mert apuka védőt kért. Miután kijöttünk megkérdeztem miért nem mond le a kislányról, és az volt az első reakciója, hogy "ha lemond elengedem-e a teljes követelésemet?" majd félrevonult sutyorogni a rokonával, és gondolkodási időt kért. Most viszont lemondani nem akar, legalábbis választ nem kapok, a telefont rám nyomja, üzenetre nem reagál, stb...

Nem értem őt, semmiféle szerepet nem tölt be a gyerek életében, az utcán nem köszön vissza neki, mára teljesen idegenek egymásnak!

Párommal a legnagyobb szeretetben neveljük, hamarosan születik a közös baba és a nagylány is várja már, igazi család vagyunk, és köztük is igazi apa-lánya kapcsolat alakult ki. Párom törvényesen is "örökbe fogadná" a lányomat, magáénak elismerve. Természetesen a kislány véleménye is meg lett kérdezve. Teljes mértékben páromat tekinti apjának, és ő is ezt szeretné. Az édesapja ellen uszítva sose volt, de az állandó hazugságaival, meg viselkedésével eltolta magától a gyereket, már abszolút nem is menne hozzá. Sajnos láthatás nem lett anno szabva, mert akkoriban kereste a gyerkőcöt, de most félek, hogy egyszer csak idejön és vinné. (pedig a kislány nem akar már)

Mivel a feljelentésem a tartási mulasztás tárgya, de megemlítettem benne, hogy nem tartja a kapcsolatot a gyerekkel-nem érdeklődik, van-e arra lehetőségem, hogy újraszabályozzák azt? Illetve mit kaphat az édesapa, hogy ennyi ideje nem fizet.

Azt tudom, hogy ha mégis lemondana gyámhivatalban kell megjelennünk, de ezt ő bíróságon is elmondhatja, hogy esetleg lezárják a további tárgyalásokat?



#bíróság #kapcsolattartás #gyerektartás #elhelyezési per #szülői kötelezettség elmulasztása
2015. okt. 23. 15:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

eléggé összetett ez és szerintem itt kevés ügyvéd fórumozik, tehát az lenne a legjobb, ha ügyvédet kérdeznéd.


az biztos, hogy a láthatásnak semmi köze a gyerektartáshoz, az egyik kötelezettség míg másik jog. attól, hogy nem él a jogával, tehát nem látogatja a lányát, attól nem fogják ettől a jogtól megfosztani.


kapni nem fog semmit a nemfizetésért, ha csak nem sok a feljelentés, azt olvastam valahol, hogy ilyen esetben át lehet vinni az ügyet gyermekveszélyeztetési kategóriába, de ahhoz rendőrségi feljelentések kellenek a nemfizetés miatt.

a legvalószínűbb, hogy behajtják rajta az elmaradást, már ha tudják. akár ingatlan elárverezéssel...


ez a lemondás-örökbefogadás is bonyolult, de gondolom utánajártál. csak mivel azt írod, hogy "párod" ezért hívnám fel a figyelmedet arra, hogy csak férjedként fogadhatja örökbe a lányodat, ha lemond a javára az apja :)

2015. okt. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ahány ügyvéd, annyi tanács :(

Nem is egynél jártam már, van aki végrehajtóhoz, van aki bíróságra, van aki rendőrségre irányított. A jelenlegi tárgyaláson amit elnapoltak kérdeztem a bírót, hogy én is fogadjak ügyvédet, de annyi volt a válasza "semmi szükség rá" Mondjuk a 2 végrehajtás, és feljelentési, továbbá bírósági irtok alapján is egyértelműen megállapítható a nemfizetése.


Én sem úgy gondoltam, hogy megfosszák tőle. Szeretném, ha magától lemondana ezen jogáról. Csak nem értem most min variál, ha évek óta nem keresi.


Feljelentése van egy másik ügyben. Tudomásom szerint nemrég véget ért a kapcsolata egy másik nővel. Ott született 1 fia, aki olyan 2-3 éves lehet. Oda fizet gyerektartást, a gyereket meg csak azért látja, mert anyuka "odavágja neki ritkán" hogy ő is akarta-foglalkozzon vele. Viszont ott feljelentést tett ellene a nő bántalmazás miatt.


Igen, én fogalmaztam rosszul. Tervezzük a házasságot a közös baba születése előtt, de ha rábólintana apuka a lemondásra természetesen megsürgetnénk a dolgot.

2015. okt. 23. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a büntetőeljárás ítélettel végződik, akkor a tartási kötelezettség elmulasztásáért a büntetési tétel felső határa 3 év. A bíróság arra törekszik a perben, hogy apuka kifizesse az elmaradást, legalábbis elkezdjen törleszteni és akkor megszünteti az eljárást, mivel a börtönben lévő apuka még annyira sem fog fizetni. Pontos adatot nem tudok arról, hogy jogerősen hány embert ítéltek szabadságvesztésre tartás elmulasztásáért, gyanítom, hogy nagyon minimális számút.


Nem fizetett tartást visszamenőleg 3 évre lehet követelni, 6 hónapon túl csak abban az esetben, ha bizonyítod, hogy folyamatosan arra törekedtél, hogy az apuka a kötelezettségét teljesítse. A leírtakból arra következtetek, hogy nálatok egy megtörtént.

A 3 éves határra, majd többen azt írják, hogy nem igaz, mert nekik milliókat megítéltek több évre. Ez lehetséges, a törvényi szabályozás szerint a felső mérték még mindig 3 év, a gyakorlat is ezt követi mostanában.

Írtad, hogy végrehajtást már többször kértél, ha ez nem volt sikeres, az azt jelenti, hogy apukának nincs végrehajtás alá vonható vagyona. Amíg nem lesz, sajnos pénzt nem fogtok látni.


Az örökbefogadásról annyit, ha nem egyezik bele a jövendőbeli házastársad általi örökbefogadásról és nem mond le a gyerekről, rendkívül nehéz dolgod lesz. Bár a családjog a szülői felügyeleti jog megszüntetési okaként ismeri a gyerekkel hosszabb ideig történő kapcsolattartási hajlandóság hiányát, de nagyon ritkán veszik el amiatt a szülői felügyeleti jogot, hallottam már ilyenről de csak kirívó esetben (bírófüggő nagyon).

2015. okt. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha nem tudod igazolni a folyamatos követelést, akkor csak az indítástól számított 6 hónapot követelhetsz.

Egyébként tartás elmulasztása miatt semmit sem kap.

én 6 éve próbálom vh-n keresztül tiltani, és semmi.

volt két büntető is, elsőben közmunkára ítélték- zsebből kifizette, másodikban megállapították, hogy részben önhibájából nem fizeti.

Most gyt csökkentése miatt járok bíróságra, ügyvédre- fellebbezésre van pénze, de gyt-t nem fizet.

eddigi elmaradt gyt. kamatokkal együtt 4 millió felett van.

a jog nem tudom kit véd, de kezdem azt hinni, hogy azt aki jobban tud hazudni. és nincsenek tekintettel a gyerek érdekeire :(

neked jó szerencsét!

2015. okt. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!