Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régebbi babakád fertőtlenítésé...

Régebbi babakád fertőtlenítését és a sárga elszíneződést mivel távolítanátok el, hogy az újszülöttnek ne okozzon gondot?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél természetesebb anyagot használni, de fontos lenne a hatékonysága is. Laposra csukható babakádunk van, és a gumirészen teljesen besárgult, mert két éve nem használtuk. Nem szép és nem is tiszta így, szerintem. Mivel próbálkozzak?
2015. okt. 24. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, próbáld meg ecettel, de sztem nem jön le semmivel.
2015. okt. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy még sárgább lesz a fehér műanyag, ha ecet éri. De nem sok tapasztalatom van ebben.
2015. okt. 24. 10:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ecettől tuti nem lesz sárgább, viszont szerintem nem is fogja lehozni. Minimum domestossal próbálkoznék, ha utána jól lemosod, az égvilágon semmi baja nem lesz a babádnak. Szerinted a kórházakban mivel fertőtlenítenek? :)

Amúgy az is egy opció, hogy veszel egy új kádat, nem egy nagy összeg.

2015. okt. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szerettem ezt a kádat az első gyerekemmel, 10.000.-ért vettük és nagyon praktikus volt, hogy laposra csuktuk és elfért a fürdőben.
2015. okt. 24. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:

citromsav. patikában veszel, feloldod vízben (jó tömény oldatot csinálj) és ilyen szórófejessel vidd fel a felületre. hagyjad hatni, szépen le fogja vinni a vízkövet is többek közt. utána ne használj semmiféle fertőtlenítős dolgot pl hipót.

esetleg vehetsz szódabikarbónát, azt vízzel keverd pépesre valami kis pohárban, azzal át lehet dörzsizni.

Az ecet is simán jó ahogy írták.

2015. okt. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!