Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Durva testvérféltékenységre...

Durva testvérféltékenységre tudnátok történeteket mondani?

Figyelt kérdés
Mikor és hogyan múlt el végül? Később jó testvérek lettek? Vagy lehet, hogy minden igyekezet ellenére ez megmarad(hat) és végül eltávolodott testvérek lesznek felnőttként?

2015. okt. 27. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Férjem és a nővére. Durva nem volt, de a szülők eléggé eltolták. A férjem kicsiként istenként nézett a nővérére, ő pedig inkább elutasító volt vele. Akárhova mentek, a nővérét körberajongták, ő maximum egy barackot kapott a fejére.

Tény, hogy alapvetően ellentétes a személyiségük is.


Felnőttként amolyan közömbös a viszonyuk. Segítenek egymásnak, ha kell, de komolyabb érzelmi kötődés nincs.


A gyerekkori sztorik alapján a szülők mulasztottak. Míg a nővére "leteszem, ottmarad" típusú gyerek volt (és ilyesmi felnőttként is, csendes, érzelmileg kicsit értetlen), a férjem figyelmet akart, így belekerült a rosszcsont kisfiú szerepbe. A szülők reakciója az volt, hogy egyre kevésbé foglalkoztak vele. Az anyját kérdeztem egyszer, hogy az a sztori, hogy 8 évesen, szülői felügyelet nélkül csúnyán megsérült egy építkezésen, mégis hogy történt, az volt a válasz, hogy "hát, ő nem akart otthon maradni, mit tudtam volna csinálni?".


Tehát már 7-8 évesen

2015. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tesóm és én lehetnénk az élő példa. Három év van majdnem közöttünk, azóta sem jó a viszonyunk. Nem utáljuk egymást, csak nem igazán érdeklődünk egymás és egymás dolgai iránt. Mindketten érezzük, hogy ez így nem jó, de ez gyermekkorban lett eltolva. Én voltam a szép, ő meg az okos, szüleink ebben meg is nyugodtak, ami nekem rengeteg frusztrációt okozott, az iskolában is tök hülyének éreztem magam emiatt. Tulajdonképpen a helyzet azóta sem változott, ő az eminens elsőszülött (mert valami furcsa nézet szerint neki, mint elsőszülöttnek, eminensnek kell lennie, sosem értettem, miért).
2015. okt. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi sose voltunk jó testvérek nővéremmel. 4 év van köztünk, gyerekkorunkban én folyamatosan piszkáltam, ő meg vert. Nem gondolom, hogy a szüleim bármit elrontottak volna, mindkettőnket egyformán támogattak. Csak egyszerűen teljesen más a személyiségünk. Nem mondom, hogy nem vagyunk jó testvérek, el tudunk beszélgetni ha találkozunk, szívesen látom bármikor, meg ő is engem, de nem lettünk a hetente összejárós egymást gyakran felhívós testvérpár. Egyébként akkor javult a kapcsoltunk, amikor nővérem főiskolára ment, és elköltözött otthonról, a távolság sokat segített :)

Lányaim között két év van, ők is egész más személyiségek, a nagyobbik eleinte nagyon féltékeny volt. Például mikor hazahoztuk a picit a kórházból, sokáig nem állt velem szóba. Vele gyerekpszichológushoz is jártunk egy időben, és az elmúlt években sokat javult a helyzet (most 6 és 4 éves), sokszor tök jól eljátszanak, együtt rosszalkodnak, de most is előfordul, hogy a nagy lekever egyet a kicsinek valami ürüggyel. Az öccsükkel mindketten jól kijönnek.

2015. okt. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban a közös ellenség összekovácsol. :)

De komolyan, így nem tudok tippeket, nem tudni, egyneműek, hasonló korúak, mi bajuk van egymással, melyik a hangadó, együtt vannak egy szobában, vagy külön...

Barátnőm és a húga 1 év különbséggel rémesek voltak felnőttkorukig. Most meg szuper.

Az enyémek jó tesók, ha összebalhéznak, és ez kezd sűrűsödni, akkor megfenyegetem őket, hogy egy szobába költöznek és ott széttéphetik egymást nyugodtan...ez be szokott válni, mindegyik szereti a szobáját. :)

2015. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!