Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy 3 éves gyerek el tudja...

Egy 3 éves gyerek el tudja mondani ha bántják?

Figyelt kérdés

Egy távoli rokonunk segít be rendszeresen a gyerekvigyázásba.

Nagyobb gyerekem (3 év) nagyon beszédes, egész nap csak csacsog. A hazugságot hírből sem ismeri, elmondja ha valamit levet/összetör/elront/vagy ha bántja a kistesóját. Ő ezt szerintem még valahogy inkább csak információnak éli meg és nem csatol hozzá negatív tartalmat. De néha meg teljesen össze-vissza beszél, szóval nehéz rájönni vajon mi az igazság.


Viszont felmerült bennünk, hogy ha tegyük fel a rokonunk bántja (akár szavakkal akár egy-egy ütéssel), vajon mi azt honnan tudhatnánk? Nem azt tételezem fel hogy napi szinte kékre veri mert azért nem. De tegyük fel megy a hiszti és akkor olyanokat mond neki amivel mondjuk rendszeresen porig alázza vagy bármi hasonló. És mi ezt honnan tudnánk kideríteni? Aztán a hónapok/évek múlván vesszük csak észre.


Amikor kérdezem a gyerekem azt mondja szereti, mesél hogy miket játszanak szóval elvileg minden rendben van otthon.


A kérdés inkább csak elméleti.



2015. okt. 22. 14:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Esetleg még hasznos információ, hogy egy fiatal lányról van szó aki ezért a besegítésért fizetséget kap. És hát nem tudom, hogy egy fiatal lánynak vajon mennyi türelme van, mikor szakad el a cérna nála.
2015. okt. 22. 14:57
 2/13 anonim ***** válasza:
Elmondaná. A lányunk augusztusban volt 3 éves, most kezdte az ovit. Rendszeresen elmondja név szerint, hogy melyik gyerek ütötte meg. Azt is el szokta mondani, hogy melyik testrészére ütött, vagy hogy melyik játékkal.
2015. okt. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
A gyerekek mindent elpofáznak, de nem feltétlenül kérdésre, hanem a legváratlanabb pillanatban. Inkább akkor kell aggódni, ha a cserfes gyerek szótlanná válik. Meg aztán lehet figyelni, miket játszik. Ha például a kiskutya rendszeresen szarrá veri a cicát, akkor érdemes figyelni.
2015. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
attól hogy valaki fiatal, még lehet több türelme a gyerekekhez mint akár neked akár a férjednek. Hidd el, észrevennéd ha konfrontálódtak volna, nem várná, nem akarna vele kettesben maradni, sírna, kérné hogy ne jöjjön...De ha ennyire nem bízol szegény lányban miért kéritek meg? Kissé paranoiás vagy szerintem.
2015. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egy 3 éves már bőven el tudná mondani, és meg is tenné! Játékban is megmutatkozna, mert frusztráció-levezetésként kijátszaná. Vagy ha súlyosabban éli meg lelkileg és mittomén elfojt valami traumát, akkor észrevennétek azonnal, hogy valami gond van, mert egyéb területeken lennének jelek (szorongásos, pszichés eredetű problémák mutatkoznának).
2015. okt. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Miért nem tesztek a szekrény tetejére egy kamerát? Ebay-en potom pénzért kaptok és megnézhetitek a saját szemetekkel.
2015. okt. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azonnal megemlítené, ha nincs ehhez szokva. Ha valami más, mint szokásos, arról beszámolnak a gyerekek. A szóval bántást nem hiszem, hogy nagyon meg tudná fogalmazni, ha nem feltűnően durva neki, szintén szokatlanul.

De értem én, hogy elméleti a kérdés, csak fura, hogy felmerül benned állítólag ok nélkül mégis a feltételezés. Ha pedig gyanakszol, akkor ne bízd rá szerintem. Vannak módszerek arra, hogy megbizonyosodj, pl. kamera, hangfelvevő.

Komolyan nem értem, miért jött a kérdés, biztosan volt valami érzésed, vagy okod rá.

2015. okt. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egyszerűen csak láttuk a Király beszéde filmet és abban volt egy rész amikor a szitter rossz nevelését csak évek múltán vették észre és a gyerek beszédhibás lett (nem csak ettől, más is közrejátszott).

És volt már bizony olyan, hogy amikor a gyerekem már órák óta ugrált az idegeimen akkor odamondtam, hogy "csinálj amit akarsz" meg ilyen demotiváló dolgokat.


És csak elgondolkodtam, hogy akár ő is mondhat ilyet. Tegyük fel napi szinten mondja neki hogy béna vagy, ezt sem tudod megcsinálni vagy ilyesmi. Konkrét nyoma nincs de aztán mégiscsak hatni fog a gyerek lelkére.


A kamera meg tudtommal illegális. De mondom csak elméleti a kérdés.

2015. okt. 22. 15:36
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
kérdező, túlspilázod.. az nem demotiváló, ha azt mondod csinálj amit akarsz, sőt, az csak kreativitásra ösztönzi. Ezzel a babusgató hozzáállással többet ártasz neki, mint ha néha erélyesebben rászólnátok.
2015. okt. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"A kamera meg tudtommal illegális."

Ahogy a feketemunka is, gondolom nincs bejelentve nálatok, mint munkaerő.

Szóval ahogy te is, ő is ember, és bizony kicsúszhat a száján ilyesmi. Ahogy neked is. Ha a gyerek nem említi, vagy nem változik a viselkedése,nem kell aggódni. Csak azt várd el tőle, amit magadtól.

De mondom, soha nem bíznám olyanra a gyerekemet, főleg rendszeresen, akiben nem bízom. Ha meg bízom benne, akkor rábízom azt is, hogy tudja, hol a határ.

2015. okt. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!