Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy alakul egy hézköznap...

Hogy alakul egy hézköznap délutánotok és estétek, mikor a gyerek (ek) hazaérnek az oviból/suliból?

Figyelt kérdés
2015. nov. 2. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
3 gyerek van,de a legnagyobb már nem lakik itthon,egyetemista....a két kicsi 7 és 3 évesek.Én saját céget viszek,kötetlen a munkaidőm,általában úgy intézem,hogy 1-2 óra körül itthon legyek,és az indulásig(fél 4)mindent megcsináljak.3/4-re érek a sulihoz(Bp.,kocsival járok)iskolaotthonos,így semmit nem hoz haza a gyerkőc.Felveszem,negyed 5-re az ovinál vagyunk.Ha van dolgunk(pl. ma igen,megyünk bakancsot venni)akkor előbb elintézzük,ha nincs háromnegyed 5-kor itthon vagyunk.Amíg jó idő van,a kertben maradnak,így,hogy már sötétedik,meg szottyosodik bent vannak.Rajzolnak,játszunk,megbeszéljük milyen volt a nap.Vacsit készítek,kirakom másnapra a ruhákat,elrendezzük a tolltartót.A Férjem szintén magánzó,Ő 6-7 körül jön.Kicsit "Apáznak",aztán vacsora-7 körül-fél 8-kor fürdés,a nagyobb 8-kor már ágyban van(kb. 5 perc alatt el is alszik),a kicsinek nincs ilyen nagy alvásszükséglete,Ő 9-kor megy.Ilyenkor még a Férjemmel fent maradunk kb.11-ig.Csütörtökön és pénteken mindkét gyerkőcnek fél 4-től van különóra(az iskolásnak egyik nap karate,másik nap lovaglás,az ovis kislánynak torna)ilyenkor egy bő órával később megyek.Szerencsére a sulian/oviban tartják(illetve lovagolni a sulitól viszik el,és oda viszik vissza).
2015. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2 ovis lányom van egy 6 és egy 3 éves. Fél 5-kor végzek a munkahelyemen, negyed 6 mire kiérek értük az oviba. 3/4 6-6 között érünk haza, sajnos már töksötétben. Akkor egy kis játék, amíg én csinálom a vacsit, aztán 7-kor fürdés, 8-kor irány az ágy és mesélek. Kb. fél 9 mire kiszabadulok a szobájukból, aztán még fél vagy 1 órán keresztül megy a könyörgés, hogy ne beszélgessenek, hanem aludjanak már.
2015. nov. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

sulisok hazajönnek egyedül olyan 13:00-16:30 között

lecke írás, utána olvasnak zenét hallgatnak

vagy eljönnek velem az oviba a kicsiért akkor olyan 16:40-18:50 között érünk haza (időjárás függő h maradunk a játszon vagy haza)

19:00 kor fürdés vacsi - mikor melyik van előbb van h felváltva mennek - olyan 20:00ra kész mindenki akkor van még 30 perc bármire

majd 20:30 kor esti mese a kicsinek (és persze a nagyok is hallgatják ) és alvás


sok minden belefér a délutánba - vásárlás könyvtár játszótér társas meg amit gondolnak/gondolunk

és minden nap változik mert máshogy van a nagyok órarendje, vagy ha délutános vagyok akkor apa máshogy csinálja

szal nincs egységes délutáni napirend

2015. nov. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy ovis és egy bölcsis gyerkőc van. 4-ig dolgozom fél 5-re érek velük haza. Mivel segítségem nincs ekkor csinálom a házimunkát, a vacsit. körülöttem sertepertélnek, beszélgetünk, rajzolnak, legoznak stb. 7 kor vacsi, aztán a férjemmel fürdenek, ő olvas mesét is. Altatni megyek én, ez úgy 8 körül van.
2015. nov. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!