Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyes, családi pótlék két...

Gyes, családi pótlék két gyerek után hogy alakul?

Figyelt kérdés

Nem dolgoztam első gyermekem születése előtt, ezért csak gyest kaptam, most 1,5 éves, és kiderült, újra várandós vagyok. ha megszületik a bébi, mennyi lesz a családi és a gyes a két gyerek után, amit kézhez kapok?

a második gyerekem után járni fog a diplomás gyed is, ettől függetlenül kapok még gyes, vagy megvonják?



2014. júl. 7. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

CSP: 26.600 Ft a két gyerek után.

A kicsi után kapod a diplomás GYED-e. OEP ad róla tájékoztatást, hozzájuk tartozik.

A nagy után meg 3 éves koráig kapod a GYES-t.


CSP+GYES: 52 ezer/hó. + a diplomás GYED.



Én a kicsi után kapom a GYED-et, plusz a nagy miatt e hó júli 15-ig kapom a GYES+CSP-t (január 1-től).

2014. júl. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! így érthető minden :)
2014. júl. 7. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most tanultál, akkor jár a diplomás GYED. Ha az első gyerek előtt, akkor nem.


Diplomás gyed-re az, a 2013. 12.31-ét követően születetett gyermek édesanyja jogosult, akik - többek között - felsőfokú tanulmányai alatt vagy a tanulmányok megszűnését követő 1 éven belül szül. A diplomás gyed-re akkor jogosult a szülő nő, ha az alábbi 1)-6) pontokban felsorolt együttes feltételeknek megfelel:

1.) az Ebtv. 42/A. § alapján gyermekgondozási díjra nem jogosult, (például, mert nem biztosított, vagy biztosított, de a biztosítási jogviszonya alapján nem jogosult a

gyermekgondozási díjra, mert a szülést megelőző 2 éven belül nem rendelkezik legalább 365 napi előzetes biztosítási idővel),

2.) a gyermeke születését megelőző két éven belül államilag elismert felsőoktatási intézményben magyar nyelvű nappali képzésben legalább két félév aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkezik, azzal, hogy egy félévre csak egy aktív hallgatói jogviszony vehető

figyelembe. Két aktív félév megállapításához a gyermek születését megelőző két éven belüli aktív félévekben összesen 300 naptári napi hallgatói jogviszonnyal kell rendelkezni.

3.) A gyermeke a hallgatói jogviszony fennállása alatt vagy a hallgatói jogviszony szünetelését, illetve megszűnését követő 1 éven belül születik,

4.) a gyermeket saját háztartásában neveli,

5.) magyar állampolgár vagy másik EGT tagállam állampolgára, és

6.) a szülés időpontjában rendelkezik magyarországi bejelentett lakóhellyel.


A diplomás gyed a gyermek születésének napjától a gyermek 1 éves koráig jár.

2014. júl. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ugyanezt én is megtaláltam már. első gyereknél még nem járt, mivel idén vezették be a diplomás gyedet, és 3 beleférek még az 1 évbe, mivel júniusban végeztem és márciusra várható a baba.
2014. júl. 7. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!