Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit költötök egy hónapban...

Mennyit költötök egy hónapban az óvodás gyereketekre illetve a babátokra?

Figyelt kérdés

-pelenka

-baba/gyerek ápolási holmik

-étkezés/tápszer

-játék

-különórák

-ruházat

..stb.


Férjemmel mostanában próbálunk megegyezni egy reális keretben, de szerintem nem igazán látja, hogy mi a reális, csak azt, hogy megy a pénz. Segítségeteket köszönöm.



2015. nov. 2. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%

Pelenka Pampers, így drága, sok ezer elmegy rá egy hónapban, de még nem adtam össze.

Nem használunk kozmetikumokat, egy flakon sampon fél évre is elég, amúgy babaszappant használ az egész család.

Azt eszi, amit mi, nem főzök sokkal többet, mint előtte, neki is jut, sosem osztottam le, hogy most akkor két répával többet teszek a levesbe.

Játékot ünnepekre kap, 1-2db-ot max., évente ez 3-4 alkalom.

Különórára nem jár, az ovi és utána a szabad játék itthon elég.

Ruhákat évszakonként veszünk, vagy ha kinőtte az aktuális dolgokat. Akkor sem túl nagy márka, HésM, scamp, Kik.

2015. nov. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%
Jah, nem írtam, hogy egy baba és egy ovis gyermek :) (első voltam)
2015. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

óvodás gyerekem van. nem tudom így lebontani, mert minden hónapban mást. nálunk nincs olyan, hogy x összegből kell kijönni, én gazdálkodok és leginkább arra költök amire kell


különóra: 10.000.-

ovi: 15.000.-

gyerekápolási: havi 1 tusfürdő, mondjuk 500.-

játék: párszáz forint amit csak úgy kap, ünnepekre 10.000.-+ torta, de az ugye 2x van, plusz a karácsony :)

ruha: elég sokat költök ruhára neki (szerintem legalábbis) cipő miatt biztos lebontva kijön a havi 10.000.- jó hónapban is, de ugye most is kell bakancs, kabát, overál, pulóver, nadrág.

de mondjuk októberben csak egy cipőt kapott 4.000.-ért szóval tényleg nagyon változó


plusz mi havonta egyszer elmegyünk valahova, cirkusz, állatkert, színház, múzeum... az a nap is 10.000.- körül szokott lenne

2015. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na ez nàlunk is így van! Pedig semmi felesleges dologra nem költünk.

2 és 6 éves gyerekeink vannak.


Pelenka: 100-120 db kb.8000-10.000,-

Pipere: fürdető,sampon, popsikrém, testápoló, fogkrém stb ezek közül van ami nem fogy el havonta, de ezekre kb. 8000,-

Étkezés nekünk ingyenes lett,tápszert màr nem iszik. De míg ivott,illetve a tejpép.kb.8000,-

Játèk:nem veszünk minden hónapban,max. apróságokat kb. 5000,-

Különóra: 1000,-

Ruhát se veszünk minden hónapban,szezononként kb.40000,-/gyerek....ha megtetszik valami akkor persze megveszem 5000-10.000,-

Édesség,gyümölcs: 10.000,-

2015. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ovis kor előtt kb. 30 ezer/hónap

Oviban éves átlagban 35 ezer körül. (nem jár különórákra)

2015. nov. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ovis a gyerek + 2 iskolás


ovi az ingyenes mert 3 gyerekem van

csop pénz 500.-/hó

különóra nincsen - legalábbis olyan amire elengedném a gyereket szívesen

ruha igény szerint - mikor kinőtte és kell másik - erre nem tudok számszerűsítve mondani semmit sem mert van h 2-3 hónapig nem kell semmi majd hirtelen több minden - illetve amit a nagyoktól örököl...

játék - hát az nagyon sok van hála a nagytesóknak :-) de ünnepekre mindig kap valamit

2015. nov. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ja még annyi h piperére olyan 1000-1500.- megy el csak neki

sampon, fogkrém, fürdető és a testápolóló-ez gyógyszertári az ekcéma miatt

gyümit nem írom ki mert abból családügyileg sok fogy :-)

2015. nov. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4gyerkőcünk van, 6 és 2 évesek a nagyok, az ikrek 10hónaposak. 30ezer körül költünk gyerkenként, ebbe a kicsiknél a pelenka, bébiétel, popsikenőcs...tartozik, a nagyoknál a tejszeletek, rudik, nyáron jégkrémek, halrudacska-olyanok, amiket csak nekik veszünk, esetleg vmi játék, fejlesztő füzet, egy-egy ruha fér bele. A ruházkodás amúgy külön kiadás minden évszaknál.
2015. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát olyan általányban:

30ezer a babaholmi (ruhát nem kell venni)

Az ovi most ingyenes, amúgy 7ezer volt/lesz.

Nagy babatusfürdőt veszek, a naggyal azt használjuk, olyan 800Ft.

A pici fürdetőkrémmel fürdik (fogalmam sincs mennyi)

A nagynak kell már ruhát venni, az olyan 8-10ezer, plusz félévente két-három pár cipő.

2015. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az ebéd ingyenes ,de a külön torna csoportpénz,stb az kb 10000ft ,ruha az változo.menyit költök rá.
2015. nov. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!