Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2es diabetesz es a terhesseg?...

2es diabetesz es a terhesseg? Tapasztalatok hogyan is törtenik?

Figyelt kérdés
Ma tudtam meg,h cukorbeteg vok.Babatervezes elott allunk, a doki nagy vonalakban annyit mondott, hvarandosan inzulinoznom kell maga, de fel ev amig beall a kezelessel kb. a szervezetem (persze tobb ido is lehet, addig semmikepp nem probalkozunk).Viszont megilyedtem, h is fog ez zajlani babasan...tapasztalatok?Most gyogyszert irt fel, egy honap mulva terheles megint es utana tovabb lat a doki...

2015. nov. 2. 23:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Én IR-es voltam. Terhesség előtt gyógyszert kezdtem szedni, amit a 12. hétig engedett a doki. A terhelés rossz lett, így diétáznom kellett, viszont így se volt jó a cukrom, ezért fokozatosab emelve az adagom napi 3x szúrtan inzulint. Szülés után már nem kellett.
2015. nov. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

* megijedtem


Nézd meg ezt a filmet (talán valahol magyar felirattal is megleled):

https://www.youtube.com/watch?v=2pjkC71exKU

Nem kell életed végéig inzulinoznod magad, ha megfelelően táplálkozol.

Amit eszel, azzá leszel.

https://www.youtube.com/watch?v=dBiBOZfyF38#t=6m29s


Ajánlom még William Dufty: Cukor blues c. könyvét. A finomított cukor méreg (és valakik szándékosan mérgezik vele az emberiséget).

2015. nov. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 2014. márciusában diagnosztizálták a cukorbetegségemet. Diétával és gyógyszerrel sikerült karban tartani, szeptemberre kb. 20kg-t fogytam és terhes lettem. Viszonylag későn derült ki, már majdnem 10 hetes voltam, így kb addig is szedtem a gyógyszert. Mivel, már a fogantatás előtt normális értékeim voltak,és szerencsére ezt sikerült is tartani, így relatív könnyű terhességem volt. Nem kellett inzulin, diéta elég volt végig. Kicsivel több vizsgálatra kellett járnom, többször volt vérvétel, de nagyon figyeltek rám és a babára is. Születéskor vizsgálták a kisfiamat is, hogy nehogy leesen a cukra, mert ez előfordulhat, de szerencsére semmi nem volt, egészséges 5 hónapos kislegény :) Én is megijedtem az elején, mikor kiderült, hogy terhes lettem, sok mindennel riogatnak ilyenkor, de ha úgy álltok neki a dolognak, hogy már jók a cukorértékeid, és odafigyelsz magadra, nem lehet gond :)

2015. nov. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!