Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelőszülőnél nevelkedő...

Nevelőszülőnél nevelkedő gyermek után gondozási díj?

Figyelt kérdés
Nevelőszülőnél (állami gondozás) nevelkedő gyermek után az édesanyának kell gondozási díjat folyósítania a nevelőszülők felé?
2015. nov. 6. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy is.
2015. nov. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az egyik ismerősöm múlt héten volt a gyámhivatalban, és ott mondta neki az ügyintéző, hogy márpedig kell, most nem tudom, hogy gondozási vagy tartásdíjat mondott. Még számlakivonatot is kértek tőle, hogy megállapítsák ennek az összegét.

Azért tettem fel a kérdést, mert szerintem sem létezik ilyen. Még nem hallottam olyanról, hogy állami gondozásba került gyermek után a szülő folyósít x összeget.

2015. nov. 6. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg kellene fizetnie gondozási díjat, ha van jövedelme. Csak ez nem nagyon szokott téma lenni, mert a legtöbb nevelőszülőnél nevelkedő gyerek esetében a vér szerinti szülőnek semmilyen jövedelme nem szokott lenni. Mondom, az esetek többségében. De ha van jövedelme, akkor kell valamennyit fizetnie a szülőnek.
2015. nov. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A rokkantsági ellátás is jövedelemnek minősül? Mármint abból is vonhatnak? Mondjuk gondolom, hogy igen, ha már elindították neki a folyamatot...
2015. nov. 6. 16:13
 5/8 anonim ***** válasza:

13/3/c


[link]

2015. nov. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerény véleményem szerint kicsit furcsa ez a helyzet. Nevelőszülőnél nevelkedett gyermekről állítólag teljes egészében az állam gondoskodik. Ott van a családi pótlék és a gyámhivatal is folyósítja havonta a kirótt ellátást a nevelőszülőknek. Oké, hogy az édesanyja vállalta, és jövedelemként tekinthető az ellátás amit kap, és semmi negatív hozzászólása nem volt a dologhoz, viszont számomra kicsit dühítő a dolog azért mert:

Ott az unokatesó szívesen magához vette volna a gyermeket arra az x időre amit a gyámhatóság kiszabott. DE, mint nem kereső személy, saját jövedelme nincs. Összesen 39.000 Ft-ot kapott volna ugye ez a családi pótlék plusz a gyes. Állítólag arra törekszenek, hogy az anyjától elszakított gyermek mégiscsak maradjon családban. A nevelőszülők megkapják a gyámhivataltól folyósított pénzt, megkapják pluszban a családi pótlékot, és az anyától levont járulékot. Persze, azt aláírom, hogy nekik ez a munkájuk, ezt tanulták, nem sajnálom tőlük, mert megérdemlik. Viszont az a családtag is ugyanazt a feladatot látta volna el, amit a nevelőszülők. Nem azt mondom, hogy szerintem úgy lenne jogos, ha teljes egészében megkapnák azok a személyek akik családtagjukat veszik magukhoz azt a pénzt, amit a nevelőszülők, de legalább a felét, vagy a háromnegyedét. Nem jobban megérné az államnak is és még a gyermeknek sem okoznak törést?! Biztosan több gyermek maradhatna családon belül, de így, ennyi pénzből egy gyermeket nevelni, ellátni lehetetlen. Szomorú dolog.

2015. nov. 6. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a gyamhivatal nem engedte a családon belüli elhelyezést, akkor annak Igen komoly oka van, biztos hogy a szóban forgó unokateso valamiért alkalmatlan volt.

A leírásod szerint átmeneti gondozasrol van szó, a szülő felügyeleti joga fel van függesztve, Igy valóban kell neki fizetnie.

2015. nov. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Átmeneti gondozásról van szó, azt sajnos nem tudom, hogy meddig. Igen az egyik hozzászóló belinkelte azt a paragrafust melyben feketén-fehéren le van írva.

Azért nem tudta elvállalni, mert nem kereső, hanem még tanuló (nagykorú, azt hiszem végzős). Annyi pénzből sajnos aligha tudta volna ellátni a gyermeket. Szerette volna, de így jobbnak látta, így teljes ellátást kap a gyermek, nem pedig csöbörből-vödörbe...Hát ez van...Sajnos.

Egyébként köszönöm a segítséget!

2015. nov. 6. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!