Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legjobb gyereknevelé...

Mi volt a legjobb gyereknevelési, -gondozási tanács, és kitől kaptad?

Figyelt kérdés
2013. jún. 13. 21:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Minden gyerek más. Arra kell törekedni, hogy egészséges határokon belül kielégítsük a gyermek igényeit, majd ő jelez mit szeretne, mit igényel és hogyan, legyen az evés, ivás, alvás - anyutól. :)
2013. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Anyától: nyugodtan hallgass az ösztöneidre, és figyelj a gyerekre, ezek együtt jobb tanácsot adnak, mint bármelyik netes oldal :D Igaza volt :)
2013. jún. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tényleg!:) Én ezt nem anyukámtól, hanem az egyetemen tanultam.
2013. jún. 13. 22:12
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha úgy érzem, akkora már bennem a feszültség, hogy legszívesebben megütném a gyereket, akkor tegyem be a kiságyba, vagy csak zárjam rá az ajtót és menjek ki az erkélyre, vagy akár a lakásból is.

Inkább maradjon egyedül pár percre a gyerek sírva amíg lehiggadok, mint hogy megüssem.


Ez a tanács nekem nagyon jól jön sokszor.

2013. jún. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknél egy dolog állandó: a változás. A barátnőm mondta és nagyon sok aggódást úsztam meg vele az alvás- evés- szobatisztaság- viselkedés témákban :)
2013. jún. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát, nagyon igazatok van, köszönöm!:)

Nekem a legpraktikusabb az volt, hogy éjjeli etetéskor ne legyen fény. Így nagyon hamar átalussza az éjszakát. Bevált, mind a két gyerekemnél. Ezt olvastam valami pszichológiai könyvben.

A legjobb meg az volt, hogy ne húzzam fel magam, ha sír. Nem azért sír, hogy engem bosszantson, hanem mindig valami baja van, lehet, hogy fáj valamije, vagy csak melege van, vagy kényelmetlen a ruhája. Nem is biztos, hogy rá fogok jönni. De soha nem azért sír, hogy kiborítson. Ezért nem is szabad kiborulni ilyenkor! Ha már nem bírom, ki kell menni, lélegezni egy-két percre.- ezt a keresztanyám mondta, és nagyon hálás vagyok neki.

2013. jún. 13. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egy jó mondás. Először elveim voltak, azután gyerekeim... Gondolom nem kell kifejtenem. :D


Első voltam és a barátnőm mondta ezt anno.

2013. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na igen.:)

Ezt a lepontozgatást komolyan nem értem. Ez valami frusztrációlevezető lehet egyeseknek. Szánalmas, inkább írná meg egyszer, hogy mi nem tetszik!

2013. jún. 13. 22:54
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát aki pontozgat, neki nem ezeket tanácsolták biztosan. :) Sokszor megszóltak már igény szerinti szopi vagy együtt alvás miatt, már nem csodálkozom. :)


Ne foglalkozz vele, kérdező. Engem pölö nem is érdekel, hogy 20 vagy 100%-os vagyok...


első

2013. jún. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Engem zavar. Az én kérdésem, nem értem, milyen alapon pontozgat le válaszokat, mert nem látom az ellenvéleményt. Ez egy gerinctelen dolog, az kéne, hogy csak a kérdező pontozgasson, neki hasznos, vagy nem hasznos egy válasz.
2013. jún. 14. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!