Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Facebook kérdés, egy másik...

Facebook kérdés, egy másik kérdés ihletett?

Figyelt kérdés
Őszintén válaszoljatok légyszíves! Mennyi képet tesztek fel a babákról, kisgyerekekről? Hirtelen sokat, beállított szépruhás képeket? Vagy hirtelen elkapott pillanatokat? Nagyjából mennyit? És milyen képeket szerettek nézegetni ismerősöktől? Biztosan van olyan ismerősötök, akinek nézegetitek a képeit vagy örültök ha rak fel, ő milyen jellegűeket tesz? Műtermi? Homokozós, mancsos? Egy kis közvéleménykutatás.
2015. nov. 19. 16:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%

sajnos nálunk nem nagyon van hirtelen elkapott kép..nem a telefonommal ülök a kezemben egész nap mellette :) általában ha csinosan fel van öltözve vagy különleges dolgot csinálunk, akkor lefotózom. De max havi 3-4 képet teszek fel, és azt is külön profiljára, amit eleve csak azok jelöltek be ismerősként, akik kíváncsiak rá, tehát rokonok, nagyon közeli barátok. Én mint az anyukája, a privát profilomra kb. 2-3 havonta teszek fel egy képet, hogy ha valakit érdekel hogy hol tart a fejlődésben, akkor meg tudja nézni. Ez minden.

És teljesen mindegy hogy az ismerőseim milyet tesznek fel, a lényeg hogy néha rakjanak fel hogy lássam hogy milyen a babájuk.

Egyébként a műtermi kisbaba fotózásokat én nem szeretem, szerintem tök természet ellenes, giccses képek születnek.

2015. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Szoktam feltenni, mostanában egyre kevesebbet. Kb fél éves korától amíg itthon voltunk heti 1-2 képet tettem fel. Műtermi kép soha nem is készült róla, a zsiványkodását szoktam megörökíteni. Azért rakok fel képet, mert egyik rokonunk, barátunk sem lakik a közelben, akivel legsűrűbben találkozunk azt is csak havonta látjuk, tehát annak a pár embernek teszem fel.

Megnézni a rokonok, közeli barátok gyerekeit szoktam, változó, van aki kizárólag műtermi képeket rak fel, van aki nem.

2015. nov. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
még annyit hozzátennék, hogy mi azért hoztunk létre elsősorban neki profilt, hogy a postokat egyfajta babanaplóként használjuk. Pl tettem fel képet az első megtett lépésekről, leírva hogy történt, tettem fel képet a hozzátáplálás első napjairól, kipostoltam mikor az első oltását kapta, képpel színesítve stb. Így mindig fogom tudni, később is, mikor mit csinált, mikor mi történt a fejlődésében.
2015. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nincs facebookom, nem is lesz, úgyhogy egyet sem teszek fel. A páromnak van, de ismerem annyira, hogy egy évben egyet, ha fel fog majd tenni. Vagy egyet sem. Aki kíváncsi a gyerekre, jöjjön el, és nézze meg. Nem vagyunk face-függők. 23 h km
2015. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Kb fél évente 1-2 képet, nem beállítottat, hanem olyan aranyos hétköznapit, ami jól sikerült. Pl legutóbb azt raktam fel, amikor a gyerekek (3 éves, 1 éves) almát szedtek, előtte pedig egy cicával játszottak. Olyan kis hangulatos képek voltak. :)

Nekem mindegy ki mit rak fel, viszont az egyik ismerősömet már nem követem Fészen, mert napi 15 db ugyanolyan képet rakott fel, ami nagy része arról szólt, hogy a gyereke épp a bilin ül, milyen ügyes...stb. Ez azért nem Fészre való.

2015. nov. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Van hogy havonta egyszer teszek fel fotot, van, hogy honapokig semmit.

En napi szinten nem szoktam, inkabb csak akkor rakok fel, ha epp valami erdekes tortenik, valamilyen jelmezben vannak, erdekes helyen kirandulunk, nyaralunk.

De igazabol ezeknek a fotoknak tobb, mint a felet nem is en rakom fel, hanem a ferjem, csak bejelol engem.


Az ismerosok kepeit megnezem, ha tetszik, akkor like-olom. Mondjuk nem nezem at napi szinten a facet-t.


Nekem is vannak olyan ismeroseim (szerintem mindenkinek), aki ket-harom eve napi minimum egy fotot felrak a gyerekerol, vagy amiota megszult. Oszinte leszek, engem ez ilyen melysegben nem erdekel, egy ido utan eljutok arra a szintre neha, hogy leszedem a hirfolyamrol.

De en ugyanugy leszedem azt is, aki napi 20 menhelyes fotot oszt meg, vagy "poenos" bejegyzest.

Meg igazabol ezert is nem nagyon facebookozok mar, regen erdekes volt, most mar nem igazan.


Egyebkent aki a gyerekerol ezer fotot oszt meg, az gyerek elott is ezt csinalta, csak akkor magarol tett fel fotokat naponta, vagy arrol, amit evett, ivott, fozott reggel/delben/este.


en szivesebben nezem a nem bealitott kepeket, vicces helyzetekrol, elethelyzetekrol, nagyobb tortenesekrol.

2015. nov. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
áruljátok már el, hogy mi lepontozni való volt a válaszomban? 1-es
2015. nov. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a lányunk. A férjemmel közösen döntöttünk, hogy nem lesz fotó róla a fb-on. Nem is posztoltunk soha. A csana, ahová jár, készített egy zárt oldalt 5 taggal és nem osztható, nem tölthető le a kép. Ott van róla sok, de lényegében csak én látom.
2015. nov. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
5 db képet raktam ki róla, most 7 hónapos. Nem rakok fel többet. Ebből 2 kép volt az amivel ismerősöknek bejelentettem hogy mr baby megérkezett, a másik 3 egy zárt csoportba ment.
2015. nov. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Még várom a válaszokat!Leírom az én facebook kapcsolatomat. Eleinte nagyon utáltam, nem is postoltam semmit. Másokat megnéztem ennyi.

Jelenleg konkrétan zavartak, sőt le is kapcsoltam a hírfolyamról azokat, akik egy hónap alatt 90 képet osztanak meg pl. a babáról. De szinte mind ugyanaz. Alszik a babakocsiban, alszik az ágyban. Semmi érdekesség számomra. Hiába szép és cuki és örül az ember, hogy ilyen gyönyörű babája van az ismerősnek, nekem unalmassá tette.

Van a másik típus, amiket szintén nem szeretek, amikor beállítják szép ruhába és nap , mint nap, szerintem konkrétan a ruha miatt postolják. Semmi extra áll és mosolyog.

Aztán lett egy ismerősöm 3-dik majd 4-dik babája. Naponta-kétnaponta vagy ritkábban, mikor, hogy, de pillanatképeket osztott meg. De csak alkalmanként egyet. Azokat imádtam nézni! Sütött belőle az élet! Mindig valami érdekesség. Sokszor direkt rákerestem, hátha elkerülte a figyelmem, ha nem jelent meg a főoldalon. Ezeket nagyon szeretem.

Most ott vagyok, hogy lassan én is kezdek lehet, sok lenni. Egyre többször teszek ki 1-1 képet.Elkapott fotót. A kicsi beteg, annak a fejlődéséről, hogy lássák, pozitív a hozzáállásunk és örülünk minden apró újnak. Vagy a nagy gyerekek akármilyen élményéről teszek ki. Bár ez ritkább.

Tény , nagyon leszűkült a baráti köröm, lehet épp ezért ez nekem egy pótcselekvés. Valahonnan lehet visszaigazolást várok, nemtudom, de jólesik kitenni. De félek, hogy lehet sok leszek lassan.

2015. nov. 19. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!