Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a babának, ha...

Mi baja lehet a babának, ha nem kapja a vigantol olajat eggyáltalán?

Figyelt kérdés
Azért szeretném tudni mert a barátnőmre pipa vagyok,hogy nem adja a babájának,9hónapos a kicsike,ugye nem lehet komolyabb baja ebből,nagyon szeretem a kisfiát nagyon ari!
2010. márc. 20. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mivel a D-vitamin fontos a csontképzésben, a csontosodásban, a barátnőd elég felelőtlen!!! Nem tudom, hallott-e az angolkórról!!! Érdemes lenne rákeresni és megmutatni neki, mi is az! A D-vitamin hiánya miatt a csontok deformálódhatnak, kevés lesz a kalcium bennük. Emellett a D-vitamin segíti az immunrendszer is, szóval még a betegségek elkerülésében, leküzdésében is van szerepe.
2010. márc. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

De lehet baja!

Nagy szükség van a csontok és fogak normális fejlődéséhez, és még sok mindenhez hasznosítja a szervezet a D vitamint!

Ha nem adja az anya, később mutatkozhat ennek a hiánya! Pl könnyebben törik a csont vagy romlékonyabb lessz a fog stb.

Nem hiába kell adni a babáknak, manapság még az ételekben sincs úgy jelen, mint "régen"!

2010. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Manapság ezt megelőző jelleggel adják tulajdonképpen. A D-vitamin (ami a Vigantolban van) a csontok növekedéséért felelős. De a D vitamin napfény hatására is termelődik a szervezetben. Szóval ha egy gyerek eleget van napon, akkor elég kicsi a valószínűsége, hogy angolkóros legyen. Ez régen jelentett nagyobb veszélyt, pl. az ipari forradalom idején, amikor olyan helyeken életek szegényebb emberek, hogy szinte alig láttak napot, az utcára kimenni semmivel sem volt jobb, mint otthon lenni, plusz a nők is dolgoztak reggeltől estig, akár otthon, akár üzemben, már az egész pici babák mellett is. Vagy vitték magukkal, vagy rábízták valakire, de ugye szakszerűen nem foglalkoztak velük.

Később, a szocializmusban, amikor szakszerű bölcsödéket nyitottak, de pl. Vigantol még nem volt, és már 3 hónaposan bölcsibe mentek, akkor kötelező volt őket napoztatni, télen kvarc lámpa alá tenni.

Nos, szerintem ennél egyszerűbb beadni azt a napi egy csepp Vigantolt, bár tény, hogy az én fiam sem kapta sokáig, csak 7-8 hónapig, nem tudatosan hagytam el, hanem elfogyott, aztán valahogy nem lett új feliratva, de ő annyit van a szabadban, napon... 2,5 éves, és teljesen egészséges, a csontozata a korának megfelelő.

2010. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A D-vitamin elősegíti a kalcium és foszfor felszívódását a bélcsatornából, és közvetlenül befolyásolja a csontképződést.Hiánya gyermekekben angolkórt, felnőttekben csontlágyulást okozhat, de az általános tüneteken túl a vesekőképződés veszélye is fennáll.Újabban komoly, jó minőségű vizsgálatok sugallják, hogy az elégtelen D-vitamin szint daganatos betegségek kialakulásának vagy kiújulásának kialakulását növelheti (egyes vizsgálatok szerint akár 60%-kal is).[forrás?]Hipervitaminózisa azt eredményezi, hogy megemelkedik a vér kalcium-szintje, túl sok épül be a csontokba, az érfalakba; növeli az érelmeszesedés kockázatát, növekedési zavarokat okozhat.

Ennyi elég? Súlyosan megbetegedhet a baba ,ezért találták ki a pótlást,főleg téli időszakban mikor nem süt a nap, nekünk is 3 éves korig kell szedni,de nekünk nyáron is mert 4 héttel előbb született a lányom,most 2 éves,neki nyáron nem kell,ha sokat van levegőn.Csak D-vitamin + olaj van benne,adja a babának!Fontos!!! Jó hogy aggódsz érte,valaki legalább érez felelősséget a baba iránt!:)

2010. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Én sem kaptam vigantol olajat, mégis teljesen egészséges ember lett belőlem enélkül is. Ez csak flancolás, hogy ilyen olaj, olyan plusz vitamin... Inkább adjatok gyümölcsöt neki meg vigyétek napfényre... Nem kell mindent mesterségesen bevinni a szervezetébe.

És most várom a lepontozást, kedves mindentjobbantudó anyucikák. :) :D

2010. márc. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Kedves utolsó! Hogy te nem kaptál, nem hiszem, csak akkor még más volt a neve: csukamájolaj... Egyébként télen nem éri elég napfény a bőrt, hogy a szervezet maga termelhessen D-vitamint. Milyen gyümölcs tartalmaz szerinted D-vitamint??? Gyümölcsökben nincs, hisz zsírban oldódik, csak a májban (nagyon kis mennyiség + a májat heti 1x lehet adni...) és a halmájban... Nem tudom, te mennyit eszel belőle?? és a gyerekednek mikor adtál??? inkább napi 1 csepp Vigantol és nincs később gond....
2010. márc. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
A gyümölcsöt nem arra írtam, hanem az "plusz vitaminra", amit tabletta formájában tömtök a gyerekbe, de hogyha kijártad az iskolát, akkor elvileg tanultál mondatot értelmezni. És nem, csukamájolajat sem kaptam. Gyermekem pedig még nincs, de majd lesz, és nem, nem fogom mesterséges vackokkal tömni. És érdekes módon nekem télen sincs D-vitamin hiányom, hiába csak egyszer eszek májat havonta (bocs, nem szeretem). Ez csak túl van spilázva.
2010. márc. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Jó neked! Majd ha gyereked lesz, remélem, máshogy fogod gondolni! Az ő érdekében!!! egyébként nekem 4 is van, én se tömöm őket semmi mű vacakkal, de a Vigantol nem az...tisztított csukamáj-kivonat...Mivel télen a gyerekek is be vannak öltöztetve, így hiába viszed ki a levegőre, nem éri napfény, így nem termelődik D-vitamin se. Nekünk, felnőtteknek már nincs szükségünk + D-vitamin bevitelre, hisz nálunk a csontosodás már rég befejeződött. DE: a babák csontjai még puhák, képlékenyek, ha nem jutnak megfelelő mennyiségű D-vitaminhoz, akkor a kalcium se tud rendesen beépülni... Olvasni meg tudok, sőt, szövegértési problémáim sincsenek.... pedagógus vagyok, szóval tudom, mit olvasok :D
2010. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy válaszoltatok ,akkort nem feleslegessen,szídtam le,meg akkort abban sem tévedtem,mert panaszkodik,hogy milyen sűrün beteg a kisgyerek,az enyém meg csak háromszor volt kicsit beteg én montam neki lehet közre jáccik a d vitamin hiány aszt csak nevetet,az enyém 1,5 éves és még mindig adom neki,én csak jót akarok neki,de ha nem érdekli mit tehetek,azon kívül,hogy eszt meg mutatom neki,amit írtatok!És mégegyszer Köszönöm és szép estét mindenkinek!!(Bízom benne ezek után amit írtatok el gondolkodik egy kicsit,pláne most várja nyárra a következő babájukat!)
2010. márc. 20. 19:18
 10/15 anonim ***** válasza:
85%

Azért azt megnézném, ahogy a 6 hetes babám vacsora előtt benyom egy szelet almát...

Most komolyan! Lehet, hogy régen nem kellett ennyi mesterséges dolgot bevinni a szervezetünkbe, de változnak az idők! Semmit nem ártok neki napi egy csepp vitaminnal! Azzal már inkább, ha nem adok neki...

2010. márc. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!