Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok az anyósék által...

Adnátok az anyósék által favorizált nevet ami egyébként nem rossz, de túl gyakori és idegesít a hozzáállásuk?

Figyelt kérdés

Amióta kiderült a neme a "nevén" nevezik, már egy neves hímzett törölközőt is beszerzett, pedig szó se volt róla hogy tényleg ezt adnánk, bár a férjemnek tetszik.

Nem rossz név egyébként de nem szeretnék top 10 nevet adni, a szomszéd kislányt is így hívják, van egy tizenéves lány is a lépcsőházban (és csak 4 emeletesben lakunk), 2 barátnőmnek is ez a neve, egy a kislányának adta...

Még ha ez lenne a kedvenc nevem akkor is hogy jönnek ahhoz, hogy gyakorlatilag eldöntsék a nevét, elterjesszék a rokonok között? Már azon vagyok hogy csak azért sem, pedig terhesség elején még felvettem a listámra.



2015. nov. 23. 10:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Semmi esetre sem anyós döntene a névről.

Kizárólag én és a férjem.

Ja, hogy ő már kitalált valami? Hát majd nagyot koppan a család előtt...

2015. nov. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Mintha csak anyám lenne, teljesen ilyen ő is. :D Csak azért sem adnám már azt a nevet.
2015. nov. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
EZT ketten a férjeddel döntsétek el. CSAK AZÉRT, mert az anyósnak tetszik, nem adnám azt a nevet, de EMIATT nem is zárnám ki eleve a listáról.
2015. nov. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Anyósodéknak megvolt a lehetőségük már legalább egyszer (ha férjed egyke), hogy nevet válasszanak egy csecsemőnek. Most pedig tiétek és csak és kizárólag tiétek ez a lehetőség. Nagyjából ezzel le is zárható mindenféle vacillálás, vita, nincs is szükség csakazértsem-re, egyszerűen csak nem, és kész!
2015. nov. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám azért, mert anyósomnak tetszik. Nehogy már ő döntsön a gyerekem nevéről!

Olyan nevet adj neki, ami NEKED és a FÉRJEDNEK is tetszik.

2015. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen beszéljetek anyóssal hogy még nem döntöttetek hogy mi lesz a baba neve.

Nem hagynám hogy beleszóljanak a névválasztásba.

2015. nov. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azért se adnám. Meg ha ennyire gyakori akkor amúgy sem hiszen, hogy egy lépcsőházon belül 3 is kellene. Melyik név ez? Csak kíváncsi vagyok. :)
2015. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Ha tetszik akkor igen,ha nem tetszik akkor nem. Anyósom az első gyereknél állandóan bekarikázta az újságba a szerinte tök jó neveket aztán amikor mentünk akkor megkaptam az újságokat,hogy nézzem át. A második gyereknél leült mellém a naptárral a kezébe és elkezdte sorolni a neveket belőle és mindegyikhez megjegyzést fűzött,hogy ez szép ez nagyon nem stb közbe persze folyamatosan leste a reakcióm mert tudta,hogy már megvan a név és hátha az arcomból leolvassa melyik is az. A 3. gyereknél csak elmondta egyszer,hogy mit is kellene adnunk neki,de aztán tanulva abból,hogy az első 2 gyereknek is különleges és ritka neve van + az első 2 gyereknél is csak szülés után tudta meg mindenki a nevét annyira már nem erőlködött.
2015. nov. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Névválasztásnál a rokonságot is ráengedtük a témára. Hátha van olyan szempont, amit mi nem veszünk észre. De a végső döntés a miénk volt. A "nekem ez nem tetszik annyira" egy teljesen elfogadható vélemény, de nem befolyásoló tényező.


Egy befutó névről anyám beszélt le, elég racionális okkal: mondta, hogy "figyelj, ha kimondod a vezetéknévvel, a két név között elakad a nyelv, nem illik az a két hang egymás mellé, ilyen kezdőbetűvel óvatosan válasszatok" (egyébként -cs végződés után jött volna egy C kezdőbetű és tényleg eléggé akadozva lehetett kimondani, ezért ki is húztuk a listáról)

2015. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%

Egyetértek a 3-assal, ha amúgy szívesen adnád, akkor én nem zárnám ki csak emiatt, ha viszont egyéb aggályaid is vannak a névvel szemben, márpedig írtál többet is, akkor nem adnám a helyedben, anyósod meg majd koppan. Én biztos megmondanám egyenesen, hogy még nem döntöttük el, és értetlenkednék egy sort a belehímzett néven is. Minél előbb jobb tisztázni, hogy ti, és kizárólag ti döntötök a gyerekkel kapcsolatban, mert még sokat fogsz szívni, ha a gyereknevelésbe is ennyire bele akar szólni. Én nem hagynám magam a helyedben. Lehet határozottnak lenni kedvesen is. Azt viszont azért értékelném, hogy ennyire izgatottak:) Jó dolog az, ha a leendő nagyszülők örülnek a babának.


Mi nem kaptunk névötleteket, csak elmondták a véleményüket a felmerült nevek kapcsán. Anyukámnak nem tetszett a választott lánynév, mondtam neki, hogy ,,majd megszokod":D Nálunk fel sem merült, hogy beleszóljanaak, főleg mióta az esküvőnél elég határozottan elmondtuk a véleményünket, és olyan is lett, amilyennek mi szerettük volna.


Ha egyébként nem beleszólós típusú az anyósod, akkor lehet, hogy csak izgatott a baba miatt:)

2015. nov. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!