Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5napos baba anyukája vagyok!...

5napos baba anyukája vagyok! Hány ml kell enni e a babának? Sajnos fejem a tejet és cumi süvegből adom neki. az egyik ok mert hamar elalszik rajta a másik ebből kifolyólag hogy ez által nem is eszik sokat! Igy döntöttem a fejéés mellett! Rossz ötlet?

Figyelt kérdés
a súlya születéskor 3900g tegnap előtt jöttünk haza és akkor 3710 volt.nincs méég mérlegem ezééért nem tudom megmérni majd csak holnap!!
2012. okt. 21. 15:26
 1/9 A kérdező kommentje:
ja éés még az hogy iszonyatosan sebes a mellem!!
2012. okt. 21. 15:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rossz ötlet, így csak ideig-óráig fog működni.

Változó mennyit kell ennie, attól függ hánydzor eszik 24 óra alatt.

van egy iránymutató, ami 150ml/kg-ot jelent.

tehát a babádnak 555ml-t kellene ennie 24 óra alatt, de ez csak egy nagyjából érték, lehet jóval több, vagy kevesebb.

Ha nem állsz neki szoptatni, akkor borítékolom, hogy egy hónapon belül tápszeres lesz a babád.

ha nagyon sebes használj esetleg bimbóvédőt.

ha fontos hogy anyatejes babád legyen, változtass, kérj segítséget, a bealvás nem ok a cumisüvegre!!!

2012. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4300 g-mal született lányom is folyton ráaludt a cicire, de eszembe sem jutott, hogy cumisüvegből etessem. Rossz ötlet! Elmehet a tejed, mégjobban ellustulhat a babád. Azt meg nem tudhatod, hogy ő ezalatt az idő alatt mennyit eszik. Lehet, hogy egy pillanat alatt kikapja a tejet, aztán bealszik.

Egy 5 napos baba nagyon kis ügyetlen/gyakorlatlan. Ne várd el tőle, hogy rögtön az "előírás szerint" cicizzen.

Ha bealszik, akkor próbáld felébreszteni és folytasd a szoptatást. Ilyen fiatal babánál ez teljesen normális.

Legyél türelmes vele, egész biztos nem fog éhenhalni, akkor sem, ha szerinted keveset eszik :)

Kitartás!

2012. okt. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

A cicire meg kenőcs (én Garmastan-t használtam) és bimbóvédő.

Én is megszenvedtem a második lányommal, csillagokat láttam minden szoptatásnál, de megéri kivárni, amíg "megedződik" a mellbimbó és a pici is rájön a jó technikára, amikor már nem cincál szét.. (tudom, könnyen beszélek)

2012. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is rossz ötlet. A fejés nagyon fárasztó, sokkal egyszerűbb elővenni a melleidet és megszoptatni a babát. Plusz a baba a tejet sokkal jobban ki tudja szívni a melledből, mint egy mellszívó. A mellszívó nem is ingereli eléggé a melleidet, így szinte biztos, hogy hamar el fog apadni a tejed.

Ha elalszik, az nem baj. Ilyenkor cirógasd meg, próbáld felébreszteni. Ha nem sikerül, és alszik tovább, akkor hagyd, had aludjon.

De egyébként vannak babák, akik gyakrabban esznek kis mennyiségeket, főleg, amíg picik. A gyomruk nagyon kicsi, nem fér bele túl sok tej egyszerre.

Viszont lehetőleg minél hamarabb kezd szoptatni, és tedd el a cumisüveget, mert cumizavar alakulhat ki.

Változó, hogy mennyit esznek. Ha látod, hogy jól lakott (édesdeden alszik, látszik az elégedettség az arcán) akkor elég volt neki. Ha nem, akkor fogja jelezni, hogy kér még.

Méregetni teljesen felesleges, azzal csak idegesíted magadat (kivétel persze, ha az orvos utasítása valamilyen oknál fogva a méregetés).

2012. okt. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elég rossz megoldást választottál. A babád valószínűleg rosszul kap rá a melledre, ezért sebes, és e miatt nem is tud hatékonyan szopni. A cumi ezen csak ront, azt feljtsd el. Simítsd végig az arcát a melleddel, és akkor tedd csak a szájába, ha már nagyra tátotta. Az ajkai kb kifelé kell forduljanak, a bimbóudvar minél nagyobb részét kapja be. Így a mellbimbód a szájában lesz, és nem az ajkai közt, hatékonyan tud majd szopni. Ha még így is fáj, akkor lehet, hogy cumizavaros lett, szopásnál is felpúpozza a nyelvét, mint ahogy a cumihoz kell. Ekkor használj bimbóvédőt, míg nem szokja meg a jó mődszert. Az is lehet, hogy le van nőve a nyelve, ekkor nem tud hatékonyan szopni, és fájdalmat okoz. A felvágatás 5 perc sincs, addig meg tényleg fej tejet kell kapjon, de ne cumisüvegből add neki, hanem kispohárból. (újszülöttkortól lehet így)

Sok minden miatt alhat el szopás közben, ha legalább 1o-15 percig láthatóan aktívan szív és nyel, akkor evvel nincs gond. Ha nem volt meg ennyi idő, akkor keltsd fel. Letöbb kisbaba felébred arra, ha lerakod, ha ez nem elég, akkor kezdd el levetkőztetni, a bolygatás és a hűvös felébreszti.

A méregetést nyugodtan elfelejtheted, ennyi dősen a heti 1 mérés elég. Ha pár napon belül nem oldődik meg a gond, fordulj szoptatási tanácsadóhoz! Sok szerencsét!

2012. okt. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a kicsihez.

Másodszorra én is csak azt tudom tanácsolni, hogy ne fejj, hanem szoptass. A sebes mellbimbón szinte mindenki átesik, én 3 hétig szenvedtem.

Ilyenkor a szoptatás úgy néz ki, hogy: fog összeszorít, gyereket mellre helyez, majd 3 másodperc múlva a nagyon erős fájdalom megszűnik.


Ez az egyetlen lehetőség van. Ne hagyd veszni a tejed.

2012. okt. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!már az nap meggondoltam a dolgot amikor kiraktam a kérdést éés inkább a cicinél maradtam!!vagyis 2alkalommal evett cumisüvegből!!ettől sztem nem lett cumi zavaros!!bimbóvédővel szopizunk!!igen az eleje nagyon kellemetlen de ez van!!ki lehet éés kell is birni!!
2012. okt. 23. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Szuper!!!!!!!!
2012. okt. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!